x-kom hosting

Wymiana Płyty

devo
utworzono
utworzono

Witam. Mam taki problemik. Wymieniłem płytę główna w komputerze. Po podpięciu wszystkich części mam taki problem że komputer włącza się na 5/10s i gaśnie. Nie mogę go uruchomic ponownie, dopiero jak wyłączę zasilanie(wtedy po 2s cos jak by pstrykało w środku) i włączę ponownie, to wtedy mogę kompa włączyc, ale znowu na 5/10s startuje i znowu się wyłącza.... co może byc nie tak?=/

Stara płyta to Asrock K7Upgrade-600, a nowa na której teraz mam problem to MSI MS-7015 KT600

Zauważyłem że na monitorze wyświetla się początkowy ekran, jednak zaraz gaśnie. Czy może byc to zwiazane z tym ze nie znalazlem kabelka do SPK(speaker), i glosniczek nie jest podlaczony?

luq
komentarz
komentarz
Czy może byc to zwiazane z tym ze nie znalazlem kabelka do SPK(speaker), i glosniczek nie jest podlaczony?

W tym bym nie szukał problemu. Bo to napewno nie to.

Czy dawałeś pod płytę główną zanim ją przykręciłeś podkładki?? Bo jak nie to istnieje możliwość wystąpień zwarć co powoduje brak możliwości włączenia kompa (włącza się tylko na parę sek.). Jeszcze coś z zasilaniem może być nie tak. Jaki masz zasilacz??

devo
komentarz
komentarz

Nie dawałem, ale to jest plyta microatx i w obudowie byly takie jakby preciki, do ktorych wkrecalem sruby, tzn ze płyta nie lezy na obudowie jest podniesiona, zasilacz 300W jakiś no name chyba. Ale ten komputer jest slabiutki bo to taki drugi firmowy. Zauważyłem że im wiecej razy probuje go wlaczyc to tym szybciej sie wylacza. Jak odczekam chwile to widac juz na poczatku karte graficzna, a potem nawet ilosc ramu.. i boom wylacza sie... moze to cos z czestotliwoscami... moze fsb...

tazman
komentarz
komentarz

Ewentualnie za słaby zasilacz, spróbuj na innym zasilaczu, nadto poodciskaj przewody.

devo
komentarz
komentarz

Sprawdziłem na innym zasilaczu, dzieje sie to samo, tylko jak komputer się wylaczy to slychac pulsujacy dzwiek z wnetrza komputera w stylu piiii puuuu piiiii puuuuu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.