x-kom hosting

Goodram - Nie Dzialaja

Fallriv
utworzono
utworzono

Witam!

Mam maly problem. Wyjasnie dokladnie o co chodzi:

Posiadam Plyte glowna ASRock 775Dual-VSTA, 512MB Ram firmy TWINmos (czy jakos tak). Generalnie pewien bylem, ze sa to DDR2, ale teraz troche zwatpilem;p Na kosci pisze: PC2-4200 512MB u-DIMM/CL4.

No, ale juz mneijsza o to. Postanowilem dokupic do tego ramu co juz mam kosc 1GB Goodramu (Na kosci pisze DDR2 PC-4200 DIMM/CL4 533MHz). Tak tez uczynilem, dzisiaj dostalem paczke z allegro, ramy teoretycznie nowe (tak bynajmniej pisali na aukcji, no i kupowalem od super sprzedawcy). Podlaczylem kosc do zoltego gniazda (Zdjecie plyty glownej), 512 byly tam podlaczone wiec zasugerowalem sie kolorem, no a po drugie w te niebieskie gniazdo nie pasuja. Skrecam obudowe, odpalam komputer i cos dziwnego sie zaczyna dziac.

Loguje sie na uzytkownika (wyskoczyl jakis komunikat o rejestrze;x), no i nastapil zwis. Zaden program nie chce sie wczytac itd. Pomyslalem, ze cos zle podlaczylem, no, ale po ponownymn rozkreceniu obudowy uznalem, ze wszystko jest dobrze. Jedyna mozliwosc, ze ramy sie gryza, wiec wyjalem 512MB zostawiajac nowa kosc 1GB. No i tu juz wogole zdziwko, komputer sie wlacza, ale nie startuje BIOS ani Windows. Nic sie poprostu nie dzieje.

Teraz mam pytanie, cos trzeba moze ustawic w BIOSie? Czy pamiec dostalem jakas zepsuta? Plyta glowna niby obsluguje DDR2 do 667MHz, moja kosc 1GB ma 533Mhz, wiec powinno wszystko smigac, tymbardziej ze do gniazda pasuje. Czy moze Goodramy nie dzialaja na tej plycie glownej i powinienem kupic innej firmy (ale wg. mnie to sensu nie ma;x)

Pomocy!

Przemek
komentarz
komentarz

Bardzo mozliwe ze plyta nie obsluguje tych pamiatek.

Jak powszechnie wiadomo, Goodram lubi sprawiac takie problemy.

Wloz tylko ten 1GB.

Zrestartuj Bios i sporobuj odpalic kompa.

Innym sposobem moze byc podlaczenie jej u znajomego ktory ma plyte z DDR2.

Fallriv
komentarz
komentarz
Wloz tylko ten 1GB.

Zrestartuj Bios i sporobuj odpalic kompa.

Zrestartowac BIOS? Co masz na mysli i jak to zrobic:P

Bardzo mozliwe ze plyta nie obsluguje tych pamiatek.

Jak powszechnie wiadomo, Goodram lubi sprawiac takie problemy.

No to niedobrze, oj niedobrze;x Tylko jakie w takim razie kupic, zeby dzialaly...

Przemek
komentarz
komentarz
Zrestartowac BIOS? Co masz na mysli i jak to zrobic:P

Musisz przy wylaczonym kompie przestawic na chwilke zworke z pinowm 1-2 na 2-3.

Opis masz w instrukcji do plyty glownej.

Szukaj frazy Clear Cmos.

No to niedobrze, oj niedobrze;x Tylko jakie w takim razie kupic, zeby dzialaly...

Kingsotn Value to jest minimum.

Fallriv
komentarz
komentarz
Kingsotn Value to jest minimum.

Proponujesz Kingstony hmmmm, moze uda mi sie jakos wymienic te ramy;p

Co do restartu BIOSu, nie zepsuje mi to systemu (czy nie bede musail windy instalowac od nowa), no i czy nie namieszam sobie tym w kompie:d

Jak nie to mozna sprobowac, czyli wlozyc nowe ramy, zrestertowac BIOS i odpalic kompa?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.