x-kom hosting

Plyta - Jak Wlaczam Kompa To Monitor Mi Tylko Mryga?

Sergio17
utworzono
utworzono

kupilem plyte glowna z prockiem i ramem i wydaje mi sie ze dobrze podlaczylem ale jak wlaczam kompa to monitor mi tylko mryga zaroweczka a stacja dyskow mi sie nie wysuwa co mam zrobic?

dar55
komentarz
komentarz

a po co

stacja dyskow mi sie nie wysuwa

ma ci sie wysuwac ? ważne czy kompstartuje i czy możesz np do biosu wejśc ?

Sergio17
komentarz
komentarz

ale na monitorze nic nie widac kumpel mi powiedzial zebym wsadzil plyte co mialem przy glownej i bios wgrac ale stacja mi sie nie wysuwa

dar55
komentarz
komentarz
kumpel mi powiedzial zebym wsadzil plyte co mialem przy glownej i bios wgrac

kumpel jest debilem i nie słuchaj go .

nie odpowiedziałeś na żadne moje pytanie

vocativus
komentarz
komentarz

człowieku jak ty mieszasz. Z tym wysuwaniem to chodzi o CD-ROM zapewne.

kumpel mi powiedzial zebym wsadzil plyte co mialem przy glownej

jaką płyte co miałes przy głównej? karte graficzną?? CD-ROM ze sterownikami??

bios wgrac

?????????? BIOS????

jak wlaczam kompa to monitor mi tylko mryga zaroweczka

która żaróweczka Ci "mryga"??

Widze że jesteś tutaj nowym użytkownikiem dlatego pozwole sobie na drobne instrukcje - to jest forum o kompach, nie literackie. Pisz jasno i konkretnie o co Ci chodzi, tak żeby nie trza było sie domyślać "co autor miał na myśli". Pisząc że coś mruga to pisz co i gdzie.

Z tego co zrozumiałem (o tyle o ile) to coś Ci mruga i trzeba sterowniki zainstalować (co ma jedno do drugiego nie wiem), tylko CD-ROM nie działa. Jeśli tak to sprawdź czy jest podłączony do zasilania i wtyczka z zasilania nie jest podłączona na odwrót (ścięte krawędzie mają być u góry).

Sergio17
komentarz
komentarz

cd-rom normalnie jest podlaczony a w monitorze to tak jakby byl podlaczony pod sam prad a nie pod kompa

vocativus
komentarz
komentarz
cd-rom normalnie jest podlaczony a w monitorze to tak jakby byl podlaczony pod sam prad a nie pod kompa

:omojboze: na ekranie startowym nie wyświetlają sie informacje o CD-ROMie??

Jeśli ta - sprawdź czy jest podłączony taką szeroką taśmą do płyty głównej. Jeśli masz tylko jedną taśme i podpięty do niej dysk i ten CD-ROM to ustaw zworkami dysk w tryb master, CD-ROM w tryb slave (oznaczenia MA SL)

Sergio17
komentarz
komentarz

mam 2 tasmy jedna idzie od stacji dyskietek do plyty a druga od cd-romu do twardziele i do plyty moze niech ktos kto sie zna do mnie napisze 3792409

vocativus
komentarz
komentarz

stacja dyskietek co zupełnie co innego. Dysk twardy powinien być ustawiony w tryb master - taki mały prostokącik musi łączyć piny opisane jako MA lub master, CD-ROMmusi być w trybie slave (SL). Sprawdź czy tak jest, jeśli nie to pozmieniaj. Jeśli wszystko ok to sprawdź czy w biosie nie jest wyłączony ten napęd

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.