x-kom hosting

Pomysł na fajne wypromowanie forum

DarkThrone
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Od niecałego miesiąca mam forum o rasie psów Siberian Husky.

Obecnie nadal je buduje bo chce kilka rzeczy zrobic aby było jeszcze lepiej.( np nie mam loga )

Pytanie mam takie co zrobić aby na daną kategorie czyli tematyczną wypromować forum??

Poki co zrobiłem kilka toplist ( zdaje to egzamin??) przez chwile miałem wymiane banerów ale uznałem że to zasmieca tylko forum .( a forum jest na płatnym serwerze z domeną a nie np na smiesznych forkach pl czy tego typu wynalazkach)

Na razie udało mi sie ładnie google zrobić.

jak sie wpisze Forum Siberian Husky to moja strona skacze z 4 miejsca na 6-7 ale zawsze na pierwszej stronie. Rzecz w tym że cieżko kogoś zachecic jak np strona która jest na forkach pl jest jako pierwsza o tej tematyce no i istnieje ze 3-4 lata więc ludzie tam walą.

Domene też podpiąłem zle bo dałem tylko zamiast DNS to URL i wyskakuje xaa.pl. zamiast www.shusky.com.pl no ale to sie jeszcze zrobi z DNS-ami. Z tym nie problem poki co.

Co myslicie o katalogach? Warto? Bo czasami albo wiekszosc jest płatna. Może to sa i grosze bo nie zbiednieje o 1 zł czy te 2 zł ale czy zdaje to egzamin?

Bardzo bym prosił o opinie i dobre rady kto się na tym zna. ( na promowaniu strony)

Ja wiem doskonale że poczatki zawsze są trudne i nie oczekuje cudów. Ale jak już się za to zabrałem z zapałem troche jednak tam popracowałem nad tym forum ( sporo pozmieniałem) grzebałem czasami do 2-3 w nocy w plikach PHP to chciałbym aby to przyniosło jakiś efekt . Dodatkowo wyłozyłem za wszystko własne pieniądze. Moze nie jest to jakas znaczaca kwota ale mam zamiar to utrzymywać jako pasjonat tych wspaniałych psów.

Z góry dziekuje za wszelkie rady.

W razie czego to strona www.shusky.com.pl

A tu chciałem się pochwalic moim pierwszym filmem wykonanym w Ulead studio 11. Pierwszy raz w zyciu zainstalowałem ten program i tylko jeden filmik zrobiłem z zdjec. Dlatego taki dumny jestem hahah :)

To oczywiscie moje 2 kochane psiaki :)

http://www.youtube.com/watch?v=ltpHpoASt4Q

Edytowane przez DarkThrone

benkowik
komentarz
komentarz

Witam,

Te obramowania tekstu strasznie gryzą, osobiście unikam takie fora i strony. Ogólnie popracowałbym nad szablonem.
Np. świetny header ale dół już taki bez gustu jest na tym forum: [url="http://www.i-love-dogs.com/forums/"]http://www.i-love-dogs.com/forums/[/url]
[url="http://www.dogforums.com/"]http://www.dogforums.com/[/url] - czytelne działy, nie trzeba się męczyć z cieniami, kolory pasują do tematyki.

Dużym plusem oczywiście jest domena.
Katalogi to podstawa przy takiej tematyce - ale dobre, Google uodparnia się na darmowe i jakieś mało znaczące foldery z stronami.

Może jakaś reklama na stronach poświęconych ogólnie psom - tam najwięcej jest osób.
Bo to działa jak np. nasze forum. Jest dużo ludzi ogólnie ale każdy siedzi we własnym dziale. Przychodzi ktoś nowy i szuka. Tak może działać Twoja reklama.

Przede wszystkim kreatywność.
Powodzenia.

DarkThrone
komentarz
komentarz

To generalnie co proponował byś zmienić? Tło...kolory?? Bo stylu nie zmienie ( to sie wiąże jak sam doskonale wiesz z nowa pracą nad edycja plików php itp) bo połowa plików jest zmieniona w stylu.

No ale tego nie musze Ci tłumaczyć.

Faktycznie może z rozpędu troche przekolorowałem ale chciałbym miec inne takie forum jak sa z syberianami. A raptem jest ich 3 z czego jedne zajmuja sie ( chwała im za to) bardziej z adopcjami Huskych a reszta tematów jest tak ogólnie no i te nieszczesne Forka PL. Najbardziej z nimi chciał bym konkurować nie z Husky Adopcje.Zreszta na tych forkach wiele osób znam i czasami sie tam udzielałem no ale bardziej dla wytłumaczenia cos komus niż siedzenia tam cały dzien i nie wiem oglądania reklam.

Odrobine żałuje że wybrałem PHP by przemo bo mogłem inny silnik wybrac na forum ale trudno .... Kreska zapadła. Może w przyszłosci jak się to rozwinie zmienie silnik i przeniose baze danych bo tu raczej problemu nie będzie.

Na poczatek chciał bym to rozreklamować a reszta sama przyjdzie z czasem. I tak jak pisałem wczesniej że od razu cudów nie oczekuje. Wiem jak to działa i wiem że potrzeba czasu na to bo nic od razu nie jest.

Przede wszystkim chciał bym aby strona główna (i to chyba mi nie wyszło ...) zachęcała danego usera do rejestracji. I do udzielania się na forum. Bo co atmosfery i co do tych ludzi co sa daje sobie głowe uciąć. Ale np potencjalny przyszły user jak widzi strone główna ma ochote się zarejestrować oraz być na takowym forum. Przykład tutaj. Wszedłem po wpisaniu w google odpowiedniej frazy i od razu wiedziałem że sie zarejestruje. Oraz że bede w miare możliwosci się udzielał.

Więc ja chetnie wszelkie krytyczne uwagi przyjme z pokora a dobre rady z miłą chęcia :)

benkowik
komentarz
komentarz

[quote name='DarkThrone' date='31 lipiec 2011 - 01:43' timestamp='1312069535' post='1310982']
To generalnie co proponował byś zmienić? Tło...kolory?? Bo stylu nie zmienie ( to sie wiąże jak sam doskonale wiesz z nowa pracą nad edycja plików php itp) bo połowa plików jest zmieniona w stylu.
[/quote]
Wymieniłbym header i usunął te cienie za czcionką. Kolorystyka niebiesko-pomarańczowa jest nie najgorsza.

[quote name='DarkThrone' date='31 lipiec 2011 - 01:43' timestamp='1312069535' post='1310982']
Faktycznie może z rozpędu troche przekolorowałem ale chciałbym miec inne takie forum jak sa z syberianami. A raptem jest ich 3 z czego jedne zajmuja sie ( chwała im za to) bardziej z adopcjami Huskych a reszta tematów jest tak ogólnie no i te nieszczesne Forka PL. Najbardziej z nimi chciał bym konkurować nie z Husky Adopcje.Zreszta na tych forkach wiele osób znam i czasami sie tam udzielałem no ale bardziej dla wytłumaczenia cos komus niż siedzenia tam cały dzien i nie wiem oglądania reklam.
[/quote]
No trochę się rozpędziłeś. Rozumiem, że chcesz przebić konkurencje ale ta próba jest nieudana :)

[quote name='DarkThrone' date='31 lipiec 2011 - 01:43' timestamp='1312069535' post='1310982']
Odrobine żałuje że wybrałem PHP by przemo bo mogłem inny silnik wybrac na forum ale trudno .... Kreska zapadła. Może w przyszłosci jak się to rozwinie zmienie silnik i przeniose baze danych bo tu raczej problemu nie będzie.
[/quote]
Dobrze, że sam dostrzegasz swoich błędów. Tak jak napisałeś, PHP by przemo to porażka na tak poważną inwestycje.[quote name='DarkThrone' date='31 lipiec 2011 - 01:43' timestamp='1312069535' post='1310982']

Na poczatek chciał bym to rozreklamować a reszta sama przyjdzie z czasem. I tak jak pisałem wczesniej że od razu cudów nie oczekuje. Wiem jak to działa i wiem że potrzeba czasu na to bo nic od razu nie jest.
[/quote]
Dokładnie, reklama i czas zrobi swoje, wiem to z własnego doświadczenia.

[quote name='DarkThrone' date='31 lipiec 2011 - 01:43' timestamp='1312069535' post='1310982']
Przede wszystkim chciał bym aby strona główna (i to chyba mi nie wyszło ...) zachęcała danego usera do rejestracji. I do udzielania się na forum. Bo co atmosfery i co do tych ludzi co sa daje sobie głowe uciąć. Ale np potencjalny przyszły user jak widzi strone główna ma ochote się zarejestrować oraz być na takowym forum. Przykład tutaj. Wszedłem po wpisaniu w google odpowiedniej frazy i od razu wiedziałem że sie zarejestruje. Oraz że bede w miare możliwosci się udzielał.
[/quote]
No widzisz, ja jak wszedłem na Twoje forum pomijając, że jest młode ale sądzę nie wiem czy bym się zarejestrował. To co już pisałem kilka razy, górna - najważniejsza część strony oddaliła mnie od tego zamiaru. Przekonany jest, że znalazłbym informacje takiej jak potrzebuje na temat mojego psa ale nie wiem czy chętnie bym tam wracał.

[quote name='DarkThrone' date='31 lipiec 2011 - 01:43' timestamp='1312069535' post='1310982']
Więc ja chetnie wszelkie krytyczne uwagi przyjme z pokora a dobre rady z miłą chęcia :)
[/quote]
Dzięki takiemu podejściu, można osiągnąć to do czego się dąży.

  • 2 miesiące później...
Qba20
komentarz
komentarz

Aby nasza strona nie umarła w sieci należy ją promować dlatego też zamieszczam tematyczny materiał na ten temat:
http://professionalpendrive.blogspot.com/2011/09/tworzenie-prostych-witryn-internetowych_25.html

  • 4 tygodnie później...
rokko
komentarz
komentarz

[quote name='DarkThrone' timestamp='1312063130' post='1310923'] Poki co zrobiłem kilka toplist ( zdaje to egzamin??) [/quote]
Nie zdaje, toplisty to relikt przeszłości, promujesz ich nie swoją stronę.

[quote name='DarkThrone' timestamp='1312063130' post='1310923'] jak sie wpisze Forum Siberian Husky to moja strona skacze z 4 miejsca na 6-7 ale zawsze na pierwszej stronie [/quote]
Patrząc na konkurencję aż tak ciężko nie będzie aby wejść przynajmniej do top3, choć przy Twojej obecnej polityce może z tym być problem. Domena młoda, masa linków w stopce i jeszcze witryna nie jest zoptymalizowana pod SEO, jak zmodyfikujesz swoją strategię dasz radę, ale przy obecnej nie wróżę ci nic dobrego.

Na początek zdobywaj linki poprzez:
katalogi
precle
fora i strony tematyczne.

  • 1 miesiąc później...
bartek1539
komentarz
komentarz

Proponuję użyć programu AdMailer firmy Enterso - [url="http://www.admailer.pl"]http://www.admailer.pl[/url]
Nie dość , że wypromujesz swoją stronę to jeszcze możesz potem zarabiać sporo na reklamach !
Sprawdź i daj znać czy pomogłem

  • 3 tygodnie później...
wificon
komentarz
komentarz

Z tego co widze to do przegladania forum trzeba sie zalogować - jak dla mnie nie jest to zbyt ciekawy pomysl, jeżeli mialbym się zmusic do rejestracji jezeli chcialbym o czyms poczytac to pewnie poszukalbym innego forum :) Leniwa ze mnie bestia i tyle.

Druga sprawa to z tego co widze to brakuje ci znaczników "alt" przy zdjeciach.

Ogolnie pewnie by sie troche wiecej znalazlo ale moze jak namyslisz sie z tym logowaniem :)

Pozdrawiam

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
AlterNeo
komentarz
komentarz

Jeśli blokujesz roboty i trzeba się logować to wiele nie zdziałasz w Google ;)

gandixnl
komentarz
komentarz

Również polecam zmienić to że nie zalogowani użytkownicy nie mogą czytać forum. Wielu przed rejestracją chciało by zobaczyć czy wogóle warto poświęcić czas aby dołączyć do forum. ;)

  • 7 miesięcy później...
kotkrzys
komentarz
komentarz

Wyjdź na przeciw użytkownikom. Komu chce się rejestrować/logować???

clockwork
komentarz
komentarz

[quote name='AlterNeo' timestamp='1325654197' post='1410887']
Jeśli blokujesz roboty i trzeba się logować to wiele nie zdziałasz w Google ;)
[/quote]
Dokładnie przecież na forum praktycznie tylko treść wpływa na pozycjonowanie. Do promocji powymieniaj się banerami ze stronami o zwięrzętach, weterynarzach, rasach itp. Forum jest niebrzydkie :) Irytuje mnie tylko białe obramowanie czarnej czcionki (w napisie na górze)

Afrykanka
komentarz
komentarz

[quote name='wificon.pl' timestamp='1324588460' post='1402075'] Z tego co widze to do przegladania forum trzeba sie zalogować - jak dla mnie nie jest to zbyt ciekawy pomysl, jeżeli mialbym się zmusic do rejestracji jezeli chcialbym o czyms poczytac to pewnie poszukalbym innego forum Leniwa ze mnie bestia i tyle. [/quote]

Szkoda, że nie zdecydowałeś się na tą zmianę. Bo z tego, co widzę - dalej by przeglądać forum wymagane jest logowanie.
Widziałam - że jak na ten moment to linków prowadzących do strony jest malutko i raczej pierwsza strona wyników wyszukiwania na frazę forum siberian husky już nie obejmuje tej strony. Może jednak skusisz się na jakieś zmiany?

melani
komentarz
komentarz

proponuję zlecić to profesjonalnej firmie. Ja tak zrobiłam, bo nie za bardzo znam się na tym. Po przewertowaniu wielu ofert wybrała firmę [url="http://www.progstaf.com"]Progstaf[/url]. Okazali się solidną firmą, którą bez obaw mogę polecić dalej :)

  • 1 miesiąc później...
GaleriaSEO
komentarz
komentarz

Spójrz wyżej i już wiesz komu nie pozwalać dotykać pozycjonowania swojej strony, tak wygląda marketing szeptany po 50 gr za post :D

Ale do rzeczy

To o czym wspomnieli Ci koledzy wyżej to po prostu mus - treść widoczna bez logowania.

phpBB fajnie wspiera widoczność strony w Google samo z siebie, ale warto pogrzebać trochę bo dodatków automatyzujących optymalizację jest naprawdę sporo.

Rada co do samego linkowania (żeby treści ładnie pokazały się w longtailu trzeba jednak trochę mocy z linków przyłożyć) - załóż konto i dodaj link na innych forach o zwierzakach i poszukaj blogerów zakochanych w psiakach podobnie jak Ty - jeśli umiesz rozmawiać z ludźmi na pewno chętnie zalinkują do Ciebie z bloga (zyskujesz pozycje i ruch)

  • 1 miesiąc później...
4pc
komentarz
komentarz

Powinny się sprawdzić dwa rodzaje działań, mianowicie pozycjonowanie i działania w serwisach społecznościowych. W ten sposób bez większych problemów uda ci się wypromować serwis, ale wszystko musi być robione z głową. Wiele zależy od tego, jaki posiadasz budżet. Ja zlecam tego typu prace firmie Funkymedia - efekty są zgodne z oczekiwaniami, mamy klientów, zapytania są systematyczne. Przemyśl czy widzisz jakiś cel biznesowy, czy też to tylko hobby.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.