x-kom hosting

Darmowy hosting Friko.pl i inne

Toscer
utworzono
utworzono (edytowane)

Nie będę oceniał darmowego hostingu Friko.pl oraz wszystkich ich "bliźniaków" czyli trixy.pl , awsome.pl , hitowy.pl i inne gdyż sami możecie to zrobić na podstawie opisanej poniżej historii.

Pod koniec czerwca br. zauważyłem, ze z moją galerią Coppermine zainstalowaną na Friko.pl a dokładniej trixy.pl są kłopoty - problemy w otwarciu witryny. Zamiast galerii otwiera się biała strona bez treści. W podglądzie źródła strony - również pusto, nie ma żadnego kodu.

Kasuję plik index.php i uploaduję zwykły index.html aby wykluczyć problem ze skryptem. W sekcji body wstawiłem tylko niesformatowany tekst - jeden wyraz "TEST". Stało się oczywiste, ze problem leży po stronie hostingu.

2011-07-01: wysyłam poprzez panel pomocy hesk prośbę o interwencję
2011-07-05: otrzymuję odpowiedź o treści: Prowadzimy prace serwisowe związane z rozszerzeniem funkcjonalności. Problemy z hostingami mogą potrwać jeszcze przez dzień lub dwa. Prosimy o cierpliwość i przepraszamy za błędy
2011-07-13: w związku nadal występujacą awarią wysyłam przypomnienie do Friko
2011-07-15: otrzymuję odpowiedź o treści: zgłoszenie zostało przyjęte i wstawione na listę oczekujących, będzie ono rozpatrzone tak szybko, jak to możliwe. W związku z modernizacją systemu, czas oczekiwania na odpowiedź może zostać wydłużony. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.
2011-08-14: jest już połowa sierpnia więc wysyłam kolejne przypomnienie
2011-08-26: otrzymuję odpowiedź o treści: Przepraszam za zwlekanie z odpowiedzią. Od poniedziałku będziemy uruchamiali nowy serwer i będziemy zwiększali limity pamięci na naszych pozostałych serwerach. Wszystko powinno powrócić do funkcjonalności w przyszłym tygodniu, jak by się dalej problem pojawiał proszę o kontakt. Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi.

Dziś jest 4 września 2011 roku i [u]moja strona nadal nie działa[/u]. Ponad 2 miesiące od zgłoszenia i nie usunięto awarii !!! Do FTP brak dostępu (początkowo jeszcze był).

Ocenę darmowego hostingu Friko.pl pozostawiam Wam wszystkim.

Poniżej oryginalny screen z panelu hest (wyciąłem jedynie informacje identyfikujące co widać - białe pola)

benkowik
komentarz
komentarz

Dziękuje za informacje, przyda się dla osób, które będą szukać hostingu wśród darmowych hostingów.

Potarski
komentarz
komentarz (edytowane)

Z friko mam spore doświadczenie, zakupiłem 2 domeny które miały naprawdę ostro dobre nazwy na które nawet znajomy po studiach marketingowych dziwił się że takie domeny nie były rejestrowane a są sporo warte, a wg regulaminu "Nie można przenieść domeny a nawet ona nie należy do nas, po zakupie my ją tylko dzierżawimy" do tego jeszcze nie można spokojnie zmienić DNSów czeka się ponad 3 dni albo w ogóle nie idzie zmienić...
Ciągłe braki "Strona poddana modernizacji" w panelu klienta.
Jedynie co to ten powolny hosting bez reklam (jak masz podpiętą domenę).

Ja oceniam wśród darmowych podkreślam [b]HOSTINGÓW[/b] na szkolną trójeczkę ;)

  • 1 miesiąc później...
Ollo
komentarz
komentarz

[b]Toscer[/b], hosting darmowy to hosting z ograniczeniami - i tyle. Też miałem konto na friko i problem z instalacją cms'a. Oczywiście panowie z pomocy się raczej nie spieszyli z udzieleniem pomocy. Po 6 miesiącach walki z friko olałem sprawę i wykupiłem sobie hosting standard w domenomanii: [url="http://domenomania.pl/serwery/pakiety"]KLIK[/url]. Wolę zapłącić te 89 zł i mieć święty spokój, bo prawda jest taka, że za darmo nic dobrego w Polsce nie dostaniesz.

Toscer
komentarz
komentarz

Panowie, Panie, mamy już listopad a strona nadal nie działa. W panelu pomocy hesk brak odpowiedzi. Udało mi się zalogować na FTP i wrzucić .htaccess z przekierowaniem 301. Przekierowanie nie działa.

Ja rozumiem, że jest to darmowy hosting i ma on pewne ograniczenia, ale powinien działać ... przynajmniej od czasu do czasu. To żałosne. Cztery miesiące na usuniecie awarii to mało?

Ocena hostingu friko.pl w skali 0-5: 0 (słownie: zero). Odradzam - szkoda czasu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.