x-kom hosting

Bios

Tarnaw
utworzono
utworzono

Nie wiem gdzie to napisać, a więc napisze to tu...

Jak włączam komputer to na starcie pojawia mi się na czarnym tle napis:

Warning! CPU has been changed or CPU Ratio changed fail. Please re-enter CPU settongs in the CMOS setup and remember to save before quit.

Po tym komputer wolno chodzi i trzeba robić formata. Kiedyś wytrzymywałem, ale tera ten komunikat pojawia mi się co 2 dzień, wiem że trzeba coś zmienić w Biosie, ale nie wiem co i gdzie.

Proszę o pomoc, dam + :D

ugresia
komentarz
komentarz

W biosie Ci się nic nie przestawiło, spróbuj przywrócić domyślne ustawienia Biosu. Wydaje mi się że to jest informacja że coś jest z procesorem, chyba ktoś próbował go podkręcać.

dar55
komentarz
komentarz

poprostu wejdź do biosa i zobacz czy masz poprawnie ustawione FSB i mnożnik procka , jak są nie odpowiednie to zmień

luq
komentarz
komentarz

Przełóż zworkę bądź wyciągnij na kilka minut baterie.

lesny1993
komentarz
komentarz

Powinieneś mieć również w BIOS-ie opcję "Przywróć domyślne ustawienia" - "Load Default Settings" :)

Tarnaw
komentarz
komentarz
Powinieneś mieć również w BIOS-ie opcję "Przywróć domyślne ustawienia" - "Load Default Settings" :)

Hmm, które mam wybrać ?

Load Fail-Safe Defauls

czy

Load Optimized Defauls.

Bo tylko to znalazłem , w sprawach BIOSU jestem zielony :D

dar55
komentarz
komentarz
Load Optimized Defauls.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.