x-kom hosting

Komputer Na Mnie Piszczy, Dlaczego?

pudl
utworzono
utworzono

Witam wszystkich!

Mam kurcze problem z nowym komputerem. Kupiłem dziś płytę Gigabyte ga-m61sme-s2, amd sempron 3200, pamięć 1gb ddr2 i zasilacz, złożyłem to do kupy razem ze starym dyskiem, napędem i resztą gratów. Zainstalowałem system, sterowniki, programy... wszystko bardzo fajnie śmigało do momentu aż kompa coś ugryzło, wyłączył się i sie już nie włącza <_< Piszczy tylko długimi przerywanymi sygnałami co, zerkając do instrukcji, oznacza DRAM error.... No i właśnie - pytanie do Was - co to jest ten DRAM error???? Co to oznacza??? Dodam jeszcze że to chyba nie jest błąd ramu bo wyjąłem kość a problem nie znika, tak samo dyski poodłączałem, myszy, klawiatury - nic nie pomaga, komp potrafi tylko głośno piszczeć. Mam szanse sobie z tym poradzić sam czy po prostu kupiłem taki fajny zestaw że po jednym dniu musze go do serwisu oddać??

pozdr

dar55
komentarz
komentarz

http://pl.wikipedia.org/wiki/DRAM

nie jest błąd ramu bo wyjąłem kość

źle interpretujesz , jezeli piszczało z ramem i bez ramu ten sam dźwięk to = sprawdź ram memtestem

Marix
komentarz
komentarz

Jeśli masz pamięć w dwóch kościach Dual Channel to podłącz tylko jedną kość w celu sprawdzenia.

arcix
komentarz
komentarz

Jeśli masz pamięc 2X512 MB to zamień kości w slotach.Wsadz je po prostu na odwrót i zobacz wtedy.

kwachu1992
komentarz
komentarz

jaki masz zasilacz?

chociaż myślę, że to wina pamieci.

pudl
komentarz
komentarz

dar55 dzięki, pamięci nie mam jak sprawdzić, drugi komp mam na sdramach jeszcze.. ale chyba faktycznie to właśnie ona nawaliła, próbowałem w dwóch slotach (mam jedną kość 1gb) i zawsze efekt był taki sam - nie działa, także jutro odwiedzam serwiskwachu zasilacz jest 400W atx, tyle o nim wiem, ale to chyba nie on..pozdroo

edit:

Ok, po problemie, tak jak dari pisał winna była pamięć :) Nowy ram przywrócił kompa do życia, dzięki za pomoc!!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.