x-kom hosting

Zmiana barw z RGB na CMYK

SabakuNoGaara
utworzono
utworzono

Witam. Potrzebuję mega szczegółowych instrukcji dla matoła, krok po kroku jak przekształcić obraz z RGB na CMYK najlepiej w gimpie 2.0 lub 2.7.1 ,ale to na przyszłość, gdyż znając mnie i tak będę się nad tym męczyć 3 dni, a potrzebuję bardzo pilnie przerobić ten plik

http://www.speedyshare.com/files/29604812/pierwsza_strona.xcf

Więc jak ktoś wie jak to zrobić to proszę niech przerobi mi ten obrazek i wyśle link, a jak komuś się będzie chciało to niech dorzuci instrukcję.

Z góry dzięki.

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Potrzebuję mega szczegółowych instrukcji dla matoła, krok po kroku jak przekształcić obraz z RGB na CMYK najlepiej w gimpie 2.0 lub 2.7.1[/quote]

Szcególowe instrukcje[b] [url="http://rembiejewski.pl/blog/gimp-separate-cmyk/"]KLIK[/url][/b]

Obraz przekształcaj po połączeniu wszystkich warstw. Z tego co widziałem są nie połączone.

  • Dobra wypowiedź 1
SabakuNoGaara
komentarz
komentarz

zainstalowałem profile plików *.icc , tak jak w instrukcji i skopiowałem te 3 pliki o których była mowa. Niestety w Obraz nie pojawiło się Separate... Nie wiem więc co mam poprawić... Co do samego obrazka warstwy mogą być połączone, zostawiłem rozdzielnie bo nie wiedziałem jak ma być, będę wdzięczny za przerobienie tego obrazka gdybyś mógł ;)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]Niestety w Obraz nie pojawiło się Separate... Nie wiem więc co mam poprawić...[/quote]

jaki masz system? Czy pobrałeś właściwe pliki dla swojej wersji Windowsa? Czy wykonałeś restart Gimpa po skopiowaniu plików do folderu programu?

[quote]Co do samego obrazka warstwy mogą być połączone, zostawiłem rozdzielnie bo nie wiedziałem jak ma być, będę wdzięczny za przerobienie tego obrazka gdybyś mógł[/quote]

Na razie masz sie nauczyć instalowac wtyczki w Gimpie (jak wersja Gimpa?). Chce żebyś sie nauczył a nie chodził po prośbie. :)

[color="#0000ff"][b]Pokaż zawartość katalogu Gimpa z pluginami (wtyczkami)[/b][/color]

  • Dobra wypowiedź 1
SabakuNoGaara
komentarz
komentarz

System windows xp professional wersja 64bitowa restartowałem i gimpa i cały komputer gimp 2.7.1, wcześniej próbowałem instalować na 2.0, ale też się nie udało... zawartość katalogu http://img801.imageshack.us/img801/9117/123ibw.jpg a co do mojej nauki to wszak się uczę, a przeróbki potrzebuję bo do drukarni mam jutro... w zasadzie już dzisiaj iść...

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Brak w katalogu zainstalowanych profili kolorów. W paczce profili pobranej z strony adobe (obrazek) znajdź katalog o nazwie [b]CMYK[/b]. Oczywiście po rozpakowaniu :D
Skopiuj go do katalogu [b]C: Documents and Settings\Damian\Gimp27\plugins[/b]. Tam gdzie wtyczka [b]Separate[/b]. Następnie wejdź do katalogu CMYK i klikając PPM na każdym z profili kolorów wybierz [b]Zainstaluj profil[/b] i tak po kolei wszystkie. Potem uruchom Gimpa i sprawdź czy w oknie dialogu [b]Obraz[/b] > na samym dole jest [b]Separate[/b].
[attachment=16911:profi.png]

  • Dobra wypowiedź 1
SabakuNoGaara
komentarz
komentarz

ok zrobione, co prawda myślałem że mają być zainstalowane w C:\Program Files\Common Files\Adobe\Color\Profiles\ tak jak w jednym z poradników, ale zrobiłem jak pisałeś ;) przy włączaniu wyskoczyło mi kilka błędów związanych z plikami *.dll ,ale pobrałem odpowiednie i wrzuciłem do C:\Program Files\GIMP 2.7\bin i zaczęło działać xD Dzięki za pomoc ;)

Gość
komentarz
komentarz

Zdolne dziecko :D
Rozumiem, że temat jest do zamknięcia?

SabakuNoGaara
komentarz
komentarz

tak do zamknięcia ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.