x-kom hosting

Nie mogę nagrać płyty

Kasia30
utworzono
utworzono

Witam serdecznie.Postaram się opisać dokładnie problem-jesli jednak bedą potrzebne jakieś dane dot.sprzętu-prosze mi napisac co dokładnie mam opisać-miejcie trochę wyrozumiałości do baby:)
Więc tak-rok temu musiałam wymienić dysk twardy w laptopie.Problem pojawił się teraz-bo przez ten rok nie próbowałam zgrywać muzyki z lapa na płytę.Teraz,wkładając pustą płytę do napędu,muszę szukac jej przez "Mój komputer"(wczesniej sama się otwierała).W "Moim komputerze" mam ta płytę jako stacja dysków CD (:E).Zgrywam muzykę metodą przeciągnij-upuść..więc klikam 2 razy na tą stację dysków CD (:E) i słysze okropny dźwięk i wyskakuje mi:":E nie jest dostępny.Niepoprawna funkcja".
Dodam tylko,że odtwarzanie czy to filmu czy nagranej lub orginalnej płyty CD z muzyka jest jak najbardziej możliwe.Tylko nagrywanie sie popsuło.

aGuLeK '90
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote].Teraz,wkładając pustą płytę do napędu,muszę szukac jej przez "Mój komputer"(wczesniej sama się otwierała).W "Moim komputerze" mam ta płytę jako stacja dysków CD [/quote]

Nie wiem jaki masz system, ale opiszę Ci na podstawie mojego XP.
U mnie robię tak: [i]Mój komputer -> stacja dysków CD/DVD -> prawy przycisk myszy -> właściwości -> zakładka Autoodtwarzanie -> Monituj za każdym razem, aby wybrać akcję[/i] (za każdy razem, gdy załadujesz płytę do napędu, system pokaże Ci listę opcji, co możesz zrobić (odtworzyć, otworzyć, wypalić nowy dysk, zgrać etc.) albo [i]Wybierz akcję do wykonania[/i], i wybierasz, np. odtwórz za pomocą Windows Media Player (płyta odtworzy się automatycznie po włożeniu do napędu)

Czy próbowałaś nagrywać płyty w jakimś specjalnym programie? Jeśli tak, jakie były efekty?

W związku z tą wymianą dysku, przychodzi mi tylko do głowy, że może trzeba by przeinstalować sterowniki od nagrywarki... Może komputer jej po prostu nie widzi?

Kasia30
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam Xp, legalny,ale troszkę "okrojony" przez pana który go wgrywał.Tzn jakieś tam pierdoły powyrzucał-on tego systemu u siebie używa.Mniejsza z tym.
Zrobiłam tak najk napisałaś/napisałeś wyżej.Żadnej reakcji.płyta jest czysta,nie otwiera się automatycznie.(Z nagranymi płytami nie mam żadnego kłopotu).Przed wymiana dysku-nagrywałam w różnych programach-bez problemów.Teraz,jak chcę zgrać muzykę,nie mogę.Nie powiem Ci jakim programem próbuje-bo nie moge spróbowac nagrać płyty której komp nie chce:)

Aaaa.teraz na media player jak weszłam i na opcję "nagraj"-pisze mi"podłącz nagrywarkę i włącz ponownie odtwarzacz"!
To może chodzi o to,że ten pan nie podłączył mi nagrywarki?Mogę liczyć na wskazówki tu na forum-czy do informatyka/komputerowca mam lecieć?

aGuLeK '90
komentarz
komentarz (edytowane)

Wątpię by jej nie podłączył ;) Skoro wymieniał tylko dysk, nagrywarka musi być podłączona do płyty głównej (chyba że coś się wypięło? chociaż gdyby się wypięło, to nie mogłabyś w ogóle odtwarzacz jakichkolwiek płyt), a problem tkwi pewnie w sterownikach (ale ekspertem nie jestem, więc są to tylko moje przypuszczenia).

Możesz jeszcze wejść w [i]Start -> prawym przyciskiem myszy na Moim komputerze -> Właściwości -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń -> Stacje dysków[/i]

I powinna tam widnieć nazwa Twojego napędu CD/DVD. Jeśli byłaby wyłączona, to będzie na niej taki czerwony krzyżyk. Kliknij prawym przyciskiem Właściwości i w pierwszej zakładce zobaczysz informację, czy urządzenie działa poprawnie. W zakładce Sterownik masz różne opcje aktualizacji, usuwania, przywracania sterowników.

W google też jest sporo tematów, które, wydaje mi się, są zbliżone problematyką.
Oto, co wygoglowałam: http://www.google.pl/search?client=opera&rls=pl&q=komputer+nie+rozpoznaje+nagrywarki&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Kasia30
komentarz
komentarz (edytowane)

W stacje dysków mam tak:
SAMSUNG HM251 HI
i "stacje dysków CD-ROM/DVD - MATSHITA DVD-RAM UJ-850 S
z tym,że jak poszperałam to wyszło,że ta matsita nie ma funkcji nagrywania płyt :/
Wcześniej-przez tą wymiana dysku(tam na pewno dysk wymieniał,czyścił-ogóle kompa zajechałam) wiem,że nagrywałam samsungiem.tzn.prawie pewna jestem,zresztą tej matshity w ogóle wtedy nie widziałam:/
Szału już dostaję :/
Achaoba :i smasung i to drugie coś-działaja poprawnie...co mi z takiego działania jak NIE DZIAŁA

Co do wygoglowania-dzieki wielkie,ale tam są przeważnie problemy,że komp nie widzi nagrywarki,że nie odczytuje płyty itp.A ja TYLKO z czystą płytą mam kłopot-odtwarzanie i CD i DVD odbywa się bez żadych zastrzeżeń-zarówno przed napra jak i po naprawie tego jędzowatego lapa.

aGuLeK '90
komentarz
komentarz

Stacje dysków, to dyski twarde, jakie masz zainstalowane w kompie, więc mniemam, że ten Samsung, to dysk twardy.
Powinnaś patrzeć na Stacje dysków CD-ROM/DVD.

I jesteś pewna, ze nie nagrywa?
Zobacz tu http://www.google.pl/search?hl=pl&client=opera&hs=rQD&rls=pl&channel=suggest&q=MATSHITA+DVD-RAM+UJ-850+S+nie+nagrywa+p%C5%82yt&aq=f&aqi=&aql=&oq=

Kasia30
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak mi wyskoczyło jak zrobiłam przeszukanie kompa na okoliczność problemu-jakimś programem..w każym razie wyszło,że ta matshita działa poprawnie,ale NIE jest nagrywarką-że nie nagram płyty.Szukam tu pomocy-bo zależy mi na zgraniu w ten weekend.A i tak niestety specjalista w moim mieście to dopiero po niedzieli będzie osiągalny :/

frtvghlkaz
komentarz
komentarz (edytowane)

A czy nie wyskakuje ci napis<mało miejsca na dysku, brak możliwości stworzenia kopii zapasowej>? jeśli tak to wystarczy zwolnić trochę miejsca na dysku i po sprawie.

Kasia30
komentarz
komentarz

[quote name='frtvghlkaz' timestamp='1304341845' post='1252135']
A czy nie wyskakuje ci napis<mało miejsca na dysku, brak możliwości stworzenia kopii zapasowej>? jeśli tak to wystarczy zwolnić trochę miejsca na dysku i po sprawie.
[/quote]

Nic mi takiego nie wyskakuje..ale sprawdziłam i wolne miejsce to 97,1 GB na dysku C i 111 GB na dysku D.Nic-w takim razie będe czekała z nagraniem płyty do przyszłego tygodnia...Kurcze-żeby ten napęd zupełnie padł to bym wiedziała,ze zepsuty i kupiłabym nowy :/No ale jak on odtwarza wszyskie płyty-czy to CD,czy filmy czy gry-a tylko nie chce nagrać..Nawet nie tyle nagrać..nie chce małpa otworzyć tej pustej płyty.A w moim komputerze pokazuje mi,że ma w kieszeni CD..więc ja już nic nie rozumiem.Acha-używam takich płyt co przedtem-przed rokiem.Nie musiałam wtedy specjalnie wybierać-nagrywałam na każdej płycie jaka mi w ręce wpadła i komp nie wybrzydzał :/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.