x-kom hosting

"System windows wykrył problem z dyskiem twardym"

Mkbart
utworzono
utworzono

Witam,

dzisiaj po raz pierwszy wyskoczył mi taki komunikat. Mój dysk to Samsung SpinPoint F1 640 GB.
[img]http://img21.imageshack.us/img21/9069/hdd1z.jpg[/img]

Program Victoria dał mi takie komunikaty:
[img]http://i51.tinypic.com/t99jti.gif[/img]

Zaś HD Tune takie:
[img]http://i56.tinypic.com/20iam81.gif[/img]

Rozglądać się za nowym dyskiem? Jak to wygląda?

Z góry dziękuję za pomoc.

  • 4 miesiące później...

Eysek
komentarz
komentarz (edytowane)

Przyłączam się do tematu.
Kupiłem używany dysk 1,5TB, podpiąłem i postawiłem WIN7 uprzednio dzieląc na partycje.
Zaraz po tym jak się zalogowałem do świeżego systemu pojawił mi się ten komunikat:
[attachment=18308:dysk.png]

Zastanawiam się czy to może mieć związek z dwoma samoistnie stworzonymi nieprzypisanymi obszarami(2x100MB), które pojawiły się podczas dzielenia na partycje w instalatorze windowsa i niedało się ich usunąć.
[attachment=18309:dyski.png]
Jak z pierwszego komunikatu widać, chodzi tu tylko o 'dysk 0', pojawił się ten komunikat tylko i wyłącznie przy tym dysku i został zainstalowany w tym samym blaszaku co obecnie pracuje. Poprzedni dysk z systemem odpiąłem ponieważ zaczął wykazywać 'chęć' sprawdzenia spójności danych i zastąpiłem go tym wymienionym powyżej.

Zignorować to ostrzeżenie czy coś z tym zrobić?

Jareczek82
komentarz
komentarz

Raw Read Error Rate - Atrybut ten zależy od ilości błędów odczytu i stanu powierzchni dysku, wskazuje na częstość sprzętowych błędów odczytu, które wystąpiły podczas odczytu danych z powierzchni dysku (talerza). Wartości w przedziale Data wskazują na problem z powierzchnią dysku lub głowicami odcztu/zapisu. Jest to parametr określający błąd krytyczny dysku twardego. Często wywołany jest uszkodzeniem mechanizmu napedowego dysku/głowic (łożysko etc.) lub podzespołów elektronicznych.

[quote name='Mkbart' timestamp='1312047711' post='1310685'] Program Victoria dał mi takie komunikaty: [/quote] A zapodaj jeszcze zakłądke test. ale tak czy siak według mnie dysk już sie kończy jeśli masz na nim ważne informacje to pozgrywaj :) to moja rada :) może ktoś jeszcze sie wypowie.

Gość
komentarz
komentarz

Duuke wszystko fajnie tylko odpowiadasz na post z lipca więc nieco niekatulany a co do pytania Eysek to podaj obrazek z hdtune jak widać powyżej.

Eysek
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdziłem jeszcze programem HD Tune i mój problem dotyczy czego innego chyba :)
[attachment=18311:hd Tune.png]
Czy to oznacza że trzeba zrobić porządek z dwoma nieprzypisanymi sektorami u mnie i będzie ok? Jeśli tak to w jaki sposób(czym) najlepiej to zrobić?


PS: Może dla tej osoby nie jest aktualny ale komuś innemu może się przydać ;)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety mam dla Ciebie złe wieści bo dysk to własćiwie złom , ma dużo bad sektorów nie ma zapasu także jest złe . Z partycjami nie ma to nic wspónego.

  • Dobra wypowiedź 1
Eysek
komentarz
komentarz

Czy to jest ostateczny werdykt że ten dysk to złom? Bo jeśli tak to będę dzwonił do sprzedawcy aby go zwrócić, muszę mieć tylko pewność że tak rzeczywiście jest :/

Ewentualnie ktoś jeszcze to potwierdzi? :)
Bo mi niewiele mówią te tabelki.

Na chwile obecną jeszcze screen z error scanu:
[attachment=18314:HDTune_Error_Scan_SAMSUNG_HD154UI.png]

kml700
komentarz
komentarz

Dysk do śmieci niestety . Nie nadaję się do niczego .

Eysek
komentarz
komentarz

Czyli fakt że postawiłem na nim system i teraz go używam to trochę szczęścia i jest jak bomba zegarowa która nie wiem kiedy "wybuchnie" padnie? :/

Gość
komentarz
komentarz

Mniej więcej tak jak napisałeś. Teraz działa jutro pojutrze nie uruchomisz systemu stracisz dane.

Eysek
komentarz
komentarz

Żeby mieć podstawę na którą mogę się powołać przy rozmowie. Czy możesz wskazać co daje informacje o tym że ten dysk to złom?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Dysk ma uszkodzone sektory- [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Uszkodzony_sektor"]http://pl.wikipedia....zkodzony_sektor[/url] mówi o tym parametr 05 Data a to go dyskwalifikuje jako dysk do normalnego użytkowania . Dysk najlepiej jak nie ma ani jednego uszkodzonego sektora a w tym jest ich 4295 i nowe przybywają, co widać po scanie lub powinno być w C5 Data ( na twoim obrazku nie widać bo nie przesunąłeś belką do dołu )

Tu nie ma rozmowy dysk jest złomem i powinien być bez łaski wymieniony.

  • Dobra wypowiedź 1
Eysek
komentarz
komentarz

W takim razie dziękuję Ci bardzo za pomoc.

Dla pewności że jest tak jak mówisz zamieszczam brakujący screen:
[attachment=18327:HDTune_Health_SAMSUNG_HD154UI 222.png]

Z tego co opisałeś to by się zgadzało więc jak na razie temat chyba już zamknięty ale najlepiej jak będzie jeszcze pare dni otwarty w razie jakiś pytań ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.