x-kom hosting

Ram,ale Jakie Cl ?

Redmitsu
utworzono
utworzono

Witam.

Posiadam Ram Patriota 2x512 DDR2 800mhz CL5 i chcialbym dokupic jeszcze raz po 2x512 ale nie wiem czy wybrac CL4 czy CL5 wiec tworza mi sie pytania.

1.Ktore sa lepsze, CL4 czy CL5 ?

2.Dodajac CL4 nie bedzie zadnych problemow z kompatybilnoscia ?

3.Bedzie tak samo wydajnie jak z CL5 czy lepiej ?

Z gory dzieki za pomoc.

arcix
komentarz
komentarz

A ja proponuje ci tak;

sprzedaj tamte 2x512MB i kup 2x1GB nawet cl5 chociaz cl4 sa lepsze ale droższe.Czym mniej kości tym lepiej.

Redmitsu
komentarz
komentarz
A ja proponuje ci tak;

sprzedaj tamte 2x512MB i kup 2x1GB nawet cl5 chociaz cl4 sa lepsze ale droższe.Czym mniej kości tym lepiej.

A widac golym okiem roznice miedzy CL4 a CL5 ? Bo jezeli nie to po co przeplacac ;D Masz racje mowiac mniej kosci tym lepiej ale nie jestem pewien czy mam czas i nerwy sprzedawac kosci to raz a dwa szybciej bedzie posiadajac 2x1gb czy 4x512 czy roznicy takze nie wykryjemy tak jak w przypadku CL'ów ?

arcix
komentarz
komentarz
A widac golym okiem roznice miedzy CL4 a CL5 ?

Powiem tak,CL5 tez sa bardzo dobre.

szybciej bedzie posiadajac 2x1gb czy 4x512 czy roznicy takze nie wykryjemy tak jak w przypadku CL'ów ?

Będziesz musiał kupic idealnie takie same,jeżeli te pracują ci w Dual Channel.Rożnica wzrostu wydajnosci będzie około 10%-15%.Nie jest to dużo ale jednak jest.Jednak wybór nalezy do ciebie.Jak nie jestes pewny to poczekaj jeszcze na wypowiedzi innych forumowiczów.

Kirnin
komentarz
komentarz

CL4 jest nieznacznie droższy, więc opłaca się go brać. Chociażby dlatego, że przy podkręcaniu na 1000 MHz najlepiej jest mięć 5-5-5-15 czyli CL5 (zamieniasz z CL4). A do tego, że masz Patrioty to jeszcze lepiej :)

Lewy12
komentarz
komentarz

Tak jak napisał Kirnin jak weżmiesz cl4 to będziesz mógł je podkręcić nawed na 1000Mhz

kwachu1992
komentarz
komentarz

powiedz jeszcze Redmitsu jaki masz sprzęt (platformę) bo przy Intelu różnica miedzy CL4 a CL5 wynosi 0% więc w tym wypadku nie warto przepłacać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.