x-kom hosting

Pytanie Dotyaczace Pamieci Patriot Ddr2 2gb

gsq
utworzono
utworzono

Witam,

ile te pamieci wymagaja volt? bo w biosie mam ustawione na 1.8V, a na opakowaniu pamieci pisze cos takiego KIT 2.2V. tzn ze tyle potrzebuja? mam to zmienic? jak zostanie 1.8V moga zostac uszkodzone?

pozdrawiam

Edit:

Bo kilka dni temu kiedy skladalem nowego kompa, to poczatkowo nie chcial odpalic, potem okazalo sie ze jedna kosc wlasnie tych pamieci jest zepsuta, dzis mam odebrac ze sklepu nowa kosc, i nie wiem czy mam ustawic w biosie te volty, czy moze to w niczym nie przeszkadza, a tamta byla poprostu fabrycznie uszkodzona?

pozdro

Kirnin
komentarz
komentarz

Tamta była fabrycznie ustawiona. 2,2 V to podany przez producenta tak jakby maks, gdzie nic się nie stanie i jednocześnie najlepsze napięcie. Ja je podkręciłem na 1000 MHz i chodzą spokojnie na 2,1V, a przedtem chodziły na 2.0V, ale dla bezpieczeństwa podwyższyłem, więc na pewno standardowo 1,8V może być.

gsq
komentarz
komentarz

ja nie wqiem co mam z tym kompem, wczoraj przynioslem nowe te pamieci, wlozylem, komp pochodzil 10 min i podczas gry pokazalo sie niebieskie okienko z jakimis tam napisami bialymi (nie wiem co tam pisalo bo to byl ulamek sekundy) i sie zresetowal. Teraz juz w ogole nie mozna go uruchomic. Dochodzi do pewnego momentu i sie wiesza, a kiedy probuje naprawic windows to Instalator Windows tez sie wiesza.. nie wiem czy to moze byc zla konfiguracja komputera ? czy te pamieci sa jakies felerne? Juz nie wiem co mam robic :(

moja konfiguracja:

Plyta glowna - Abit IP35-E

Procesor - Intel Core2 Duo E4400 2,0GHz (S775) BOX

Karta graficzna - PALIT GeForce 8600GT 256MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E (Sonic+) (1,0ns)

Pamieci - PATRIOT DDR2 2048MB PC800 DUAL 2 x 1024 CL4 EP LLK

Zasilacz - Amacrox Warrior AX450-PNF

Chlodzenie - Arctic Cooling Freezer 7 Pro PWM

Obudowa - CoolerMaster Elite RC-330

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.