x-kom hosting

Nowe 2*512mb - Zwiesza Kompa

jeef
utworzono
utworzono

witam,

Posiadam kłopot z pamięcia RAM.

Przynajmniej tak mi sie wydaje, gdyż kłopot zaczął występować po zamontowaniu nowej pamieci

( 2x512MB ) PC2700 (166 MHz) pod pł. główna VIARAMA U8768, która obsługuje ten typ pamięci.

Problem następuje po grze ok. 30 minut w jakąkolwiek gre.

Komputer robi totalnego zwisa a po Resie nie startuje ( BIOS krzyczy jeden długi sygnał, bład pamięci ) a z obudowy wydobywa się jakies trzeszczenie, jakby z Dysku dwardego albo okolic ramu.

Można prosic o jakies sugestie?

Dziekuje i Serdecznie pozdrawiam.

EDIT: Widze, że temp. proca wydaje sie byc kosmicznie za duza ( 70C podczas pracy w trybie 2d ) moze to jest powod ?

Mesajah
komentarz
komentarz

Jaki masz Zasilacz ??

jeef
komentarz
komentarz

to jakis kompleks ze zawsze pytacie o zasilacz ?

Tagan 480

trzyma napiecia prawidlowo.

ptasior360
komentarz
komentarz

jasne że procek 70 stopni to za dużo powinno być ok 50-max 60, spróbuj odkurzaczem wyczyścić wnętrze kompa szczególnie wentylator procka może być zakurzony. A jak to nie w tym wina to wydaje mi się że% może to być wina dysku ponieważ posiada on elementy ruchome które mogą wydawać takie odgłosy. Najlepiej rozkręć kompa i wysłuchuj skąd dochodzi ten dźwięk.

jeef
komentarz
komentarz
jasne że procek 70 stopni to za dużo powinno być ok 50-max 60, spróbuj odkurzaczem wyczyścić wnętrze kompa szczególnie wentylator procka może być zakurzony. A jak to nie w tym wina to wydaje mi się że% może to być wina dysku ponieważ posiada on elementy ruchome które mogą wydawać takie odgłosy. Najlepiej rozkręć kompa i wysłuchuj skąd dochodzi ten dźwięk.

Dzieki wielkie, w zyciu bym nie przypuscil, że zrobiło się takie gówno!

Na zewnatrz wszystko wygladało super, nie bylo mowy o kurzu.

Zdjelem o wentylator a na radiatorze była 2cm warstwa zbitych kłębów.

Wyczysciłem, przy okazji zmieniłem paste z proc-radiator, odrazu wentyl lata o 200rpm szybciej a temperatura spadła o 20C, dzieki.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.