x-kom hosting

Bardzoo Gorący Chipset

KarolTD
utworzono
utworzono

Witam mam właśnie taki problem jak w temacie, i nie wiem co zrobić próbowałem założyć 4 cm ale nic nie pomaga a większy wentyl nie wchodzi pomiędzy grafę a coller od proca, nie mam kasy na nowe chłodzenie a jak dotknę radiator to odrazu mnie parzy ! Płyta główna Gigabyte GA965P-DS3

Gość
komentarz
komentarz

Gigabyte pcha pod te radiatory chyba taśmy termoizolujące - stąd te temp. W moim drugim kompie też mam Gigabtya i też był ten problem.

Weź kup sobie jakąś dobrą paste termoprzewodzącą, typu AC Silver 5 i nałóź pod spód. Zostaw ten cooler 40x40 na wszelki wypadek. :)

Gość
komentarz
komentarz

Ale to jest orginalny radiator czy jakiś dokupowany? Wiekszy nieznaczy ze lepszy :P

tazman
komentarz
komentarz

Zmierz sobie wymiary twego radiatora i poszukaj na komputroniku, ale tak jak napisał mcickx większy nie znaczy lepszy , gdyż z pewnością jest aluminiowy, ja podałem ci miedziane

KarolTD
komentarz
komentarz

Ale chyba im większa powierzchnia oddawania ciepła tym lepiej, zdjąłem ten wetyl z chipa bo mnie wnerwia bo strasznie hałasuje, zrobie coś w stylu zrób to sam jeszcze nie wiem jak ale kasy na coś nowego nie mam !

luis_figo_1990
komentarz
komentarz

Mam małe pytanko,jak czyta się taki skrót jak DMA, magistrala AGP,IDE i SCSI? Mam za zadanie przygotować referat o chipsecie na informatykę i po prostu niewiem jak to się czyta Pomożecie??

Datex
komentarz
komentarz

http://pl.wikipedia.org/wiki/AGP

Tam masz wszystko. I nie wcinaj się w temat tylko zakładaj osobny :angry:

dar55
komentarz
komentarz
Ale chyba im większa powierzchnia oddawania ciepła tym lepiej

ale są różne materiały które mają różną przewodnośc cieplną

i tak aluminium 2,3 w/(cm*k) a miedz ma 4= radiator aluminiowy o powierzchnia 1,73 razy wiekszej będzie tak samo przewodził jak miedziany

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.