x-kom hosting

Asus A7n8x-e Deluxe Problem Po Zmianie Biosu

ROMI
utworzono
utworzono

Po wymianie biosu na nowszy z 1009 na 1013 (prawidłowego, ściągnietego ze strony ASUSa) w płycie ASUS A7N8X-E DELUXE programem po windowsa i restarcie wyskoczył podczas odpalania komunikat "secondary ide cannel no 80 conductor cable instaled" a pod nim jeszcze jeden "the system was not correctly shut down and now working in safe mode speed, plese pres DEL to bios setup table to seet correct cpu speed". Następnie w czasie odpalania systemu wyskoczył niebieski ekran z białymi napisami na 2 sekundy i automatycznie komputer sie restartuje. Przywróciłem w biosie ustawienia standardowe i jest to samo tylkobez wcześniejszych komunikatów. Za pomocą metody AWDFLASH.EXE wymieniłem na starszy 1008 i jest to samo, system nie może wystartować.Obniżałem parametry z 166 na 133 i niżej, jest wciąż to samo. Czy podpowiedział by mi ktoś co jeszcze można spróbować zrobić zanim udam się do serwisu?

dar55
komentarz
komentarz

w biosie ustaw ręcznie FSB i mnożnik i vcore , jak nie pomoże to powyciągaj ram i grafikę a następnie wsadź spowrotem ( po uprzednim oczyszczeniu) . Zrób memtest ramu

ROMI
komentarz
komentarz

podpowiesz mi jakieś parametry tych ustawień?dla procesora athlon XP 2600+ i 1GB RAMu

dar55
komentarz
komentarz

jeżeli masz Thoroughbred to fsb 133 x16 vcore1,65

jeżeli bartona to 166 x11,5 vc 1,65

ROMI
komentarz
komentarz

bartona i nic sie nie zmieniło :( po staremu:niebiesko i reset...a jak zrobic memtest RAMu w takim jaki mam stanie komputer, proszę o instrukcję.

dar55
komentarz
komentarz

zassaj to http://www.memtest.org/download/1.70/memtest86+-1.70.iso.zip wypal na cd i zabootuj kompa z płyty , memtest ci wystartuje automatycznie , zwróc uwagę na poz ERROR jak będzie chociaż 1 to zakończ test i ram do wymiany

ROMI
komentarz
komentarz

Pobrałem wersję USB Key i zapuściłem z PenDrive'a, pokazuje napis Missinng Operating System i mruga kreska przy napisie u dołu.Czy to już idzie ten test?

dar55
komentarz
komentarz

kurcze nie umiesz czytać , co ci napisałem , zassaj to co podałem i nagraj na płyte !!!

masz w ogóle opcję w biosie na bootowanie z usb ? nie kombinuj

ROMI
komentarz
komentarz

Ten BIOS 1009 od płyty A7N8X DELUXE nie wszedł, ale płyta lub kość ma zabezpieczenie przed nieodpowiednim biosem na szczęście, wgrałem najnowszy 1013 i postawiłem na nowo system i jest wszystko OK. Więc wszystkim którzy chcieli by w takiej płycie zmienić sobie bios na inny polecam aby to zrobili przed planowaną instalacją systemu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.