x-kom hosting

Co lepsze Windows , Mac czy Linux ?

Systemy operacyjne .  

140 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który system operacyjny jest według ciebie najlepszy ?



kelloco2
komentarz
komentarz

jak trafią się dobrzy, sprytni programiści i to napiszą to nie będzie miał dużo do gadania

Grot
komentarz
komentarz (edytowane)

Wątpię by paczki zmieniające wygląd systemu (np do XP "Vista Transformation Pack", "Seven Transformation Pack") były nielegalne :].

Wiem: tu wchodzi w grę zmiana interfejsu, ale to bym pominął. Obstawiam że MS nie zrobi kroku w tył i pozwoli robić własne kafelki (coś jak widżety w telefonach) i będzie można np. takim kafelkiem zrobić coś co imituje np. Menu Start (jakaś porządna lista rozwijana, może jakiś programik). Odpowiednio zmniejszyć, wywalić część kafelek itp i tym tropem upodobnić maksymalnie wygląd do znanego wcześniej..

Edytowane przez Grot
Igorrodz
komentarz
komentarz

Heh, tylko, ze ja nie chcę nic upodabniać ale chcę, aby było jak wcześniej - abym miał wybór już na starcie bez kombinowania z programami albo ze żmudną konfiguracją systemu :E

Gość
komentarz
komentarz

Ja jeszcze na bardzo starym kompie mam windows 3.1 i chodzi jak burza... Jeszcze nawet w tym kompie mam dysk twardy o pojemności 2 mb

Grot
komentarz
komentarz

Wiem może przegiąłem, ale miałem na myśli program który to wszystko by wykonał sam podczas instalacji (jak wymienione wcześniej transformation packi).

Dobrze by było jakby to działało: http://www.porady.org/wylaczamy-metro-ui-w-windows-8/

maciekj22
komentarz
komentarz

To metro będzie miało swoich zwolenników, ale wśród bardzo małych obywateli, którzy nie nasiąkli jeszcze tym całym menu start i pewnie wyda im się zbędny. Ale jeśli ktoś (tak jak my) jest od kilkunastu lat w stałym związku z tym elementem to na pewno trudno będzie się z nim rozstać.
A tak jak już przy Windowsie 3.1 jesteśmy, to sam pamiętam mój szok, kiedy przesiadłem się z maszyny 25 mhz / 16 MB ram / grafika 512 kb / Windows 3.1
na procek 166 mhz / 32 MB ram / grafika 2 MB / Windows 98, to był pewnego rodzaju szok (podobny jak w przypadku przesiadki z np XP na ten cały Windows 8, z tą małą różnicą, że wcześniej był on pozytywny, a teraz jest to raczej przerażenie).

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Grot' timestamp='1344676028' post='1556853']
Wiem może przegiąłem, ale miałem na myśli program który to wszystko by wykonał sam podczas instalacji (jak wymienione wcześniej transformation packi).

Dobrze by było jakby to działało: [url="http://www.porady.org/wylaczamy-metro-ui-w-windows-8/"]http://www.porady.or...ui-w-windows-8/[/url]
[/quote] To działa na tej pierwsze wersji edycji bety windows 8 a na tych nowych już nie. Ale działa to: http://www.youtube.com/watch?v=zrXWuhHmC9Y&feature=youtu.be

Edytowane przez RedLine
Grot
komentarz
komentarz

A będzie to działać na wersji finalnej? Bo jak tak to będzie ciekawie. Na 100% ktoś to przerobi by blokowało to stronę główną Metro (czy jak to zwać).

Gość
komentarz
komentarz

Na wersji finalnej wątpieże to będzie działać. Ale po upływie 2 miesięcy od wyjścia premiery zaczną się na chomikuj różne bajery do win8 cracki , różne aktywatory i takie tam. Tak przynajmniej było dotychczas :) I powiem wam że te aktywatory działają tylko po zrobieniu updatu wyskoczyć może " uwaga masz nielegalny system windows" czy jakoś tak... Ale nikt nie każe robić updatu:D

Grot
komentarz
komentarz

I na ten komunikat są obejścia, nawet gdy już wyskoczy ;].

A że coś nagrzebią: to pewne. Może wystarczy Firewall i blokowanie w nim procesów systemowych, ale na szczęście twórcy firewalli taką opcję raczej wykluczą.

maciekj22
komentarz
komentarz

[quote name='RedLine' timestamp='1344704068' post='1557206'] " uwaga masz nielegalny system windows" [/quote]

Ten komunikat brzmi: "Mogłeś paść ofiarą oszustwa".

:E

Grot
komentarz
komentarz

Skąd to wiesz :P?

maciekj22
komentarz
komentarz

Kiedyś gdzieś coś takiego zobaczyłem :E ale żeby nie było - nie u siebie. Ja korzystam głównie z Macintosha i Linuxa, a Windowsa mam bez wpisania seriala, czyli legalnie użytkuję wersję trial :) muszę tylko co miesiąc formatować, ale to nie sprawia mi większego problemu, bo jakoś lubię pracować na czystym systemie :)

Grot
komentarz
komentarz

A nie wystarczy przypadkiem coś Live CD odpalić i wywalić takie foldery jak: Windows i Document and settings (dobrze napisałem?) i plik boot.ini i inne śmieci będące luzem na dysku?

maciekj22
komentarz
komentarz

Ale nie rozumiem w jakim celu? :)

Grot
komentarz
komentarz

Choćby po to żeby nie instalować części plików, które się zachowują w Program Files, można też przed skasowaniem odratować jakieś pliki z Documents and Settings czy może nawet na chama jakieś sterowniki przenieść.

maciekj22
komentarz
komentarz

[quote name='Grot' timestamp='1344763975' post='1557601'] Choćby po to żeby nie instalować części plików, które się zachowują w Program Files, można też przed skasowaniem odratować jakieś pliki z Documents and Settings czy może nawet na chama jakieś sterowniki przenieść. [/quote]

Ale ja tam nie mam co ratować ani kopiować :E ja na dysku C trzymam jedynie Windows'a no i ew. Office'a :)

Grot
komentarz
komentarz

A no chyba że tak :].

corporaptor
komentarz
komentarz

Ktoś tu chyba jednak jedzie na cracku... Akurat widzę jak co miesiąc bez sensu siedzisz instalujesz winde i offica i w ogóle żadnych plików nie masz lokalnie tylko od razu na pendrivy zawsze ładujesz. Na prawdę, możesz od razu się przyznać, uwierz mi zablokowanie licznika ekspiracji triala crackiem nie różni się moralnie niczym od resetowania licznika formatem :E

Grot
komentarz
komentarz

Przestawia zegar w BIOSie (może to daje efekt). :D

Szczerze dla mnie to też dziwne.

kelloco2
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='maciekj22' timestamp='1344713666' post='1557351']
a Windowsa mam bez wpisania seriala, czyli legalnie użytkuję wersję trial :) muszę tylko co miesiąc formatować, ale to nie sprawia mi większego problemu, bo jakoś lubię pracować na czystym systemie :)[/quote]
do tego mógłbyś dodać możliwość 2x zresetowania tego licznika (co jest dostępne przez cmd.exe jako możliwość dla administratorów) - to wydłuża trochę ten czas i wszystko jest legalnie ;) Oczywiście nośnik OEM pożyczyłeś od koleżanki ;)

[quote name='unitron' timestamp='1344779099' post='1557851']
uwierz mi zablokowanie licznika ekspiracji triala crackiem nie różni się moralnie niczym od resetowania licznika formatem :E[/quote]
Legalnością też nie? :E - tak samo jak przechodzenie na czerwonym "na jakimś zadupiu/jak nic nie jedzie" od przechodzenia na zielonym.

[quote name='Grot' timestamp='1344763975' post='1557601']
Choćby po to żeby nie instalować części plików, które się zachowują w Program Files, można też przed skasowaniem odratować jakieś pliki z Documents and Settings czy może nawet na chama jakieś sterowniki przenieść.[/quote]To trochę bez sensu. Już lepiej zamiast przeinstalowywania zrobić sobie kopię zapasową czystego systemu.

Edytowane przez kelloco2
maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='unitron' timestamp='1344779099' post='1557851'] . Akurat widzę jak co miesiąc bez sensu siedzisz instalujesz winde i offica i w ogóle żadnych plików nie masz lokalnie tylko od razu na pendrivy zawsze ładujesz. [/quote]

Co tu piep*ysz? Kolego nie masz pojęcia o czym mówisz, ja nic nie piracę :) nie posiadam pendrive'a, więc raczej trudno byłoby mi coś z niego "ładować" :) ja po prostu (w przeciwieństwie do niektórych tutaj) potrafię dobrze partycjonować dysk, wszystkie ważne rzeczy mam na D, a system z najpotrzebniejszymi systemowymi aplikacjami mam na C -.-


[quote name='Grot' timestamp='1344781219' post='1557877'] Przestawia zegar w BIOSie (może to daje efekt). Szczerze dla mnie to też dziwne. [/quote]

Co w tym dziwnego? Dla mnie dziwne jest kupowanie Windowsa -.- a swoje nielegalne rady sobie wsadźcie w kieszeń, bo to nie to forum.
Ja użytkuję wersję [b]trial[/b].
Pokazać wam screen z komunikatu ile dni zostało mojej kopii do aktywowania? Bo jeśli wam to potrzebne to ja bardzo chętnie.

Mogę oczywiście dodać jeszcze screen licencji antywirusa, która wygasa 7 września (również [b]trial[/b] na 30 dni) :)

A Windows'a użytkuję tylko gdy naprawdę tego potrzebuję (co się rzadko zdarza). Do wszystkich innych czynności (w tym 90% gier) używam Linuxa, albo Mac'a (ale nie żadne Hackintoshe, żeby mi tu zaraz ktoś nie wyleciał z tego typu aluzją).

[quote name='kelloco2' timestamp='1344783395' post='1557910'] nośnik OEM [/quote]

Wszystkie nośniki mam oryginalne :) od Windows'a 95 do Windows'a 7. I 3.11 na dyskietkach z Dos'em też mam :E

A do tych dwóch kolegów, którzy szkalowali mnie swoimi aluzjami o zabarwieniu przestępczym powiem tak: gdybym jechał na spiraconym Windowsie to dlaczego propagowałbym ideę Linuxa? To troszkę bez sensu, nie uważacie? :)

A tak jak mówię Linux w wielu sferach przewyższa Windows'a, a więc po co przepłacać? :)

Edytowane przez maciekj22
Grot
komentarz
komentarz (edytowane)

Trochę bez sensu, ale z reguły jest tak że Ci którzy do czegoś zniechęcają (tu: piractwo) sami to robią, ale potajemnie.

[quote]To trochę bez sensu. Już lepiej zamiast przeinstalowywania zrobić sobie kopię zapasową czystego systemu.[/quote]
Tu chodzi cały czas o to żeby mieć legalny system.

[size=1]Swoją drogą radzę nie snuć ideologi prześladowań niczym prezes Kaczyński :D.[/size]

Edytowane przez Grot
maciekj22
komentarz
komentarz

Ja nie twierdzę, że piractwo to główne zagrożenie płynące z internetu, ale też go nie popieram. I nic nie robię potajemnie. W każdej chwili na imageshack mogą wylądować screeny statusu mojego systemu oraz antywirusa. Microsoft nie zbiednieje na kilku kopiach Windowsa, ale po co mi to? Po co mam instalować jakieś cracki, które bardzo często wprowadzają do systemu robactwo? To bez sensu.

corporaptor
komentarz
komentarz (edytowane)

Zaskakuje mnie ten dysonans poznawczy którego tak się trzymasz, z tego co pamiętam, to po okresie testowym XP (o nim była mowa?) dalej działa, tylko się pokazuje "jesteś ofiarą..." Wychodzi więc na to, że co miesiąc formatujesz i instalujesz winde tylko po to, żeby nie musieć widzieć tego koszmarnego jak mniemam napisu. Kłuje w oczy, co?

Innego argumentu nie podajesz. No poza może jeszcze tym, że możesz się pochwalic screenem, że "masz" full legit trial copy. Z crackiem oczywiście możesz zrobić to samo i bez żadnego robactwa i formatowania, ale co ja bedę gadał lepiej formatować i mieć powód do dobrego partycjonowania.

Nikt cię tu nie zbanuje za bycie "ofiarą piractwa", pirat to ktoś kto rozpowszechnia. Więc weź się chłopie w garść i nazwij rzeczy po imieniu: trial jest na 30 dni, używasz tej kopii dłużej niż 30 dni, czy nie? :E

Edytowane przez cubeaim
usuwam niemiły fragment

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.