x-kom hosting

Samba Ograniczenie Praw Dostępu

Demerzel
utworzono
utworzono

Przestudiowałem sporo opisów ale ciągle coś mi umyka. Miałem jeden katalog udostępniony bez żadnych ograniczeń, chodziło ładnie. Chciałbym teraz zrobić dwa katalogi jeden bez ograniczeń drugi za podaniem hasła.

security = userpoleceniemKod:smbpasswd -a nazwa

dodałem użytkownika i hasło efekt jest taki, że na żaden katalog nie mogę wejść.

	  workgroup = HOME		security = user		guest ok = no		encrypt passwords = no		null passwords = No#	   obey pam restrictions = Yes		syslog = 0		log file = /var/log/samba/log.%m		max log size = 1000		dns proxy = No		ldap ssl = no		panic action = /usr/share/samba/panic-action %d		admin users = nazwamoja[archive]		comment = archive		path = /archive		browsable = yes		read only = No		guest ok = Yes

Jak to przerobić aby ten archive był dla każdego bez hasła dostępny i inny katalog pod hasłem schowany?

acallk
komentarz
komentarz

Źle to robisz, jak chcesz udostępnić katalog bez hasła to tak

[twoj_katalo]

security = Share

guest ok = Yes

path = ścieżka do katalogu

public= Yes

browsable = yes

read only = No

A żeby z hasłem to

[Nazwa_Katalogu]

Path=Ścieżka_katalogu

password server = archiwum -server hasłem można ustalić

i to samo co wyżej tylko quest=no public=no

A tak w o ogóle to jest FAQ http://www.forumpc.pl/Samba-konfiguracja-t7908.html

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.