x-kom hosting

Problemy Z Płytą Główną

jacopp
utworzono
utworzono

Witam

Problem dotyczy kompa znajomego w którym przestał uruchamiać się system, kończy to sie zawieszeniem przy pojawianiu sie logo WinXP.

Początkowo stawiałem ze trzeba tylko przeinstalowac system, ale skonczyło się na tym że gdy tylko instalator przechodził z trybu dosowego w tryb graficzny odrazu sie zawieszał.

Sprawdzilem dysk twardy i jest OK, jednak uwagę moją zwróciły kondensatory na płycie (ponizej fotki)

8a23f145671c506cm.jpg 645ac4a670add083m.jpg

Czy to już jest objaw ze płyta nadaje się do wymiany ?

Jeśli tak to czy również z nią należałoby wymienić zasilacz ?

Gość
komentarz
komentarz

Kondensatory są ok.

jacopp
komentarz
komentarz

hm a brązowe nacieki na górnych blaszkach kondensatorów to też normalny objaw ?

na zdjęciach ich akurat nie widać bo zdrapałem je palcem

(no moze na jednym jeszcze troche zostało)

dar55
komentarz
komentarz

jak dla mnie to conajmniej cztery masz spuchnięte , i chyba ten naciek jest na drugim-trzecim po lewej ? płytka o ile jeszce chodzi to kona , ale jak się znasz mozna kondenstory wymienić , ale z tym to do pućka

jacopp
komentarz
komentarz

faktycznie naciek jest na 3 po lewej

na tych w rzędzie przy zasilaczu było tego dużo wiecej, do tego stopnia że były po środku kondensatorów brązowe kulki

na zdjeciu to słabo widać, w rzeczywistości 8 jest spuchniętych

raczej nie bede bawił się w naprawe tej płyty tylko myśle o jej wymianie, gdyż z tego co wyczytałem należy zmienić odrazu wszystkie kondensatory

Gość
komentarz
komentarz

Trzeba wymienić wszystkie kondensatory tej samej pojemności bez względu na to, czy są spuchnięte, czy nie. Jest to ok godziny roboty dla kogoś, kto umie się obsługiwać lutownicą i odsysaczem. Koszt kondensatorów ok 15-20zł + robocizna ok 50. Po tej opreacji płyta będzie jak nowa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.