x-kom hosting

Coś Zepsułem Czy Co? X2 3600 Potrzebny Spec

ptasior360
utworzono
utworzono

sprzęt poniżej

pare tygodni temu udało mi sie podkręcić procka z 1.9GHz do 2.11GHz (zwiększyłem napięcie z 1.25 do 1.3v, obniżyłem częstotliwość ramu (firma pqi 667mhz) ikręciłem co 10mhz. Potem przesadziłem i podkręciłem nagle do 2.33 i komp zaczoł piszcześ (piszczyk) i dopiero po 30s sie włączył bios i przywróciłem ust domyślne. Natomiast teraz jak kręce dokładnie tak samo jak wcześniej- dojde do 1.96 GHz i pojawiają się te napisy

now system is safe mode... Czy wie ktoś jak teraz podkręcić procek?

Proszę o wypowiedź tych co się znają na podkręcaniu, thx

Marix
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że problem z pamięcią. Raczej w O/C się nie baw po takich zagraniach, bo może być nie bezpiecznie, a wiele na wydajności nie zyskasz...

ptasior360
komentarz
komentarz

raz udało mi się podkręcić do ok 2.2GHz (4200+) no ale teraz chciałbym podkręcić do 2.11 i będzie dobrze, tylko od czego zacząć, bo gdzie niegdzie pisze żeby wyłączyć opcje cool & qest (czy coś takiego:) co to jest? jak podkręcić?

tabun69
komentarz
komentarz
raz udało mi się podkręcić do ok 2.2GHz (4200+) no ale teraz chciałbym podkręcić do 2.11

to dlaczego nie podkrecasz raz a dobrze a bawisz sie tylko w podkrecanie?:/ to nie jest zabawa

Xilomion
komentarz
komentarz

Cool and Quiet. To jest żeby było cicho i wydajnie. Jak to wyłączysz, to chyba będzie lepiej, ale głośniej. Aha i ja nie radzę kręcic na takich pamiątach. Ocze to minimum. A pozatym, nie wiem jaki masz wentyl i zasiłkę. Wentyl boxowy na dżo Ci się nie zda...

ptasior360
komentarz
komentarz

podkręciłem do 2.42GHz z 1.9GHz i czasmi gra typu bridge it potrafi zrobić zwisa na 20sekund ale później jest ok. A w medal of honor airborne tylko raz tak mi się stało. Może to przez to że nie zwiększyłem napięcia pamięci i procka bo nie wiem gdzie to się robi bo w biosie nie znalazłem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.