x-kom hosting

Monitor Nie Startuje!

pabulous
utworzono
utworzono

Witam wszystkich!!

Mam wielki problem!Pewien czas temu kupiłem karte GeForce 3ti 128mb!!Wszystko było dobrze,grałem itd!!problem pojawił sie gdy przełaczyłem obraz z monitora na tv przez program tv tool!!

Monitor zgasł a obraz na tv się nie pokazał:(

Zresetowałem komputer ale juz nie odpalił( monitor sie nie uruchamiał).

Myślałem ze zepsułem grafike i włożyłem do komputera strą karte GeForce 2mx 32 mb, i monitor się właczył,załadował się windows i wszystko ok.

Niedawno kupiłem Ati Radeona 9500 64 mb też z tv-outem!wkładam uruchamiam i lipa!!Czarny obraz,monitor się nie włącza tak jak na GeForce 3ti!!zabrałem i Radeona i GeForce 3ti do kolegi i u niego wszystko działa!!

Tak więc u mnie komputer działa normalnie na GeForce 2mx bez tv-outa,a gdy włoże którąś kasrte z tv-outem monitor się nie włacza i komp nie startuje!!

Formatowałem dyski,resetowałem i aktualizowałem Bios płyty głównej i dalej to samo!!

Czy wie ktoś co może być przyczyną tego dziwnego problemu??

Troche sie rozpisałem...mam nadzieje że nie zamotałem za bardzo:)

Z góry dziękuje za pomoc......pozdrawiam!!

Gość
komentarz
komentarz

A może to nie monitor się nie włącza, a po prostu komp nie startuje i wisi na teście POST? Jaki masz zasilacz w kompie, bo radek 9500 pobiera sporo prądu i na kiepskim zasilaczu po prostu może się nie uruchomić.

pabulous
komentarz
komentarz

Chyba monitor się nie włacza bo nie zapala się lampka zielona.cały czas jest pomarańczowa.

Zasilacz mam jakiś 350W.ale na tym zasilaczu wczesniej wszystko działało dobrze!!

Gość
komentarz
komentarz

Świecąca sie pomarańczowa lampka świadczy o braku sygnału z karty graficznej. Najczęściej jest to spowodowane niewystartowaniem samej karty albo całego komputera! Jeżeli nie widzisz nic na ekranie nawet po starcie pompa, czyli pierwszego ekranu z opcją wejścia do Biosu, to po prostu nie startuje Ci komputer. Radeon 9500 wymagał podłączenia dodatkowego zasilania do karty. Jaką masz płytę główną?

pabulous
komentarz
komentarz

Tak radeon potrzebuje dodatkowego zasilenia ale geforce 3ti nie potrzebuje!!Płyta ASRock P4V88+Nikomu juz nic nie przychodzi do głowy??co to moze być?

Grubybialykot
komentarz
komentarz

no cóż ja mam podobny problem, z tym ze nie wymieniałam karty graficznej ani nic ;] po prostu pewnego smutnego dnia moj monitor najpierw sie wylaczał, paliła sie co prawda pomaranczowa lampka, przy włączaniu wyswietlało sie firmowe logo, potem napis "no signal" i koniec, ciemnosc :P czasem łaczyło sie to z wysiadaniem dzwieku. Zwykle po resecie kompa monitor znowu działał. A od 2 dni nie dziala juz wcale. Pomocy :(

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.