x-kom hosting

Problem z komunikatorami

klaudia9669
utworzono
utworzono

Witam, od dłuższego czasu mam problem z komunikatorami, chodzi mi o GG jak i o AQQ. Otóż zaraz po włączeniu komputera włącza mi się GG (wersja najnowsza) ale nie chce się zalogować. W ustawieniach mam auto logowanie, ale gdy wyskakuje mi menadżer zadań gg i naciskam "Zaloguj" to nic się nie dzieje... W starszych wersjach GG 8 czy 9 jest ten sam problem... Natomiast w AQQ, gdy pisze ze znajomym "wywala" mnie z programu i wyskakuje komunikat "nie jesteś zalogowany". Próbowałam od nowa ściągać te programy, ale problem wciąż jest. Nawet po przeinstalowaniu Winodwsa nic się nie zmieniło. Jak na razie używam GG 7.7 bo tylko ta wersja chodzi mi bez zarzutów, ale problem jest taki, że nie mogę komunikować się z numerami powyżej (jak dobrze pamiętam) ośmiu znaków. Jeśli podejrzewacie jaka może być przyczyna tego problemu to proszę piszcie ;]

Dane komputera:
Windows XP
3.06GHz
1.00 Ram

Pozdro ;]

stabilo
komentarz
komentarz

Zainstaluj [url="http://www.miranda-im.org/"]http://www.miranda-im.org/[/url]

Daj znać czy działa ..


klaudia9669
komentarz
komentarz

Nic z tego miranda reaguje tak samo jak inne komunikatory... Nie chce sie zalogować ;/

kabi95
komentarz
komentarz

Może antywirus blokuje komunikatory?

klaudia9669
komentarz
komentarz

Nie... działo się tak przed update Windowsa i po nim jest ten sam problem chociaż mam innego antywirusa

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[b]Wykonaj logi programem OTL [color="#0000FF"][b][url="http://wklej.to/"]KLIK[/url][/b][/color]
Po uruchomieniu OTL pojawi sie okienko główne i w nim masz zaznaczyć następujące opcje:
[/b][list][*]Wszystkie sekcje ustawione na [b]Użyj filtrowania[/b] (Use SafeList).[*]Należy zaznaczyć [b]Wszyscy użytkownicy[/b] (Scan All Users)[*]Dodatkowo postawić ptaszki przy pozycjach [b]Infekcja LOP[/b] (LOP Check) + [b]Infekcja Purity[/b] (Purity Check)[/list]Potem klikasz [b]Skanuj[/b]. Jak program skończy powstaną dwa logi [b]OTL i Extras[/b], obydwa dodaj do posta jako załączniki.

klaudia9669
komentarz
komentarz

Ok, zrobiłam jak mówiłeś przez program OTL, pliki wrzuciłam do załączników
[attachment=17067:Extras.Txt]
[attachment=17068:OTL.Txt]

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[php]
PRC - [2010-01-15 14:49:20 | 000,255,536 | ---- | M] (McAfee, Inc.) -- C:\Program Files\McAfee Security Scan\2.0.181\SSScheduler.exe SRV - [2010-01-15 14:49:20 | 000,227,232 | ---- | M] (McAfee, Inc.) [On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\McAfee Security Scan\2.0.181\McCHSvc.exe -- (McComponentHostService)[/php]


Są pozostałości po McAfee .
1. Sprawdź na liscie Dodaj Usuń czu jest McAffe jeśli jest najpierw wykonaj deinstalacje
2. Start > polecenie uruchom wpisz[b] services.msc[/b] na liście znajdź usługe od McAfee i ją wyłacz następnie wejdź do[b] Menedżera Urządzeń[/b] i z menu Widok wybierz [b]Pokaż ukryte urządzenia[/b] szukaj czegoś od McAffe jeśli bedzie PPM na urządzenie i Odinstaluj jak to wykonasz i sprawdzisz zgłoś się na forum

klaudia9669
komentarz
komentarz

Na liście Dodaj/usuń znalazłam Mcafee i odinstalowałam, ale po wpisaniu "services.msc" na tej liście która się ukazała nie znalazłam nic dotyczącego Mcafee.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

1.Odinstaluj z Firefoxa dodatki - sprawdź w panelu Dodaj Usuń
"Winamp Toolbar
uTorrentBar Community Toolbar
Babylon

2. Srawdź we Właściwościach swojego połaczenia zakładka [b]Sieć[/b] czy nie ma tam jakieś usługi od McAffe (możesz dać obrazek)

stabilo
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='klaudia9669' timestamp='1312893649' post='1318059']
Na liście Dodaj/usuń znalazłam Mcafee i odinstalowałam, ale po wpisaniu "services.msc" na tej liście która się ukazała nie znalazłam nic dotyczącego Mcafee.
[/quote]

Oczywiście że nie znalazł eś/aś ponieważ system odinstalował aplikacje, tym samym aplikacja nie może być aktywna.
Ponieważ (jak sam /a pisał eś/aś) następuje ustanowienie połączenia - chwilę później połączenie zostaje zerwane - możesz zrobić jeszcze jedną próbę:

Odpal Ubuntu LIVE i uruchom dowolny komunikator.
Sprawdź czy połączenie będzie stabilne - daj znać ..

klaudia9669
komentarz
komentarz

Ok, wszystko to co wymieniłeś odinstalowałam. Natomiast nie wiem czy o te właściwości Ci chodziło... Jeśli nie to napisz jak mam dojść dokładniej do tej zakładki "Sieć"
Wrzuciłam screena

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Ok, wszystko to co wymieniłeś odinstalowałam. [/quote]

Wykonaj jeszcze raz nowe logi z OTL, (stare logi usuń zeby Ci się nie pomyliły) wstaw je jako załaczniki.

klaudia9669
komentarz
komentarz

Oki, nowe logi bardzo proszę ;]
[attachment=17076:Extras.Txt]
[attachment=17077:OTL.Txt]

Gość
komentarz
komentarz

Uruchom OTL i w oknie [b]Własne opcje skanowania/Skrypt[/b] wklej następujący tekst:

[code]:OTL


[2011-08-02 13:48:56 | 000,000,000 | ---D | M] (Babylon) -- C:\Documents and Settings\Klaudia\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\fq2f2bvl.default\extensions\ffxtlbr@babylon.com
[2011-08-05 23:42:35 | 000,000,000 | ---D | M] ("Winamp Toolbar") -- C:\Documents and Settings\Klaudia\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\fq2f2bvl.default\extensions\{0b38152b-1b20-484d-a11f-5e04a9b0661f}
[2011-08-02 19:17:34 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\Klaudia\Dane aplikacji\BabylonToolbar
[2011-08-02 13:48:36 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\Klaudia\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Babylon
[2011-08-02 13:48:35 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Babylon
[2011-08-02 13:48:34 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\Klaudia\Dane aplikacji\Babylon
[2011-08-07 17:50:14 | 000,396,288 | ---- | C] (Trend Micro Inc.) -- C:\HijackThis.exe
[2011-08-02 13:21:17 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\Klaudia\Dane aplikacji\AVG10
[2011-08-02 13:15:16 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\WINDOWS\System32\drivers\AVG
[2011-08-02 13:14:32 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files\AVG


:Commands
[emptyflash]
[emptytemp][/code]


Następnie zamknij Firefoxa i kliknij w OTL w [b]Wykonaj skrypt[/b]. Zatwierdź restart komputera.Po wykonaniu powinien się pojawić raport z usuwania.
Dodaj go do posta.

klaudia9669
komentarz
komentarz

Ok, wszystko zrobione, natomiast wyskoczył mi błąd gdy chciałam dodać załącznika typu" Błąd nie masz uprawnień do wysyłania tego typu plików". Dlatego musiałam to skopiować ;/

All processes killed
========== OTL ==========
C:\Documents and Settings\Klaudia\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\fq2f2bvl.default\extensions\ffxtlbr@babylon.com\defaults\preferences folder moved successfully.
C:\Documents and Settings\Klaudia\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\fq2f2bvl.default\extensions\ffxtlbr@babylon.com\defaults folder moved successfully.
C:\Documents and Settings\Klaudia\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\fq2f2bvl.default\extensions\ffxtlbr@babylon.com\content\imgs\mnRadio folder moved successfully.
C:\Documents and Settings\Klaudia\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\fq2f2bvl.default\extensions\ffxtlbr@babylon.com\content\imgs\flgs folder moved successfully.
C:\Documents and Settings\Klaudia\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\fq2f2bvl.default\extensions\ffxtlbr@babylon.com\content\imgs folder moved successfully.
C:\Documents and Settings\Klaudia\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\fq2f2bvl.default\extensions\ffxtlbr@babylon.com\content folder moved successfully.
C:\Documents and Settings\Klaudia\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\fq2f2bvl.default\extensions\ffxtlbr@babylon.com\components folder moved successfully.
C:\Documents and Settings\Klaudia\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\fq2f2bvl.default\extensions\ffxtlbr@babylon.com folder moved successfully.
C:\Documents and Settings\Klaudia\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\fq2f2bvl.default\extensions\{0b38152b-1b20-484d-a11f-5e04a9b0661f}\META-INF folder moved successfully.
C:\Documents and Settings\Klaudia\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\fq2f2bvl.default\extensions\{0b38152b-1b20-484d-a11f-5e04a9b0661f}\components folder moved successfully.
C:\Documents and Settings\Klaudia\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\fq2f2bvl.default\extensions\{0b38152b-1b20-484d-a11f-5e04a9b0661f}\chrome folder moved successfully.
C:\Documents and Settings\Klaudia\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\fq2f2bvl.default\extensions\{0b38152b-1b20-484d-a11f-5e04a9b0661f} folder moved successfully.
C:\Documents and Settings\Klaudia\Dane aplikacji\BabylonToolbar\BabylonToolbar folder moved successfully.
C:\Documents and Settings\Klaudia\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Babylon\Setup\HtmlScreens folder moved successfully.
C:\Documents and Settings\Klaudia\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Babylon\Setup folder moved successfully.
C:\Documents and Settings\Klaudia\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Babylon folder moved successfully.
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Babylon folder moved successfully.
C:\Documents and Settings\Klaudia\Dane aplikacji\Babylon folder moved successfully.
C:\HijackThis.exe moved successfully.
C:\Documents and Settings\Klaudia\Dane aplikacji\AVG10\cfgall folder moved successfully.
C:\Documents and Settings\Klaudia\Dane aplikacji\AVG10 folder moved successfully.
C:\WINDOWS\System32\drivers\AVG folder moved successfully.
C:\Program Files\AVG\AVG10\Notification folder moved successfully.
C:\Program Files\AVG\AVG10\Firefox4\Components folder moved successfully.
C:\Program Files\AVG\AVG10\Firefox4 folder moved successfully.
C:\Program Files\AVG\AVG10 folder moved successfully.
C:\Program Files\AVG folder moved successfully.
========== COMMANDS ==========

[EMPTYFLASH]

User: All Users

User: Default User

User: Klaudia
->Flash cache emptied: 3128595 bytes

User: LocalService

User: NetworkService

Total Flash Files Cleaned = 3,00 mb


[EMPTYTEMP]

User: All Users

User: Default User
->Temp folder emptied: 0 bytes
->Temporary Internet Files folder emptied: 33170 bytes

User: Klaudia
->Temp folder emptied: 153894445 bytes
->Temporary Internet Files folder emptied: 3201407 bytes
->FireFox cache emptied: 46326003 bytes
->Flash cache emptied: 0 bytes

User: LocalService
->Temp folder emptied: 0 bytes
->Temporary Internet Files folder emptied: 33170 bytes

User: NetworkService
->Temp folder emptied: 0 bytes
->Temporary Internet Files folder emptied: 402 bytes

%systemdrive% .tmp files removed: 0 bytes
%systemroot% .tmp files removed: 0 bytes
%systemroot%\System32 .tmp files removed: 2596 bytes
%systemroot%\System32\dllcache .tmp files removed: 0 bytes
%systemroot%\System32\drivers .tmp files removed: 0 bytes
Windows Temp folder emptied: 1613275 bytes
RecycleBin emptied: 105756 bytes

Total Files Cleaned = 196,00 mb


OTL by OldTimer - Version 3.2.26.1 log created on 08102011_102349

Files\Folders moved on Reboot...

Registry entries deleted on Reboot...

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Ok, wszystko zrobione, natomiast wyskoczył mi błąd gdy chciałam dodać załącznika typu" Błąd nie masz uprawnień do wysyłania tego typu plików". Dlatego musiałam to skopiować ;/[/quote]

To normalne. Plik loga z usuwania ma rozszerzenie log. Wystarczy zmienić nazwe na[b] log.txt[/b] i mozna go swobodnie wgrać jako załącznik ;)


Do wykonania zostały kroki końcowe. Masz niewspieraną wersje Windowsa z dodatkiem SP2 i nieaktualnym całkowicie Internet Explorerem.

[php]Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation
Internet Explorer (Version = 6.0.2900.2180)[/php]

Do aktualizacji Service Pack3 [b][color="#0000FF"][url="http://www.microsoft.com/downloads/pl-pl/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=5b33b5a8-5e76-401f-be08-1e1555d4f3d4"]KLIK[/url][/color][/b] i Internet Explorer8 [color="#0000FF"][b][url="http://www.microsoft.com/downloads/pl-pl/details.aspx?FamilyID=341c2ad5-8c3d-4347-8c03-08cdecd8852b"]KLIK[/url][/b][/color]. Instalacja tych aktualizacji jest obowiązkowa. Z silnika IE korzystają miedzy innymi komunikatory (tu upatruję przyczynę wylogowania)
Jak pobierzesz [b]SP3 i IE[/b] daj znać. Powiem jak ma wyglądać aktualizacja systemu, krok po kroku.

klaudia9669
komentarz
komentarz

Ok, na przyszłość będę wiedzieć z tymi załącznikami ;] Natomiast te linki które podałeś, gdy je próbuje pobrać wyskakuje mi "404 Not Found" tak się dzieje w przypadku jednego i drugiego... na kilku stronach gdy chciałam pobrać te pliki pojawiał się ten błąd... Ale na szczęście z jakiejś stronki udało się je pobrać ;] Czekam na dalsze wskazówki ;)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]Natomiast te linki które podałeś, gdy je próbuje pobrać wyskakuje mi "404 Not Found" tak się dzieje w przypadku jednego i drugiego... na kilku stronach gdy chciałam pobrać te pliki pojawiał się ten błąd... [/quote]

To świadczy o problemach z połączeniem. Linki działają prawidłowo prowadzą do stron Microsoftu.

Instalacje [b]SP3 [/b]masz przeprowadzić w trybie awaryjnym. Mam nadzieję ze pobrałaś plik z rozszerzeniem[b] exe[/b] a nie ISO? Sprawdź. Czekam

klaudia9669
komentarz
komentarz

Tak, tak pobrałam plik z rozszerzeniem exe

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Tak, tak pobrałam plik z rozszerzeniem exe [/quote]

w takim razie wchodzisz do trybu awaryjnego. Logujesz się na swoim koncie i zaczynasz instalacje SP3. To potrwa jakieś 20 do 30 minut.
Są pytania?

klaudia9669
komentarz
komentarz

Tak mam 2 pytania ;D
Jak wejść do trybu awaryjnego?
Czy przez te instalacje usuną mi się jakieś pliki na komputerze?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]Jak wejść do trybu awaryjnego? [/quote]

Uruchamiasz ponownie komputer i jak pojawi się ekran Biosu naciskasz ciągle F8. Z listy wybierasz Tryb awaryjny i klikasz Enter.

[quote]Czy przez te instalacje usuną mi się jakieś pliki na komputerze?
[/quote]

Nie.

klaudia9669
komentarz
komentarz

Oki, wszystko zrobione tak jak kazałeś SP3 zainstalowałam przez tryb awaryjny, a IE zainstalowany "normalnie"

Gość
komentarz
komentarz

Dobra. teraz wyeksportuj liste kontaktó z GG. Zapisz ja sobie bo bedzie potrzebna. Następnie usun GG z kompa.
Potem daj logi z[b] OTL[/b] - usuniemy resztki instalacji po [b]GG[/b]. Wtedy bedziesz mogła przejść na[b] AQQ[/b]. Nie polecam GG szczególnie najnowszej wersji. To juz nie jest komunikator tylko maszynka do wszystkiego. A jak sama widzisz stara wersja nie obsługuje nowego protokołu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.