x-kom hosting

(Prawdopodobnie zasilacz) zaczyna glosno ryczec - udezenie w obudowe pomaga chwilowo... prosze o pomoc w identyfikacji problemu

tomasz79
utworzono
utworzono (edytowane)

Komputer 4 letni, amd 64 4800
zasilacz Tagan ktory 4 lata temu kosztowal mnie ponad 400 zl



komp zaczal nagle wyc, ryczec - jakby wentylator o cos darl - ale udezenie w obudowe gorna lub boczna powodowalo ze cichl. Czasem na chwile, a zdazylo sie ze ucichl na 2 tygodnie.
ale ostatnio znowu zaczyna, i teraz nie pomaga to zwykle na dlugo
kiedy palcem zatrzymalem na moment wentylator procesora, dzwiek nie uchchl wiec wnioskuje ze to glowny wentylator w zasilaczu


Czy moge cos sam zrobic, moze zakup powietrza w sprayu pod cisnieniem zeby dobrze go przedmuchac (ale watpie bo ten glosny dzwiek jest taki, jakby chodzilo o cos wiecej niz darcie koltunow kurzu)
Choc przyznaje, ten komp nie jest wzorem czystosci...

Teraz jak to pisze, wlasnie ucichl sam z siebie, co sie nie zdazalo za bardzo, moze cos sie ztarlo za bardzo... albo zaraz sie porzegrzeje i cos sie spali?



W kazdym razie, bede bardzo wdzieczny za jakas podpowiedz, jesli byliscie w podobnej sytuacji albo to typowa usterka, czy bede musial wymienic zasilacz, w ciemno - czy moze podejsc z kompem dpo serwisu...?

Pozdrawiam i dziekuje

Tomek

ps. wycie powrocilo! :/

UPDATE:

Rozkrecilem kompa, odkurzylem wymontowany zasilacz... przy okazji odkrylem ze to nie on jednak halasuje - tylko wentylatorek karty graficznej, radeona serii 4600 - takie male g... robilo tyle halasu! - ja tez przeczyscilem, ale problem pozostal. Teraz chwilowo po dotknieciu wentylatorka halas ucichl, ale juz mi po tej operacji naprzemiennie halasowal i cichl. Wiec chybaczeka mnie wymiana kary grafiki, bo chyba nie kupie samego wentylatorka do tej nie najnowszej juz grafiki, prawda? Nie jestem nawet pewny jakie to zlacze, zdaje mi sie ze PCI Express.

Edytowane przez tomasz79

Forumowiec
komentarz
komentarz

w to x550 miałem to samo polecam zakupić nowe chłodzenie jeśli to 4650 lub 4670 to jest bardzo dobre http://allegro.pl/arctic-accelero-s1-rev-2-ultra-cichy-gwar24-fv-i1625565079.html
lub jeśli taniej to http://allegro.pl/mediaking-chlodzenie-arctic-accelero-l2-pro-vga-i1632587147.html sam posiadam to z mediakinga i spisuje się rewelacyjnie na hd3450

tomasz79
komentarz
komentarz

Brzmi dobrze! dzieki

cubeaim
komentarz
komentarz

HD3450 jest akurat na tyle słabą karta, że byle jaki większy radiator spisywałby się na niej "rewelacyjnie".
Co do HD46x0 to nie wiem czy zakup chłodzenia jest na takiej karcie opłacalny - za 230zł można mieć nową wydajniejszą od niej HD5670 DDr5 z takim chłodzeniem.
Nie mniej jednak Accelero L2 pro na takich kartach biorących ok 50W prądu będzie się dobrze spisywał - najprawdopodobniej bezszelestnie.

maxsp2
komentarz
komentarz

A najtaniej to użyć smaru. Bo to łożyska wentylatora wyją powietrze sprężone tutaj na ogół nie pomaga.

Pozdro...

tomasz79
komentarz
komentarz

Dzieki za odzew i propozycje, zakupilem chlodzenie przez net, za 50 zl.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.