x-kom hosting

Android - generalna dyskusja

Android OS  

110 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Android przypadł ci do gustu?



Mycobacterium
komentarz
komentarz

Widziales gdzies porownanie ?

radekx
komentarz
komentarz

bateria ktora jest beznadziejna albo mi po polroku wysiadla...

 

Nie jest tak tragicznie.

Jak korzystam z N4 niewiele, powiedzmy tylko do sprawdzania poczty i dzwoniąc do godziny dziennie, to starcza mi spokojnie na 3 dni, albo i lepiej.

Teraz mam 12 h od ostatniego ładowania, z czego ekran świecił przez 8% tego czasu (net+poczta) i mam 93% baterii. 

  • 2 tygodnie później...
VortaL
komentarz
komentarz

Android może być, ale Windows Phone bardziej by mi się podobał.

Mycobacterium
komentarz
komentarz

Android może być, ale Windows Phone bardziej by mi się podobał.

 

Tak, pomysł z kafelkami zdecydowanie bardziej pasuje do urządzeń mobilnych.

Przez pewien okres czasu byłem właścicielem HTC z Windows'em, byłem bardzo zadowolony.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Przez pewien okres czasu byłem właścicielem HTC z Windows'em, byłem bardzo zadowolony.

Niemniej zmieniłeś to na smartfona z Androidem czy co?

Mycobacterium
komentarz
komentarz

Sprzedałem. Potrzeba chwili ..

Nie obraziłbym się na jakąś bardzo wypasioną Lumie :) jako drugi telefon.

 

W chwili obecnej korzystam z Cyanogenmod'a 4.3.1, nie wyobrażam sobie telefonu bez tego systemu.. 

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

W chwili obecnej korzystam z Cyanogenmod'a 4.3.1, nie wyobrażam sobie telefonu bez tego systemu..

To przecież, mimo wszystkich zaimplementowanych weń zmian, Android czyli system który jest w 100% kompatybilny z aplikacjami ze sklepu Google Play. To Android, który uważasz za gorszy niż Windows Phone 8. Edytowane przez Igorrodz
Mycobacterium
komentarz
komentarz

Napisz po Polsku, jeszcze raz.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Po co? Napisałem po polsku - nie mój problem, iż nie rozumiesz słówka "zaimplementowanych" :E

Mycobacterium
komentarz
komentarz

nie mój problem

 

Uwierz....  Twój ....  

Igorrodz
komentarz
komentarz

Ja nie mam problemów z rozumieniem tekstu pisanego a jak widać ty masz. Ale to twój problem... Ale skoro tak to napiszę jeszcze raz - Cyanogenmod to (zmodyfikowany) Android czyli system, którego nie lubisz... Używasz zatem Androida, którego nie lubisz? :E

Mycobacterium
komentarz
komentarz

Troche wiecej uwagi, bedziesz interpretowac prawidlowo.
Wszystko bedzie dobrze :-)

  • 1 miesiąc później...
Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak nie rozumiesz kilku słów po polsku to już nie mój problem, może zajrzyj do słownika? :E

Z mojej strony EOT z Tobą w tej materii...

 

[spoiler][media]http://youtu.be/TG3NDtHcs40[/media][/spoiler]

Edytowane przez Igorrodz
vakoss407
komentarz
komentarz

Ja mam samsung galaxy s advance i andka 4.4.2 (kitkat) i chodzi płynnie ale trzeba codziennie ładować

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

Igorrodz
komentarz
komentarz

Nic nowego - praktycznie większość smartfonów z Androidem należy ładować codziennie, typowe baterie 1800-2300mAh nie pozwalają na dłuższa pracę niż jeden dzień przy intensywnym użytkowaniu smartfona, szczególnie z wyświetlaczem większym niż 4 cale.

  • 2 miesiące później...
Igorrodz
komentarz
komentarz

Windows Phone to iOS dla ubogich. Tak samo zamknięty i ograniczony, tyle że tańszy i nie tak "cool" jak sprzęt z jabłkiem. Tak samo Lumie, jak i iPhony są niesłusznie nazywane smartfonami, bo co to za smartfon, że możesz sobie jedynie kafelki poprzestawiać, ewentualnie wybrać dla nich jeden z dostępnych kolorów... takie funkcje to miały bezsystemowce już wiele lat temu.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Czemu tak walczysz z WP8, który spełnia wymagania 99% społeczeństwa korzystającego ze smartphone'ów a ten 1% (może trochę więcej) to osoby wykorzystujące otwartość tego systemu. Według mnie WP8 i iOS lepiej sprawdzą się w każdych podstawowych zadaniach jakie musi wykonywać dzisiejszy telefon z plusem za lepszą pracę systemu. Android zawdzięcza swoją popularność temu, że był pierwszym tego typu systemem dla mas (nie każdego stać na iOS za 2500 zł + za model po premierze) oraz okrycie WP7 i 8 złą sławą za interfejs kafelkowy, natomiast WP 6 celował bardziej  w klientów biznesowych oraz jego płynność pracy pozostawiała wiele do życzenia.

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

ojj Igor Igor... jaki system dla ubogich - czy jak pomyslisz racjonalnie to widzisz zeby kazdy wokol ciebie kto ma androida robil cos czego ja naprzyklad bym nie mogl na iOS? sadze ze jesli wogole to malo , jedynym ograniczeniem ktore jest do przelkniecia jest to ze do lacza z kompem trzeba itunes , ale to jest jedna jedyna rzecz a prawda jest taka ze 90% userow androida nie wykorzystuje jego otwartosci na modyfikacje trzeba tylko sie realnie zastanowic czy naprawde to ma sens cala ta otwartosc androida i czy ja tego potrzebuje, ja bym tu nie celowal w system bo uderzajac w system ponosisz kompletna porazka bo to nie tajemnica ze iOS poprostu stabilnoscia i szybkoscia bez kombinacji rozklada androida - android zeby chodzil plynnie to albo nexus albo cyanogenmod w ios nie musisz tak kombinowac jedyne ale w apple to rozmiar ekranu, nie kazdy lubi male - dlatego moi rodzice wzieli po nocie 2 ale to kwestia ekranu a nie systemu bo system bezdyskusyjnie w applu jest plynniejszy

Youki
komentarz
komentarz

który spełnia wymagania 99% społeczeństwa

NIe zapominaj o dzieciach w gimnazjum i podstawówce, dla których kluczowym argumentem jest łatwa możliwość wgrania sobie pirackich wersji gierek/programów. :) 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

NIe dawno wyszedłem z gimbazy i jakoś nie piraciłem więc da się a windows store i itunes mają jedną zaletę płatność za pomocną paypal i kart zasilających, co ułatwia życie osobom nie posiadających kart płatniczych

Igorrodz
komentarz
komentarz

@UP

A ja kupując w Sklep Google Play wszystkie płatności mam doliczane do rachunku od mojego operatora - nie potrzebuję żadnej karty ani jej substytutu w postaci PayPala. Prosto, łatwo i przyjemnie.

 

Czemu tak walczysz z WP8, który spełnia wymagania 99% społeczeństwa korzystającego ze smartphone'ów a ten 1% (może trochę więcej) to osoby wykorzystujące otwartość tego systemu.

prawda jest taka ze 90% userow androida nie wykorzystuje jego otwartosci na modyfikacje

Poproszę o wiarygodne źródło tych danych. Inaczej uznam to za blef i konfabulację.


android zeby chodzil plynnie to albo nexus albo cyanogenmod

Bzdura. Mój smartfon z Androidem chodzi płynnie, tak samo smartfon z Androidem mojej żony - a wcale nie są to topowe modele.

 

ios nie musisz tak kombinowac

w IOS nie mogę praktycznie nic zmodyfikować poza tapetą. To ma być zaleta? To cofanie się do systemów zamkniętych z pierwszych smartfonów. Podobnie praktycznie nic nie da sie zmodyfikować w WP8 poza kolorem kafelek. I to [między innymi] mi się nie podoba ponieważ w Androidzie mogę zmienić praktycznie wszystko- od sposobu logowania poprzez elementy graficzne na funkcjonalności sprzętu kończąc - dzięki temu nigdy mi się on nie znudzi, mogę go personalizować pod siebie jak chcę, używać na nim czego chcę i w sposób jaki chcę. I to jest prawdziwa wolność a nie sztuczna, narzucana mi przez Apple czy Microsoft, które z góry wiedza lepiej, co jest użytkownikowi urządzenia z ich oprogramowaniem potrzebna - firmy te wiedzą to lepiej niż sam użytkownik: to komunizm w czystej postaci. A z komunizmem, socjalizmem i wszelkim lewactwem walczę na różne sposoby - aby była wolność i swoboda. We wszystkim, w sposobie używania sprzętu również.


:jkm:

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Moje dane są na przykładzie ludzi, w których otoczeniu przebywam. (Na około 100-200 osób z którymi na bieżąco się spotykam/spotykałem w okresie ostatnich 3 lat tylko 3 modyfikowały swój telefon z androidem z czego jedna osoba usprawniła pracę telefonu i została na cyanogenmod ale po zmianie telefonu nic nie zmieniała, druga zablokowała nieodwracalnie soft i po naprawie zrezygnowała z modyfikacji i trzecia choć zmieniła soft wróciła do oryginalnego od HTC.)

 

Swego czasu kiedy szukałem zamiennika dla swojego smartphona miałem sporo do czynienia z Xperią Z, SGS IV czy innymi high endami przy zbliżonej cenie (allegro) 1700-2000 zł i żaden z nich nie zachwycił mnie płynnością działania w dodatku irytował mnie fakt, że podczas poruszania się między opcjami androida widziałem rażący spadek fps animacji (nie wiem czym jest spowodowane ale gdy patrzę na animację poniżej 30 a dokładnie poniżej 25 prze krótki okres czasu doświadczam mocnego bólu głowy) oraz sporadyczne zawieszanie się softu może być uciążliwe i chciałbym dodać, iż przeglądarki dostępne pod androidem nie zadowoliły mnie w pełni. (a drugim kryterium po płynnej pracy systemu była dobra przeglądarka).

 

Dopracowany i zoptymalizowany sprzęt nie wymaga dodatkowej ingerencji użytkownika/konsumenta a zazwyczaj ona jest przyczyną problemów. Choć brak możliwości "kombinacji" dla niektórych jest wadą ale na dłuższą metę jest zaletą, bo czasem mamy okres w którym się spieszymy lub nie możemy się pomylić i wtedy twoje "kombinacje" mogą się okazać zgubne. (Cenę zabawy ze sprzętem opłacamy większą niezawodnością i komfortem pracy urządzenia)

 

Demokracja nie jest dobrym ustrojem ale najlepszym z obecnie dostępnych. (człowiek przesadnie wolny może doprowadzić do powtórki z rozrywki, czyli czegoś takiego jak Stalin i Hitler ale tu już zbaczamy z tematu)

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

wydaje mi sie Igor ze nie kierujesz sie racjonalnymi faktami technicznymi tylko osobistymi przekonaniami ze korporacja cie ogranicza a Ty sie nie poddasz itp itd spisek bla bla bla, telefony to nie polityka kazdy kreci cos sobie coniekoniecznie by sie spodobalo uzytkownikowi kiedy bylby tego swiadomy - jak szynszyl powiedzial apple dalo system dzialajacy na zasadzie '' masz , uzywaj, nie kombinuj jest dobrze tak jak jest '' - i jako uzytkownik po przejsciu przez symbiana - windowsa 7 / 7.1 - androida 4.2 / 3 / 4kitkat - a teraz iOS 7.1 uwazam ze ta 'otwartosc' jest mi nie potrzebna , koszt malej aplikacji srednio 2f - tak wiec jak juz musze za cos zaplacic to moge sobie pozwolic na wydanie 2f przynajmniej wiem ze mam support i nie musze sie martwic ze mi sprawdzi w sklepie i zablokuje jak to sie ma w przypadku androida i pirackich programow na nim , co mi z tego w androidze ze ustawie sobie ladna tapete na ekranie 5 cali jak reszta telefonu to plastik ? owszem jak upadnie to mniejsze straty jak w iphonie jednakze iphone czujesz ze masz w reku solidne urzadzenie nie pod katem ze w srodku jest 4 czy 8 rdzeniowy procek ale pod wzgledem jakosci wykonania, na chwile obecna snapdragony i android wygladaja mi troche jak AMD wypuszczaja procki wielkie halo - wysokie taktowanie 4 rdzenie i co z tego...? wydajnosc na miesiac a potem widocznie lub mniej ale jednak wydajnosc telefonu spada , kijem wisly nie zawrocisz nie mowie ze apple jest doskonale bo maja pare rzeczy ktore sa denerwujace tak jak juz wspomnialem itunes lub sytuacja gdzie znajomemu zablokowali nieodwracalnie ipada jedynke tylko dlatego ze wsadzilem nieorginalna baterie nawet w oficjalnym serwisie powiedzieli ze zostaje zakup nowego bo taka juz ich polityka co mnie zdziwilo bo serwisant sam wyrazil doraznie swoja opinie o apple , ale jak wiesz/pamietasz lub nie - pierwsza seria galaxy s3 miala wadliwe o ile sie nie myle chipsety mianowicie telefon sie wygasal bezpowrotnie po 3 miesiacach i zostawal tylko serwis a serwis co? wymiana plyty glownej na taka sama z tym samym chipsetem dopiero jak sie wielkie halo podnioslo to zaczeli laskawie dawac poprawione wiec jak sam widzisz nie ma firmy doskonalej - co do polityki offtop ale jak mam nadzieje sie nie myle twoj PRAWY i SPRAWIEDLIWY idol mikke sam kiedys stal u boku lewakow a teraz wielce antylewak krzyczy glosno to co ludzie chca slyszec a kazdemu z osobna na wiejskiej chodzi tylko o koryto dorwac sie i nazrec ile sie da , dlatego NIE biore udzialu w nastepnych wyborach dziekuje za uwage.

Igorrodz
komentarz
komentarz

jednakze iphone czujesz ze masz w reku solidne urzadzenie nie pod katem ze w srodku jest 4 czy 8 rdzeniowy procek ale pod wzgledem jakosci wykonania

Powiedz to posiadaczom przykładowo HTC One  :P

Poza tym trzymając w ręku kolorowego 5C czy kolorowej Nokii nie czuję tego, co piszesz - plastik, plastik i jeszcze raz plastik w świecącym kolorze... Już wolę Nexusa czy Optimusa G o moim Note 2 nie wspominając.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

MIałem do czynienia tylko z L920 i 820 (na temat innych nie wypowiadam się) w których obudowa to jednolity matowy poliwęglan wraz z ekranem (moim zdaniem ładniejszy od trzeszczących, święcących plastików samsunga ale o gustach się nie rozmawia), natomiast 5C to po prostu niewypał choć ma bardzo ładne i przyjazne kolory jednak wadą jest tak świecący plastik o jakości wykonania nie wypowiem się bo miałem do czynienia tylko z iPhonem 5 i 5S z ostatnich premier

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.