x-kom hosting

[Win 98] Problem z kartą WLAN

DawidG3
utworzono
utworzono

Witam.
Kupiłem kartę WLAN NETGEAR WG511v2. Włożyłem płytę ze sterownikami, zainstalowałem je, włożyłem kartę do slotu PCMCIA w laptopie, a w menedżerze urządzeń widzę przy karcie sieciowej wykrzyknik w żółtym kółku. W polu [b]stan urządzenia[/b] czytam:
[quote]To urządzenie nie działa, ponieważ Pomoc systemu Windows dla programowalnych przerwań PCI jest wyłączona (Code 29.)
Aby włączyć tę pomoc, kliknij przycisk Włącz sterowanie IRQ.[/quote]
Więc kliknąłem, laptop uruchomił się ponownie, ale znów widzę to samo.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Gość
komentarz
komentarz

Jaka wersja Windowsa 98? Sprawdź te sterowniki http://support.netgear.com/app/products/model/a_id/2569 ale musisz mieć Win98 SE, na pierwszej edycji tak karta nie odpali.

kelloco2
komentarz
komentarz (edytowane)

dokładnie poza tym jaka specyfikacja kompa ?

zakładam że jeżli win98 to komp słaby i obecnie przy mięsistych stronach z flashem itd.. będzie ciężko przeglądać. do p2p, ftp, poczty owszem ale lepszy linux albo coś z NT jeżeli komp da radę. Może i W2k wolniej się uruchamiał niż Win98 ale działał znacznie bardziej stabilnie - wiem z autopsji i dosyć szybko na fat32 tylko z prostą zaporą

DawidG3
komentarz
komentarz

Hm. Ściągnąłem instrukcję instalacji. Widzę, że muszę uruchomić Smart Wizard, ale nie mogę tego zrobić. Po dwukliku na ikonkę jakieś okno się otwiera (widzę na pasku obok STARTu) ale za ułamek sekundy znika.

Sprawdzę za chwilę te sterowniki.

Specyfikacja:
System Win 98 4.10.1998
Pentium MMX jakiś :P
104MB RAM
Grafika jakiś Trident 800x600 pixeli
Czytnik CD

Sterowniki ze strony producenta nie przyniosły pomocy :( Nadal nie mogę wejść w Smart Wizard.
Gdzie sprawdzić czy mam 98se czy nie?

Gość
komentarz
komentarz

Powinno to pisać we właściwościach systemu. Poza tym możesz to sprawdzić po dacie pliku IO.SYS - powinien być z 1999.05.05.

[quote name='DawidG3' date='30 maj 2011 - 21:03' timestamp='1306782300' post='1268708']
System Win 98 4.10.1998
[/quote]
Po tym poznaję, że masz pierwszą edycję i z nią ta karta pracować nie będzie.

DawidG3
komentarz
komentarz

[quote name='puciek' date='30 maj 2011 - 21:12' timestamp='1306782853' post='1268745']
i z nią ta karta pracować nie będzie.
[/quote]
I nie ma nadziei, że w jakiś magiczny sposób zadziała?...

Gość
komentarz
komentarz

Nie. Przecież na stronie, którą podałem jest wyraźnie napisane, że sterowniki są do Windowsa 98 SE i nowszych. Na pierwszej edycji Win98 niewiele działa - masa pendraków nie chce działać i wiele innych urządzeń pod USB. WiFi także. Tak w ogóle to naprawdę dobra obsługa kart WIFI i sieci zaczęła się od windowsa 2000, a nawet od XP.

DawidG3
komentarz
komentarz

To teraz pytanie: Jak w laptopie IBM 760XL włączyć BOOT Menu? Bo za nic mi się nie udaje...

Gość
komentarz
komentarz

wyrzuc tego laptopa bo ja mam juz 10 razy lepsza komorke z lepszym prockiem i ramami
na tym kompie przegladanie internetu bedzie tragiczne bo dzisiejszy internet potrzebuje swoje

DawidG3
komentarz
komentarz

[quote name='rradek21' date='30 maj 2011 - 23:38' timestamp='1306791628' post='1268891']
na tym kompie przegladanie internetu bedzie tragiczne
[/quote]
Liczyłem tylko na p2p.

kelloco2
komentarz
komentarz

na p2p spokojnie się nada ale Win98SE a najlepiej zainstalować linuxa

[quote name='rradek21' timestamp='1306791628' post='1268891']
wyrzuc tego laptopa bo ja mam juz 10 razy lepsza komorke z lepszym prockiem i ramami
na tym kompie przegladanie internetu bedzie tragiczne bo dzisiejszy internet potrzebuje swoje [/quote]
no ale czemu ? dobrze nadaje się do wielu rzeczy. arm do cpu ? może z n900 bym się zgodził, nawet jak to słaby laptop można go wykorzystać to wielu rzeczy.

[color=blue]/Poczytaj co to jest CPU, bo mylisz pojęcia! Już drugi raz. http://pl.wikipedia.org/wiki/Procesor ARM to architektura CPU, tak samo jak x86/ puciek[/color]

  • 2 tygodnie później...
Wojdak213
komentarz
komentarz

Doradzam wymiane procesora na co najmniej 800 mhz ram na 256-512 mb i linux mint v 9-11 ktory posiada wszystkie sterowniki to tyle co na ten temat moge powiedziec a i linuksa mozna nabyc za darmo

kelloco2
komentarz
komentarz (edytowane)

Bawisz sie w archeologa ?
To jest Laptop Pentium MMX. Wszelkie takie inwestycje są stratą czasu i pieniędzy

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.