x-kom hosting

Pci Express - Więcej Niż 100mhz!

kszyhu87
utworzono
utworzono

mam takie pytanie!

w wyniku OC procka - automatycznie zwiększyła mi się czestotliwosc szyny PCI-E ze 100mhz na 123 ...cos w tym stylu,

próbowałem zmieniać manualnie na 100, ale po zapisaniu ustawien biosa i wlączeniu kompa od nowa ustawienia te zmieniają się same na te 123 :-(

podobno szyna pci-e ma mieć 100mhz (nie mniej i nie więcej)

czy jezeli plyta sama automatycznie zwiększa mi czestotliwosc jest to normalne i na nic negatywnie nie wpłynie?

prosze o pomoc

arcix
komentarz
komentarz

Jaka masz płytę główna?

kszyhu87
komentarz
komentarz
Jaka masz płytę główna?

MSI 945GCM5 V2

arcix
komentarz
komentarz

Najprawdopodobniej ta płyta automatycznie zwiększa szyne.Jeżeli nic ci sie nie dzieje ze stabilnościa kompa,to wszystko jest ok.

kszyhu87
komentarz
komentarz
Najprawdopodobniej ta płyta automatycznie zwiększa szyne.Jeżeli nic ci sie nie dzieje ze stabilnościa kompa,to wszystko jest ok.

no nie, nic sie nie dzieje! chodzi tak samo!

ale ...od czasu do czasu jak uruchomie ponownie komputer to monitor wygasa tzn. tak jakby sie włączył wygaszacz w systemie!

musze wyłączać na listwie i od nowa startowac po czym jest wszystko OK!

no i występuje to od czasu OC procka!

arcix
komentarz
komentarz

Możliwe ze jest to wina karty graficznej,która ma zwiększoną szyne PCi-E i komp sie przez to restartuje.Może ktos bedzie wiedział bo ja nie mam pojecia.

kszyhu87
komentarz
komentarz
Możliwe ze jest to wina karty graficznej,która ma zwiększoną szyne PCi-E i komp sie przez to restartuje.Może ktos bedzie wiedział bo ja nie mam pojecia.

nie restartuje się sam .. w momencie kiedy ja sam go ponownie uruchomie to wygasza sie monitor!

z resztą na prace kompa to wogóle nie wpływa bo słychać jak system sie włacza (słychać powitanie systemowe)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.