x-kom hosting

Kupiłem nowy komputer - jak podłączyć do Internetu?

wkapeluszu
utworzono
utworzono (edytowane)

Do tej pory miałem 2 komputery - 1 stacjonarny i 1 laptop.
Dzisiaj kupiłem kolejny stacjonarny - co mam zrobić żeby połączył się z Internetem? W prawym dolnym rogu na pulpicie jest ikonka, po najechaniu na nią wyświetla się "Nie połączono - brak dostępnych połączeń". Nowy komputer stacjonarny jest wyposażony w kartę sieciową TP-LINK TL-WN951N ("To urządzenie działa poprawnie" na liście sprzętu). System operacyjny Windows 7.

Do starego komputera stacjonarnego podłączony jest kablem router - TP-LINK TD-W8960N. Laptop jest wyposażony w kartę sieciową. Zarówno na starym stacjonarnym i laptopie Internet działa.

Co mam zrobić żeby net działał na nowym stacjonarnym?

Proszę o pomoc, jestem laikiem jeśli chodzi o kwestie sprzętowe i konfiguracje.

Pozdrawiam!

Edytowane przez wkapeluszu

szaki
komentarz
komentarz

Połaczenie lokalne to połczenie kablem. Jesli masz poprawnie zainstalowana owa karte sieciowa TP-Linka która jest karta Wi-Fi powinno tez byc połcznie bezprzewodowe

Znajdziesz to w centrum sieci i udostepniania-Zmien ustawienia karty sieciowej

wkapeluszu
komentarz
komentarz

[quote name='szaki' timestamp='1302720320' post='1240962']
Połaczenie lokalne to połczenie kablem. Jesli masz poprawnie zainstalowana owa karte sieciowa TP-Linka która jest karta Wi-Fi powinno tez byc połcznie bezprzewodowe

Znajdziesz to w centrum sieci i udostepniania-Zmien ustawienia karty sieciowej
[/quote]



Wszedłem w "Zmień ustawienia karty sieciowej" i są dwie ikonki obok siebie:

Połączenie lokalne
Kabel sieciowy odłączony
Realtek PCIe GBE Family Controller


Połączenie sieci bezprzewodowej
Brak połączenia
TP-LINK Wireless N Adapter


Jak klikam w tą drugą to pojawia się w prawym dolnym rogu komunikat "Brak dostępnych połączeń"

szaki
komentarz
komentarz

Czyli nie wyrywa routerka. A Wi-Fi w routerze właczone łaczysz sie z nim bezprzewodowo na innym kompie i czy SSID czyli rozgłaszanie sieci jest właczone?

Doraźnie mozesz podłaczyc kabel, ale pewnie zalezy ci na bezprzewodowym połczeniu. Masz zasięg w miejscu postaiwnia komputera?

wkapeluszu
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, laptop łączy się bezprzewodowo bez problemu.

Nie wiem gdzie to rozgłaszanie sieci się sprawdza.

Zasięg jest - laptop i nowy stacjonarny są w tym samym pokoju. Chyba, że laptop ma jakąś lepszą kartę sieciową?

Edytowane przez wkapeluszu
szaki
komentarz
komentarz

a jak klkniesz na połczeniu PPMyszy i dalej kliknij Włącz

wkapeluszu
komentarz
komentarz

[quote name='szaki' timestamp='1302721154' post='1240996']
a jak klkniesz na połczeniu PPMyszy i dalej kliknij Włącz
[/quote]


Nie wiem co to jest połączenie PP, ale właśnie pojawił się dostęp do internetu jak odsunąłem komputer od ściany. Tak, tak, możecie mi pogratulować :)

szaki
komentarz
komentarz

Gratuluję :-)

wkapeluszu
komentarz
komentarz

[quote name='szaki' timestamp='1302721907' post='1241023']
Gratuluję :-)
[/quote]


Jednak radość trwała krótko...
Odstawiłem nowy komputer na środek pokoju, połączenie owszem jest, ale słabe i co chwila się gubi, net działa bardzo wolno.
W tym samym pokoju jak mówiłem mam też laptop z wbudowaną kartą sieciową wifi i net na laptopie śmiga dobrze, (mimo, że pokazuje tylko jedną kreskę z reguły).

Odległość od routera ok. 16 m.

I teraz pytanie - czy taka już natura tej karty sieciowej w nowym komputerze stacjonarnym? Czy też karta ta jest nieodpowiednio skonfigurowana? Spodziewałem się, że jak wydam 105 zł na kartę sieciową to będzie działać porządnie...

Help me plizzz

Edit:

Przeniosłem nowy komputer do pokoju gdzie jest router i siła sygnału jest teraz znakomita, net działa jak powinien.

Czyli wniosek taki, że karta sieciowa TP-LINK TL-WN951N jest do bani......

W sumie to dziwni mnie to, bo nie sądzę żeby w laptopie była lepsza karta sieciowa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.