x-kom hosting

Arctic Cooling MX2 vs MX-4

Yakushi
utworzono
utworzono

Wczoraj po miesięcznej rozłące powrócił procesor. [i]"Fajnie - pogra się przez święta."[/i]
Montuje.. a tu pasty *pyk* i nie ma.
Pogrzebałem, porozcinałem się, i w końcu wyciągnąłem tyle by dało się założyć chłodzenie. 2/3 z tego co daje zwykle, choć może jak się uleży - starczy.

W każdym razie chciałem kupić w tej chwili poprzednią MX-2, a tu niespodzianka. Jest nowsza generacja MX-4 w podobnej cenie.

MX-3 była do bani. Rzadka, trudniejsza w nakładaniu, droga, a rezultaty.. była widocznie lepsza od MX-2 ?

Jak ma się MX-4 do MX-2 ?
Opłaca się dokładać 5 zł ?
Jaką ma konsystencje? Nie jest tak rzadka jak MX-3?


P.S.
MX-2 kupowałem zawsze w czarnym opakowaniu. Tymczasem w pobliskim sklepie maja tylko "białe".
Opakowanie się zmieniło, czy są dwie różne MX-2?

Gość
komentarz
komentarz

kup sobie zalman ZM-STG, bardzo dobra pasta mam i wiem co mowie :)

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='Krzychuxp7' date='23 kwiecień 2011 - 14:06' timestamp='1303560486' post='1246625']
zalman ZM-STG
[/quote]

Dokładnie STG[b][size=4]2[/size][/b]. Tą.

Gość
komentarz
komentarz

mój błąd, ale tak o tą chodzi :)
dzięki za poprawkę IGOR

  • Dobra wypowiedź 1
Dracoo
komentarz
komentarz

Bierz MX-2 jest dobra i można ją kupić już od 15zł, nie wiem czy jest sens dopłacania do STG2 (chyba że ważna dla Ciebie jest różnica rzędu 1*C) Sam mam tą MX-2 w białym opakowaniu i nie jest rzadka, dosyć łatwo się nakłada

Yakushi
komentarz
komentarz (edytowane)

Jesteście pewni?

Przewodność termiczna:
STG2 - 4.1 W/mK
MX-4 - 8.5 W/mK
MX-2 - b.d.

MX-4 lepiej przekazuje ciepło, ale jest rzadsza, więc trudniej (mi) nałożyć odpowiednią warstwę.
Ma taką gęstość jak MX-2.

[b]Krzychuxp7, Igorrodz[/b] - wiem już jak idzie nakładanie. Jak za ściąganiem? Schodzi od lekkiego przetarcia czy trzeba się na pucować?


[quote name='Dracoo' timestamp='1303585589' post='1246868']
Bierz MX-2 jest dobra i można ją kupić już od 15zł, (..)[/quote]

U mnie (Kraków) różnica jest trochę inna. Pasty znalazłem w sklepie BINO:
MX-2 - 21zł (białe opakowanie)
MX-4 - 27zł
STG2 - 28zł (komputronik)

Edytowane przez Yaku
Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)
:lol2: Żartujesz z tą ceną ZM-STG2?

http://www.skapiec.pl/site/cat/3018/comp/664450
http://www.ceneo.pl/4378886 Edytowane przez Igorrodz
Dracoo
komentarz
komentarz

Tak, ale może nie mieć tych tańszych sklepów w mieście, zamawianie pasty przez neta mija się z celem bo z przesyłką wyjdzie na to samo..
Ale jak rzeczywiście takie ceny to IMO nie warto dopłacać do MX-4 czy STG2 chyba że chcesz "coś nowego"

Yakushi
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Igorrodz' timestamp='1303590458' post='1246914']
:lol2: Żartujesz z tą ceną ZM-STG2?

http://www.skapiec.pl/site/cat/3018/comp/664450
http://www.ceneo.pl/4378886
[/quote]
[quote name='Dracoo' timestamp='1303629102' post='1246997']
Tak, ale może nie mieć tych tańszych sklepów w mieście, zamawianie pasty przez neta mija się z celem bo z przesyłką wyjdzie na to samo..[/quote]
Dokładnie.
Wertując po necie nie znalazłem sklepu który oferowałby pasty po przystępniejszych cenach (w Krakowie!)

Dopiero dużo później zostawiwszy sklepy za sobą trafiłem na Allegro.
MX-2 - 18zł
ZM-STG2 - 22zł

[quote name='Dracoo' timestamp='1303629102' post='1246997']
Ale jak rzeczywiście takie ceny to IMO nie warto dopłacać do MX-4 czy STG2 chyba że chcesz "coś nowego"
[/quote]
[quote name='Dracoo' timestamp='1303585589' post='1246868']
Bierz MX-2 (..) (chyba że ważna dla Ciebie jest różnica rzędu 1*C)[/quote]

Jeśli praktyczne różnice to 1-2' mniej - rzeczywiście nie ma sensu.

Edytowane przez Yaku
Gość
komentarz
komentarz

Ja mam [b]Arctic Silver 5 [/b] . Kupiłem ją za 30zł i jest bardzo dobra. Mój staruszek się grzał nawet ponad 100*C a po nałożeniu temp. spadła 30*C

tluk
komentarz
komentarz

MX-4 nie jest złą pastą ale jest troszkę rzadsza od STG2 (ostatnio sobie tak próbkowałem). W każdym razie jest to równie dobra/wydajna pasta jak Zalman STG2 (nie patrzę na dane producentów).

[quote name='Dracoo' timestamp='1303585589' post='1246868']Bierz MX-2 jest dobra i można ją kupić już od 15zł, nie wiem czy jest sens dopłacania do STG2 (chyba że ważna dla Ciebie jest różnica rzędu 1*C) Sam mam tą MX-2 w białym opakowaniu i nie jest rzadka, dosyć łatwo się nakłada[/quote]
Zaraz, zaraz. W innym wątku tak broniłeś tej różnicy (różnica w wynikach Labowego testu po kilku godzinach i po 24 godzinach) a teraz nagle nie jest to takie ważne? :blink: Często tak zmieniasz zdanie?

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='Dracoo' date='24 kwiecień 2011 - 09:09' timestamp='1303629102' post='1246997']
Tak, ale może nie mieć tych tańszych sklepów w mieście, zamawianie pasty przez neta mija się z celem bo z przesyłką wyjdzie na to samo..
[/quote]

Idziesz do sklepu, prosisz aby Ci sprowadzili z hurtowni i pytasz za ile. Jak za więcej niż niska cena w necie +10zł to targujesz się. I już. Proste jak budowa cepa. :E

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.