x-kom hosting

Podkręcanie Ram

Kirnin
utworzono
utworzono

Witam. Po podkręceniu procka i karty mam zamiar podkręcić RAM ;p Procka mam na 2970 [E4300(330x9)]. Zauważyłem, że po każdej zmianie FSB zmieniają się częstotliwości RAM. OD czego to zależy i jak to obliczyć :)? I następne pytanie, jak podkręcę procka na ponad 3 GHz to bezpiecznie jest dać 1000 MHz?

Moje RAM'y to: Patriot 2 x 1 GB w dualu 800 MHz CL 4. Napięcie podane przez producenta to 2,2V. Teraz mam 825 MHz i chodzą na 1,9V, więc zapas jest.

PS. Szukałem w google, ale wszędzie znalazłem poradniki do starych RAM'ów, 400 MHz :/

Lewy12
komentarz
komentarz

Zmień timingi na 5-5-5-15 i spokojnie możesz kręcić na 1000Mhz napięcie daj 2.1 V lub 2.2V Pózniej sprawdz ram jakimś programem !!!

kwachu1992
komentarz
komentarz

http://www.sendspace.com/file/jo8gu5

wrzuciłem Ci tu poradnik o podkrecaniu pamieci - moze w czyms pomoze.

ps. na dole jest taka strzałka ktora miga - tam trzeba kliknac.

Kirnin
komentarz
komentarz

Podkręciłem na 1000 MHz, jest CL5, ale jaki to ma związek z FSB procka? Jak chcę zwiększyć to również zmienia się częstotliwość RAM.

Dzięki za poradnik kwachu.

Lisu_09
komentarz
komentarz

Ramy podkręcają się wraz z prockiem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.