x-kom hosting

Test 3d markiem nowego PC

Donieq
utworzono
utworzono

Siemka , prosze o ocene tego testu , bo mi zawiele on nie mówi , czy są to dobre osiągi czy złe ?

http://3dmark.com/3dmv/3077360

w teście drugim cpu , poprostu tak wszystko klatkowało itp że aż w szoku byłem , i nie wiem czy coś jest nie tak ?

Gość
komentarz
komentarz

kręciłeś podzespoły takie jak procesor, karta graficzna, jeżeli nie to bardzo dobry wynik,a jeżeli tak do od jakiego taktowania do jakiego wykręciłeś proca i kartę :)

Alron
komentarz
komentarz

Nie podoba mi się to, że taktowanie procesora w tym teście to 2,2GHz, podczas gdy natywne taktowanie i7-920 to 2,66GHz.

Donieq
komentarz
komentarz

nic nie kręciłem nic nie dotykałem :P

Freezer.
komentarz
komentarz

WTF?! i7 920 taktowany 2.2GHZ?? :D To jakieś nieporozumienie :D

Donieq
komentarz
komentarz (edytowane)

no ok , ale co mam teraz zrobic ? bo to za małe taktowanie tak ?

i co to jest kontroler serial ATA ? bo w menadżer urządzeń pisze mi że jest nie znanym urządzeniem i jest "!" koło tego.

Edytowane przez Donieq
Gość
komentarz
komentarz

to jest kontroler starszych dysków które były pietę na taka taśmę i to się nazywa ATA, ty jak wnioskuje masz SATA II

Alron
komentarz
komentarz

Krzychu, słyszałeś o czymś takim, jak Serial ATA? To jest właśnie SATA.

Skoro kontroler sata nie ma zainstalowanego sterownika, to wypadałoby go zainstalować. Od tego zależy wydajność dysku lub nagrywarki.

Co do taktowania procesora - ściągnij program CPU-Z lub OCCT i sprawdź w nim jakie będzie taktowanie procesora. Przy okazji sprawdź też model, bo może 3dmark źle przeczytał i to nie jest i7 920.

Donieq
komentarz
komentarz (edytowane)

http://img813.imageshack.us/i/beztytuudn.png/

no i jak tu wypadł procek ?
jak znales te stery do sata ?

Edytowane przez Donieq
Freezer.
komentarz
komentarz

[quote name='Donieq' date='13 kwiecień 2011 - 19:48' timestamp='1302720641' post='1240972']
no i jak tu wypadł procek ?
[/quote]

Wypadł jeszcze gorzej. Teraz jest taktowany 2.6GHz, czyli jest coś na prawdę źle. Ale ja pamiętam w CPU-Z jak patrzyłem na zegary procka, to wahało mi się co chwilę albo 1GHz albo 0.5GHz, także zrób jeszcze jeden screen dla upewnienia.

Donieq
komentarz
komentarz

tak samo pokazuje jak robie test jeszcze raz

Freezer.
komentarz
komentarz

[quote name='Donieq' date='13 kwiecień 2011 - 20:09' timestamp='1302721868' post='1241021']
tak samo pokazuje jak robie test jeszcze raz
[/quote]

Jeszcze sprawdź w biosie, jakie masz taktowanie procesora. On pokaże prawdziwe ;)

Donieq
komentarz
komentarz

http://3dmark.com/3dmv/3080968 zrobiłem nowy test 3d marka ;<

Freezer.
komentarz
komentarz

WTF?! Teraz masz taktowanie Procka 2.8GHz :D hehe, dziwne ;D

Alron
komentarz
komentarz

To przez turbo boost. Obniża on taktowanie niektórych rdzeni, a podnosi innych. Zależy jaki rdzeń jest aktualnie wykorzystywany.

Freezer.
komentarz
komentarz

[quote name='Alron' date='13 kwiecień 2011 - 22:42' timestamp='1302731047' post='1241159']
To przez turbo boost. Obniża on taktowanie niektórych rdzeni, a podnosi innych. Zależy jaki rdzeń jest aktualnie wykorzystywany.
[/quote]

Tylko, że autor nam nic nie mówił, że aktywował turbo boost :)

Donieq
komentarz
komentarz

No bo ja nir wiem nic o tym ze mam to wlanczone :P gdzie to sprawdzic wogole ;)

Freezer.
komentarz
komentarz (edytowane)

post do usunięcia.

Edytowane przez Freezer.
Donieq
komentarz
komentarz

wydaje mi sie że taki komp powinien dobrze i szybko śmigać w win7 , a mino to wydaje mi sie że sie muli często ;/ może to wina tych sterów Sata ? nie wiem nawet jak je znalesć , instalowalem driver geniusa i on nie wykrył niczego złego z SATA ;/

Gość
komentarz
komentarz

[b][color="#008000"]OD kiedy taki temat zakłada się w tym dziale? Nie umiecie użyć opcji "raportuj" ? Przenoszę a na raz następny temat poleci do kosza ![/color][/b]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.