x-kom hosting

Problem Chyba Z Plyta Glowna.

Damian2610
utworzono
utworzono

Witam

Mam problem z komputerem brata a mianowicie po włączeniu komputera nie pokazuje się obraz.

Karta graficzna sprawna, sprawdzałem na innym komputerze tak samo jak monitor, podpinałem inny dysk i tez nic.

Płyta główna posiada zintegrowaną kartę graficzna która tez nie działa.

Może ktoś wie co jest nie tak?

dar55
komentarz
komentarz

kabel do monitora podłaczony? monitor sprawny ? poruszaj kablem w trakcie startu kompa

Damian2610
komentarz
komentarz

Wszystko dobrze po podlaczane monitor tez sprawny moze to byc wina ze plyta glowna siadla czy procesor?

dar55
komentarz
komentarz

wietraki się kręcą ? chipset grzeje ? dysk dyga? jakieś piski ?

Damian2610
komentarz
komentarz

kreca, dziala poprawnie, dysk tez poprawnie, zadnych piskow nie ma poprostu komputer po wcisnieciu nie wyswietla obrazu i prawdopodobnie nie chce sie uruchomic poprawnie bo nie ma twgo dzwieku poczatkowego....

dar55
komentarz
komentarz

coś w biosie mieszałeś ? zrób reset zworką lub baterią ( odłączony kabel)

endriu19
komentarz
komentarz

ja miałem podobnie tak i mój brat, i problem był w tym że nie podłączyliśmy zasilania do płyty, niby komp chodził a monitor nie, ja mam asusa i na jego podstawie pokażę ci o co chodzi, poprostu musisz podłączyć kabelek 4pinowy od zasilacza do płyty, masz to na rysunku http://img130.imageshack.us/img130/346/p5ne05zj3.jpg

Damian2610
komentarz
komentarz

w Biosie nie mieszalem robilem i nic.

endriu19 dzieki ale ja mam Asrock i wszystkie kablki sa prawdilowo podlaczone.

Poprostu komputer stal 2 miesiace w jednym miejscu i teraz dzieje sie tak jak pisalem wyzej :D

dar55
komentarz
komentarz

uruchom go na 10 min niech chodzi nawet bez obrazu , nic nie dotykaj tylko patrz czy dym nie idzie :D

olej3232
komentarz
komentarz

Jeśli po 10 min nadal nie będzie efektow, odepnij wszystko co zbędne (CD-ROM-y, dyski, modemy, karty sieciowe itp) zostaw tylko to co jest konieczne (płytę główną, procesor+chłodzenie, ram, grafikęi zasilacz) sprawdź czy coś się zmieniło!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.