x-kom hosting

"błąd ładowania systemu"

wojta_s
utworzono
utworzono

Zmieniłem moją starą płytę Gigabyte VM900M na Asus P5K-V. Wszystko fajnie dopóki nie włączyłem komputera, chwila ładowania i komunikat o błędzie. Czy konieczna jest reinstalacja systemu po zmianie płyty, bo na dysku mam sporo ważnych plików...

zbikowski
komentarz
komentarz

Możesz próbować naprawić system z płyty cd ale nie gwarantuje to efektów..

Jeśli stara płyta jest sprawna to możesz ją jeszcze włóżyć i spróbować zainstalować stery od nowej i potem znowu podmianka..

Ja proponuję jednak użyć jakiegoś live cd z xp, linuxem, lub czymś podobnym, przekopiować ważne pliki na inne partycje/nośniki/dyski i potem reinstalka..

Gość
komentarz
komentarz

Jeżeli jest nowa płyta a chipset jest inny to reinstall Windows jest konieczny bo są już wtedy inne stery do płyty i dopóki nie będzie reinstalu to będzie wywalać blusescreeny

wojta_s
komentarz
komentarz

Pogodziłem się już z utratą danych jednak nastąpił kolejny problem. Kiedy wkładam płytkę z Win 7 instalacja nie rozpoczyna się tylko znowu wyświetla się komunikat o "błędzie ładowania systemu"

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrób resa biosu tymi dwoma sposobami jak jeden nie pomoże spróbuj drugim:

Reset Baterią:
-lokalizujesz na swojej płycie głównej taką piękna bateryjkę:
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://sprzet.grabtext.org/wp-content/cimg0527.jpg&imgrefurl=http://sprzet.grabtext.org/jak-zresetwac-bios-w-laptopie/315.xml&usg=__9coWys9muQ-3hzkUvNFE4PScM1w=&h=675&w=900&sz=123&hl=pl&start=0&zoom=1&tbnid=qKVb_DjReKOyKM:&tbnh=164&tbnw=232&ei=-xvpTc-xBsPHsgav9N2BCQ&prev=/search%3Fq%3Dbateria%2Bbios%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26biw%3D1440%26bih%3D809%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=357&page=1&ndsp=24&ved=1t:429,r:10,s:0&tx=106&ty=45&biw=1440&bih=809
-wyciągasz ją na 15 sekund i wkładasz z powrotem, i patrzysz czy odpali normalnie czy dalej nic

Reset Zworką:
-wyłączasz kompa i odłączasz zasilanie
-lokalizujesz na płycie zworkę pod która pisze CMOS znajduje się ona zawsze w pobliżu baterii
-początkowo jest ona na pozycji 1-2 przekładasz ją na pozycje 2-3
-po 5-10 sekundach przekładasz z powrotem zworkę na pozycję 1-2
-włączasz zasilanie i palisz kompa

Edytowane przez Krzychuxp7
wojta_s
komentarz
komentarz

Niestety ani jeden ani drugi sposób nie zadziałał. Może jeszcze jakieś pomysły, bo jestem w kropce...

revealator
komentarz
komentarz

Powyższe odpowiedzi są zupełnie pozbawione sensu.

Po co resetować bios jak komputer się uruchamia, a właściciel nie ma wiedzy jak ten bios ustawić ?

Reinstall windows też nie jest konieczny ( ale przydałby się w przyszłości ), wystarczy przestawić jedną małą opcję w biosie i system się uruchomi.

Znajdź w biosie menu taki jak na dołaczonym obrazku [attachment=16248:obrazek.png] i przestaw tryb dysku, jeśli będzie na [b]enhanced[/b] ustaw [b]compatible[/b] - na 99% system się uruchomi ( może to trwać dłużej, bo będzie po kolei szukać sterowników do różnych urządzeń )

A instalacja nie uruchamia się z płyty bo nie wybrałeś urządzenia z którego ma uruchamiać się system ( to tak jakbyś chciał jechać samochodem ale do niego nie wsiadasz ), tutaj [attachment=16250:obrazek2.png] zmieniasz kolejność urządzeń z których uruchamia się system.

To powinno Ci pomóc

Jak już uruchomisz windows, zainstaluj wszystkie sterowniki i sprawdź czy komputer działa stabilnie.
Pozdro

Gość
komentarz
komentarz

Ale jak zresetuje bios to przywróci standardowe ustawienia takie na jakich instalacja powinno się kontynuować

revealator
komentarz
komentarz

[quote name='Krzychuxp7' timestamp='1307129742' post='1271049']
Ale jak zresetuje bios to przywróci standardowe ustawienia takie na jakich instalacja powinno się kontynuować
[/quote]

Nie zgadzam się z tym.
Przecież wcześniejszą instalację mógł mięc zrobioną w trybie "enhanced" a na nowej płytcie głównej domyślną opcją jest "compatible".

Po drugie po resecie biosu, komputer zawsze chce się urchamiać z pierwszego dysku twardego i trzeba często podczas inicjalizacji biosu wcisnąć F8 lub F10 czasami ESC aby wybrać napęd optyczny jako urządzenie do bootowania ( to nie dotyczy sytuacji kiedy dysk twardy jest czysty - jest wtedy pomijany a procedura startu odbywa się automatycznie z dvd )

Gość
komentarz
komentarz

Nie wiem u kogo, jak zrobisz resa biosu to pierwszy jest napęd później dysk. Przynajmniej u mnie tak jest

revealator
komentarz
komentarz

[quote name='Krzychuxp7' timestamp='1307132164' post='1271076']
Nie wiem u kogo, jak zrobisz resa biosu to pierwszy jest napęd później dysk. Przynajmniej u mnie tak jest
[/quote]


Znowu się mylisz, po resecie biosu są dokładnie takie ustawienia jakie widnieją na drugim obrazku z mojego pierwszego posta - to płyta ponad 4 letnia, wtedy nie robiło się nic aby ułatwić instalację uzytkownikowi.

Gość
komentarz
komentarz

piałem wyraźnie chyba że u mnie tak jest a nie u niego!!u mnie pierwszy jest napęd bo resecie biosu, a drugi zaś dysk, tyle ode mnie. ELO

wojta_s
komentarz
komentarz

Przestawiłem tryb dysku i nadal to samo... Jeśli chodzi o kolejność bootowania to ustawiałem to już wcześniej i efekt był taki jak zawsze.

Gość
komentarz
komentarz

a spróbuj inny system instalować bo może po prostu płytką jest coś nie tak

wojta_s
komentarz
komentarz

Spróbowałem zainstalować XP z płytki, z której instalowałem Windowsa na starej płycie głównej ale nadal to samo.

Wkońcu... Przypomniało mi się że mam jeszcze jedną płytkę, tym razem z Vistą i stwierdziłem że warto spróbować. Instalacja się zakończyła i chce zainstalować sterowniki do płyty głównej ale nie wiem które to. Możecie mi powiedzieć które wybrać ze strony producenta:

http://support.asus.com.tw/download/download.aspx?SLanguage=pl-pl

shash12
komentarz
komentarz (edytowane)

Vista 32 czy 64 bitowa?

Tu znalazłem stronkę ze sterami do P5K-VM [url="http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&p=1&s=22&m=P5K-VM&os=&hashedid=EJybwaQ3J8goocW2"]Klik[/url]

Edytowane przez shash12
wojta_s
komentarz
komentarz

32 bitowa

Tylko że ja mam płytę P5K-V a nie P5K-VM.

shash12
komentarz
komentarz

[url="http://www.nodevice.com/driver/P5K-V/get55160.html"]KLIK[/url] jeśli nie to szukaj u wujka google, tam powinieneś znaleść.

wojta_s
komentarz
komentarz

Po spędzeniu godziny z Vistą stwierdziłem że nie ma się co katować(panel sterowania, połączenia sieciowe i bóg wie co jeszcze nie chce się włączyć). Dlatego postanowiłem zainstalować Win 7. Nastąpił jednak problem... Kiedy wkładam płytę instalacyjną występuje błąd i ukazuje się ekran wyboru między normalnym uruchomieniem systemu a trybem awaryjnym. Macie jakieś pomysły jak uruchomić poprawnie instalacje?

shash12
komentarz
komentarz

A ustawiłeś bootowanie na CD?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.