x-kom hosting

Skaner Sieciowy i jego instalacja.

qba1500
utworzono
utworzono

Witam,

Mam następujący problem: w biurze mamy urządzenie wielofunkcyjne Canon MP 600R. Urządzenie jest podpięte do sieci. Interesuje mnie opcja skanowania dokumentów z różnych komputerów. Gdy wchodzę w menu skanera, wykrywa on tylko dwa komputery. Tu moje pytanie, jak zainstalować go na inne komputery ? Czy muszę zarejestrować się do jakiejś sieci cy cuś ? Próbowałem zainstalować sterowniki, i program network utility od Canona ale nic nie wykrywa :/ Wpadłem też na pomysł by zainstalować go gdy będzie podłączony na USB i może wtedy zatrybi ? W poniedziałek będę znowu w biurze i muszę przygotować jakieś rozwiązania.

Proszę o pomoc.

Rock'N'Rolla
komentarz
komentarz

[quote name='qba1500' date='19 sierpień 2011 - 09:48' timestamp='1313740218' post='1324627']
skanowania dokumentów z różnych komputerów
[/quote]

nie wiem co chciałeś napisać ale na pewno nie to:)

jest w tym biurze jakiś serwer?

qba1500
komentarz
komentarz

Chodziło mi o "skanowanie dokumentów na różne komputery".

Jest komputer na którym są zainstalowane i udostępnione drukarki. Serwera chyba nie :/

Na tą chwile jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy, do zainstalować skaner podczas gdy podpięty jest na USB a potem zmienić port na IP drukarki, ale czy to zadziała ?

Bardzo proszę o pomoc :/

Rock'N'Rolla
komentarz
komentarz

a jak rozprowadzany jest internet po firmie?

jest na pewno jakiś router - podłącz ten skaner przez kabel ethernet

albo podłącz skaner pod obojętnie który komputer i udostępnij skaner w sieci - w tym wypadku komputer ze skanerem zawsze musi być włączony

qba1500
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie routera nie widziałem, choć może jest. Wszystko połączone jest kablem ethernet, skaner też jest podpięty ale gdy próbuje zainstalować to Canon network utility go nie widzi.

W przypadku gdy zdecyduję się go podłączyć pod PC i udostępnić to jak to się robi :/ bo chyba nie tak samo jak z drukarką ?

Rock'N'Rolla
komentarz
komentarz

nie ważne czy to jest skaner czy drukarka
wszytko robi się tak samo

qba1500
komentarz
komentarz

Tak też pewnie zrobię.

A w ramach nauki czegoś nowego, jak postępować gdy chciałbym korzystać ze skanera "w sieci". Domyślam się, że jest on podłączony do routera, jak należy postępować w celu jego instalacji na jednym z komputerów ?

Rock'N'Rolla
komentarz
komentarz

podaj model tego urządzenia

qba1500
komentarz
komentarz

Canon MP 600R

Rock'N'Rolla
komentarz
komentarz

podłącz pod jeden z komputerów - najlepiej ten który zawsze jest włączony i stoi w dogodnym miejscu dla wszystkich
zainstaluj sterowniki od drukarki
we właściwościach drukarki zaznacz aby była udostępniona w sieci
to wszystko

qba1500
komentarz
komentarz

To wiem :P Zastanawiam się tylko jak wykryć/zainstalować drukarkę/skaner podpięty do sieci LAN.

Tak czy siak. DZIĘKI !

Rock'N'Rolla
komentarz
komentarz

[quote name='qba1500' date='24 sierpień 2011 - 11:29' timestamp='1314178277' post='1328675']
Zastanawiam się tylko jak wykryć/zainstalować drukarkę/skaner podpięty do sieci LAN.
[/quote]
podjęty dokładnie pod co? komputer/router?
jeśli drukarka będzie udostępniona w sieci to sama się pokaże na każdym komputerze

qba1500
komentarz
komentarz

Zakładając, że pod router =o

Rock'N'Rolla
komentarz
komentarz

chyba Ci polecę podręcznik do tej drukarki:)
http://www.canon.pl/Support/Consumer_Products/products/Fax__Multifunctionals/InkJet/PIXMA_MP_series/MP600R.aspx?DLtcmuri=tcm:125-733148&page=1&type=download

qba1500
komentarz
komentarz

Znalazłem serwer =o

Drukarka i wszystkie komputery są do niego podpięte. Czy w tym wypadku powinno to działać w ten sposób: Drukarki i inne urządzenie>dodaj drukarkę zainstalowaną na innym komputerze>wybieram sieć i tam powinno być to urządzenie ?

  • 3 miesiące później...
qba1500
komentarz
komentarz

Problem został rozwiązany. Należało zainstalować oryginalny port od canona i dopiero potem zaistniała możliwość instalacji skanera itp. Gdyby ktoś potrzebował podam więcej szczegółów ^^

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.