x-kom hosting

Piszczenie, bzyczenie z głośników

Sereno
utworzono
utworzono

Witam wszystkich!

Założyłem ten temat w ostatecznym akcie desperacji. Nie jestem w stanie rozwiązać problemu piszczenia z głośników. Problem wygląda tak:

Z jednego głośnika co jakis czas słychać jednostajny pisk, o częstotliwości mniej więcej ten samej co sygnał otwartej linii w telefonie. Pisk ten raz pojawia się, raz znika. Zauważyłem, że pisk pojawia się w momencie ładowania stron www, albo przesuwania suwaka w windowsie podczas przeglądania folderów (wtedy to nie pisk a raczej szum). Pisk nasila się także podczas wytężonej pracy procesora, wtedy w zależności od obciążenia pisk ma inną częstotliwość, zauważyć to można bardzo dobrze podczas grania w wymagające gry.

Gdy podłącze minijacka z głośników do innego źródła, np do odtwarzacza mp3, to wtedy wszystko jest w porządku.

Czego próbowałem:

1. inna karta muzyczna (zewnętrzna) pisk nadal obecny
2. podłączenie głośników do zintegrowanej karty, pisk nadal obecny
3. Ruszanie kablami od zasilania, ruszanie kablem od minijacka, pisk nadal obecny
4. Wyciszenie wszystkich dźwięków w windowsie, pisk nadal obecny

pomóżcie, bo to doprowadza mnie juz do szału!

cordat
komentarz
komentarz

Też tak miałem jak włożyłem Asus Xonar DX nic nie pomagało okazało się że mikrofon w słuchawkach był włączony i w kamerce internetowej też :D i robił się pisk gdy głośniki powinny milczeć :D
W ustawieniach windy wyłączyłem mikrofon od kamerki internetowej i jest git :D Jak masz mikrofon to go wyłącz jak nie to przeinstaluj stery ale jak sprawdzałeś na innej karcie dźwiękowej to tylko mi mikrofon przychodzi do głowy.

Sereno
komentarz
komentarz

mikrofon to pierwsza rzecz jaką sprawdziłem. NIe pomogło ;/

nikt nie ma pomyslu?

Qniooo
komentarz
komentarz

Ten pisk to pogłos elektroniki z DAC karty dźwiękowej. Może go powodować wiele czynników, na przykład słabej jakości zasilacz.

Sereno
komentarz
komentarz

[quote name='Qn.' timestamp='1303684167' post='1247593']
Ten pisk to pogłos elektroniki z DAC karty dźwiękowej. Może go powodować wiele czynników, na przykład słabej jakości zasilacz.
[/quote]

Zamontowałem inną karte muzyczną i było to samo. Podpiąłem też inny zasilacz, pisk nadal obecny.

Qniooo
komentarz
komentarz

Może to być jakiś nieodfiltrowany przydźwięk z sieci elektrycznej. Podłącz komputer pod inne gniazdo.

Sereno
komentarz
komentarz

zobaczcie to. głośnik był rozkręcony na maxa, a głoścność w windowsie na zero. Tak się dzieje cały czas...

dajcie sobie głosniej zeby usłyszeć
http://www.youtube.com/watch?v=rvuwfMc6l4g

Qniooo
komentarz
komentarz

Czy pod słuchawkami, bądź innym zestawem audio ten dźwięk występuje nadal?

  • 2 tygodnie później...
Sereno
komentarz
komentarz

[quote name='Qn.' timestamp='1304025738' post='1250151']
Czy pod słuchawkami, bądź innym zestawem audio ten dźwięk występuje nadal?
[/quote]

Te masakryczne dźwięki występowały też u znajomego, wziąłem moj caly zestaw do niego i nadal występowały te dźwięki. Ale jak podłącze głośniki do np iphona, to juz wszystko jest okej.

nikt nie ma pomysłu?

Buble
komentarz
komentarz

Spróbuję Ci pomóc, wejdź w panel sterowania, sprzęt i dźwięk, dźwięk,prawym przyciskiem naciśnij na swój głośnik, wybierz właściwości,wejdź w poziomy i zrób scrinna i go wrzuć.


[color="#FF0000"]//po trzech tygodniach od ostatniego postu autora?
//tydzień później i potraktowałbym jako odkop
//Qn.[/color]

  • 10 lat później...
djguitar36
komentarz
komentarz

A ja mam taki problem, że w kolumnach Modecom mam 4 złącze sincze wejścia. Lewe i prawe używam z karty muzycznej takiej do nagrywania, lepszej. A drugie sincza lewe i prawe są od karty muzycznej z płyty głównej. I problem się pojawia, że po jakimś czasie pojawia się piszczenie bardzo wysokiej częśtotliwości, ale słyszalne. Słychać wkurzający pisk. Jak wyjmę któreś z tych sinczy to znika to piszczenie, obojętnie które. 
Wcześniej tak nie było. Co mogę zrobić?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.