x-kom hosting

[propozycja] Osoby polecane

Gość
komentarz
komentarz

Ja się pod tym podpisuje, i popieram to co BUB napisał, sam nie raz się mylę, ale się poprawiam (albo ktoś to robi za mnie :E ), jka dla mnie to dobry pomysł.

Gość
komentarz
komentarz

Takie coś już dawno powinno zostać wprowadzone

Gość
komentarz
komentarz

Nie widzę problemu. ;) problem w tym aby administracja też go nie widziała ;)

snip91
komentarz
komentarz

Oczywiście pomysł omówimy w gronie Ekipy. Wg mnie można coś takiego wprowadzić.

MateuszManchester
komentarz
komentarz

także popieram.
Dobry pomysł.

karo47
komentarz
komentarz

Popieram,pomysl jak najbardziej trafiony.

Czesto "poczatkujacy" , niewtajemniczeni uzytkownicy wchodza na forum ,kopiuja zestawy ,nieudolnie skladaja sami ,wylatuja ponad budzet i po prostu zle radza.

Nikt, nie jest nieomylny to fakt ,sam czasem strzelam gafy ,nie douwaze czegos np. ale przyjete uwagi staram sie wcielac w zycie.
Ale tutaj rzeczywiscie pasowaloby odseparowac grono tych "wodolejących" do tych którzy naprawde wnoszą coś na forum ,podnosza efektywnosc porad i sa godni zaufania.

Takich typow jest na pewno wiele ,tylko teraz problem w tym aby ich wylowic i aby nikt przy tym nie ucierpial ;)

Gość
komentarz
komentarz

Miejsc jest mało a sieć ma bardzo małe oczka ;) połów to nie problem

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Dorzucę od siebie 3 grosze...Zamysł jest dobry, jednak z wykonaniem mogą być problemy. Może to doprowadzić do rozwarstwienia użytkowników na forum. Pojawia się sytuacja typu jest wątek w którym jest prośba o dobranie zasilacza i ktoś udziela odpowiedzi, a Autor na to " Ja Cię nie słucham, bo nie jesteś polecaną osobą" pomimo najlepszych chęci użytkownika. Po drugie mogą pojawić się żale typu "Dlaczego on, a nie ja?".
Po trzecie narzucenie sztywnych ram może być niekomfortowe dla polecanej osoby ( przydzielenie do konkretnego działu ). Można spotkać osoby, które specjalizują się w konkretnym, zaś inne posiadają bardziej rozległą wiedzę. Moim zdaniem lepszym Po czwarte mogą pojawić się zażalenia tj. polecana osoba źle doradziła i osoba oczekująca pomocy może zwrócić się do Administracji, że ręczyli za tę osobę, a ona wyrządziła szkody. Moim zdaniem lepszym sposobem wyróżnienia takich osób byłoby przyznanie rangi Ekspert czy powrót do Użytkownika+ w zależności od faktycznego stanu wiedzy, a w szczególnych przypadkach awans na moderatora działu (niektórym działom brakuje osoby, która by odpowiadała za merytorykę) przy założeniu, że spełniałaby takie wymogi.

Edytowane przez Sayan
bub
komentarz
komentarz

Jednak idąc przykładam działu "Bezpieczeństwo" nadal jestem zdania że jednak taka opcja sprawdza się! Ja będąc tu kiedyś nowym użytkownikiem i korzystając z tego działu stosowałem się jedynie do porad osób polecanych i dobrze na tym wyszedłem co jest dowodem na to, że jednak system się sprawdza. A skoro miało by to pomóc chociażby kilku osobą przed popełnieniem błędu to i tak warto. Zauważ , że w dziale bezpieczeństwo nikt nikomu nie wytyka jak to napisałeś "a Cię nie słucham, bo nie jesteś polecaną osobą", a pytania typu "dlaczego on a nie ja" mogą pojawiać się również w przypadku nadawania rang więc nie jest to zbyt duży problem.

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Bezpieczeństwo a działy sprzętowe to trochę inna bajka. W tym pierwszym są osoby znające się na rzeczy, w sprzętowych są osoby mające pojęcie oraz mające niewiedzę :E. To co się sprawdza w jednym przypadku nie musi oznaczać, że w innych sprawdzi się i odwrotnie ;).

bub
komentarz
komentarz

Jednak myślę , że warto spróbować. Innym sposobem chyba nie dowiemy się czy to się sprawdzi ;)

  • Dobra wypowiedź 1
Zaz13
komentarz
komentarz

Popieram również :)
Świetny pomysł :)

Gość
komentarz
komentarz

Osoby, które posiadają inny kolor nicka niż zwykli userzy (nie wliczam tu zaszczytnej rangi Troll!) są osobami, które kolorek otrzymały także za wiedzę! Obowiązkiem każdego użytkownika forum jest sprawdzenie reputacji osoby, która poleca. W końcu to wszystko przekłada się na pieniądze. Wprowadzenie osób polecanych zaburzy w dużym stopniu porządek na forum i jeszcze bardziej namiesza zwykłym userom. W każdej kwestii na forum trzeba się opierać na sprawdzonej zasadzie: Ufaj i sprawdzaj! Polecając dane osoby forum musiałoby wziąć za nie odpowiedzialność. A ze względu na darmowy charakter tego forum, jest to praktycznie niemożliwe.

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Reputacja nie zawsze oddaje poziom wiedzy, choć zazwyczaj sprawdza się to.
[quote]Wprowadzenie osób polecanych zaburzy w dużym stopniu porządek na forum i jeszcze bardziej namiesza zwykłym userom. W każdej kwestii na forum trzeba się opierać na sprawdzonej zasadzie: Ufaj i sprawdzaj! [/quote]+1.

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Uwierz, że osoby z TOP10 listy reputacji naprawdę są godne polecenia.

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

W to nie wątpię ( jakoś tak złożyło się, że i ja tam jestem :E ).. Mam na myśli osoby, które podstawiają innych, żeby stawiały im plusy ;).

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Po co ciągniemy ten temat skoro sprawa jest już jasna?

PS: Nikt nie zwraca uwagi na osoby z Top 10 ;)

bub
komentarz
komentarz

Ogólnie rzecz biorąc nowi userzy nie zwracają uwagi na nic, nic nie chce im się czytać i wszystko chcą mieć podane jak na tacy tak więc nie jest tak że tylko na Top10 nie patrzą Sicku :)

Gość
komentarz
komentarz

Nie raz nawet nie patrzą na to, co im się podaje na tacy!

Gość
komentarz
komentarz

Dokładnie Puć ;)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

I tym optymistycznym akcentem kończąc polemizację temat zamykam.

[color="#006400"]// :brawa:
//Nejczer[/color]

Edytowane przez Sicknature
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.