x-kom hosting

Poradźcie mi co zrobić gdy...

Springbob
utworzono
utworzono

Co zrobić gdy avast podczas skanowania wykrywa wirusy w plikach systemowych? w ogóle jak coś wykryje w plikach od gry? podczas skanowania wsadzac wszystkie znalezione pliki do kwarantanny a potem usuwać czy jak? ostatnio(wczoraj,11.04) to tak sie przestraszyłem,ze zrobilem skan i niestety z mojej niewiedzy kazałem usunac wszystko co znajdzie i poszlo troche plików głównie z Help np. z C:\Windows\system32\Help\Windows media player czy jakos tak,troche plików z Battlefielda które również dotyczyły Help i teraz sie boje robić skanu,potrzebuje informacji.bo jezeli rzekomo znajdzie wirusa w plikach systemowych i usunie cos waznego to moze m isie system popsuc,tak? co zrobic z zdjeciami które mam na dysku(powyzej 8gb)? wgrac na plyte DVD czy jak?

Dżakub
komentarz
komentarz

wrzuć do kwarantanny.

bub
komentarz
komentarz

Avast miał niedawno bardzo nie udaną aktualizacje która wykrywała masę czystych plików jaki infekcje. W ogóle Avast ma ogromny wskaźnik tzw fałszywych detekcji. To kiepski Antywir. Polecałbym zmianę na np. Avirę! Ja takiej zmiany dokonałem i od tego czasu nie mam takich problemów.

Springbob
komentarz
komentarz

a co z tym systemem? jak usunie mi ważny plik jako "zarażony" to moze juz potem nie dzialac?

bub
komentarz
komentarz

[quote name='Springbob' date='12 kwiecień 2011 - 17:49' timestamp='1302623495' post='1240025']
a co z tym systemem? jak usunie mi ważny plik jako "zarażony" to moze juz potem nie dzialac?
[/quote]
Niestety Tak...

Springbob
komentarz
komentarz

a jak wyląduje w kwarantannie to efekt bedzie taki sam?

bub
komentarz
komentarz

Z kwarantanny można plik przywrócić z powrotem :)

Doman
komentarz
komentarz (edytowane)

nie usuwaj tych plików tylko do kwarantanny, jeśli już koniecznie się uprzesz żeby go usunąć to spróbuj znaleźć zamiennik na necie przed wyłączeniem komputera i umieść go w dokładnie te samo miejsce. Ale najlepiej zmień antywirusa i do kwarantanny. W kwarantannie wirus jest odilozowany, a plik można przywrócić

Edytowane przez Doman645
bub
komentarz
komentarz

Ściągnij sobie Avire. Jest darmowa, o niebo lepsza od Avasta. Wcześniej pozostałości po Avaście posprzątaj "Avast utility tool", bez problemu znajdziesz w Google.

Springbob
komentarz
komentarz

ehh....te antywirusy,wirusy,bezpieczeństwo wszystko juz mnie męczy,na jaki polecacie zmienic? a te zdjęcia to moge wrzucić na płytki DVD bez obaw o jakieś wirusy albo cos?

a jeżeli jakiś plik niezbędny do uruchomienia systemu zostanie umieszczony w kwarantannie? zostanie odizolowany czy bedzie mógł uruchomić system?

bub
komentarz
komentarz

[quote name='Springbob' date='12 kwiecień 2011 - 17:56' timestamp='1302623920' post='1240038']
a te zdjęcia to moge wrzucić na płytki DVD bez obaw o jakieś wirusy albo cos?
[/quote]
Teorytycznie każdy plik może zostać zarażony. Ale po wczorajszej wpadce Avasta bardzo możliwe że wcale nie masz infekcji. Ja polecam Avira Free Antyvirus!!!

Doman
komentarz
komentarz

Kolega już Ci chyba 3 raz poleca innego antywirusa :P to ściągnij innego antywira przeskanuj dokładnie i dopiero wtedy wrzuć czyste zdjęcia na płytę. Jak pliki są w kwarantannie ( te od windowsa) to najczęściej będzie chodził windows, ale nie wszystkie... Zawsze możesz wejść na trybie awaryjnym :)

Springbob
komentarz
komentarz

troche sie przestraszyłem jak po 4godzinnym skanie ujrzałem wynik 2363 wirusów :o 7/8 stanowiły HTML:Script irc i bylo pare HTML:Iframe irc i jakieś HTML:Ba (nie pamiętam)

bub
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Doman645' date='12 kwiecień 2011 - 18:01' timestamp='1302624233' post='1240052']
Kolega już Ci chyba 3 raz poleca innego antywirusa :P
[/quote]
Cały czas polecam tego samego--->Avira ;)

Edytowane przez bub18
Springbob
komentarz
komentarz

ze zmianą poczekam troche,narazie nie będę zmieniać. czy wirusy mogą zainfekować zdjęcia? format jpg albo coś

bub
komentarz
komentarz

[quote name='Springbob' date='12 kwiecień 2011 - 18:04' timestamp='1302624361' post='1240057']
czy wirusy mogą zainfekować zdjęcia?
[/quote]
Tak wirus może zainfekować praktycznie każdy plik.

Doman
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='bub18' date='12 kwiecień 2011 - 17:03' timestamp='1302624318' post='1240055']
Wyświetl postUżytkownik Doman645 dnia 12 kwiecień 2011 - 17:01 napisał
Kolega już Ci chyba 3 raz poleca innego antywirusa :P

Cały czas polecam tego samego--->Avira ;)


[/quote]



Chodziło mi o to, że polecany jest inny anty od Avasta

[quote name='Springbob' date='12 kwiecień 2011 - 17:04' timestamp='1302624361' post='1240057']
czy wirusy mogą zainfekować zdjęcia? format jpg albo coś
[/quote]


Tak wirusy mogą Ci zainfekować każdy plik jaki masz na dysku, lub nawet jeśli podepniesz nośnik zewnętrzny.

Edytowane przez Doman645
bub
komentarz
komentarz

[quote name='Doman645' date='12 kwiecień 2011 - 18:10' timestamp='1302624761' post='1240071']
Chodziło mi o to, że polecasz mu innego anty od Avasta.
[/quote]
Też tak się właśnie ździwiłem że jeszcze pyta a ja tak usilnie namawiam :E
Ale po wczorajszym numerze Avasta sądze że po przeskanowaniu innym Antywirem nie znajdzie nic z tego co "wymyślił sobie Avast" Miałem Avasta 2 lata i ciesze się że już go nie mam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.