x-kom hosting

Jaka Płyta Gł. Do Obróbki Wideo (proc C2d E6750)

Dzaq
utworzono
utworzono

Witam... proszę o opinię i sugestie dotyczące tematu.

Procek: Intel Core2Duo E6750

Co do płyty to mam trzech Asusowych faworytów (przywiązanie do marki, ale może jednak warto coś innego wybrać), mianowicie :

1. Asus P5K

2. Asus P5KC

3. Asus P5KR

model KC mam 2 dodatkowe sloty na DDR3, czyli wygląda przyszłościowo, ale nie wiem czy warto w to inwestować, natomiast KR ma mostek południowy Intel ICH-9R zamiast Intel ICH-9, co nie mam (przyznaję bez bicia ;)) pojęcia jak wpływa na płytę. Nie wykluczam drobnego OC..

Jeżeli macie inne sugestie co do płyt (tak do 600zł), to będę bardzo wdzięczny. Ważne aby posiadały magistralę FSB kompatybilną z częstotliwością 1333 MHz, obsługiwały Raid 0, oraz posiadały gniazdo fireWire 1394.

Procesor mam właściwie wybrany (Core2Duo E6750 - 2,66 GHz), ale zastanawiam się jeszcze, czy nie poczekać na obniżki Quada (albo podwędzić babci emeryturę ;P). Doradźcie, więc i w tej sprawie proszę. Kompa głównie używać będę do obróbki wideo za pomocą Adobe Premiere Pro 1,5 bądź 2. Dwurdzeniowość wiem, że ten soft potrafi wykorzystać, natomiast nie mogę znaleźć jak sobie radzi ze cztero...

z góry wielkie dzięki

Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.