x-kom hosting

Rozdzielczość Monitora - Bardzo Ważna Sprawa

Conrack1410
utworzono
utworzono

Założyłem ten post gdyż wydaje mi się, że jest to sprawa bardzo ważna...

Osobiście przymierzam się do kupna dużego panelu Lcd ale interesuje mnie jaki będzie efekt grania / czy też pracy po zmianie rozdzielczości z maxymalnej ( zalecanej) na niższą ...

chodzi mi zwlaszcza o panele 1920x1200 które wiadomo ,że są bardzo duże ~ 24'

a jak wiemy nowe gry pod dx 9 /10 to pozycje w których uzyskanie płynności w rozdzielczości FULL HD będzie bardzo trudne.... tak więc co się stanie gdy zechcemy grać w niższej rozdzielczości...

Prosiłbym o wypowiedzenie się osób które posiadają monitory LCD ( te większe jak i mniejsze) na temat skutków pracy w zmniejszonej rozdzielczości...

Zachęcam do wypowiedzi i komentowania

Markus123
komentarz
komentarz

Co prawda nie mam monitora LCD, jednak widziałem u kolegi jak wygląda obraz przy pracy w rozdzielczości innej niż natywna. Jednym słowem beznadzieja. Obraz jest nieostry, linie wydają się być jakby podwójne. Grać w takiej rozdziałce, to żadna przyjemność, zarówno dla mnie, jak i dla kolegi. Przy pracy w tybie 2D jest równie kiepsko, np. nieostre czcionki. Jeśli chcesz mieć możliwość pracy/grania w różnych rozdzielczościach to jedynym, sensownym wyjściem jest korzystanie z dobrego monitora CRT. LCD obraz ma świetny, ale tylko w rozdzielczości natywnej.

Conrack1410
komentarz
komentarz

no własnie i tu się pojawia dylemat czy kupić sobie "świetny" monitor 24'

czy coś tanszego z mniejszą rozdziałką zalecaną

Markus123
komentarz
komentarz

Na Twoim miejscu kupiłbym jakiegoś bardzo dobrego, 17 calowego LCD z rozdzielczością natywną 1280 x 1024. Przy tej karcie, jaką masz będziesz mógł spokojnie w tej rozdziałce wrzucić 4xAA i grafika będzie wyglądała naprawdę elegancko :).

marx
komentarz
komentarz

Na Twoim miejscu kupiłbym jakiegoś bardzo dobrego, 17 calowego LCD z rozdzielczością natywną 1280 x 1024
19" jest większa i równiez ma 1280x1024, więc polecałbym 19, np BENQ FP93GP, choć jakbym miał kasę na 24" to bym wziął :P Jeśli oglądasz duzo filmów to weź 24", jak grasz, i chcesz aby karta wyrabiała sie przy najnowszych grach to 19". BTW Fajnie to się gra, np w Call of Duty na 50" plazmie, szkoda że to jeszcze takie drogie jest. Wrazenia nieziemskie :D
Prosiłbym o wypowiedzenie się osób które posiadają monitory LCD ( te większe jak i mniejsze) na temat skutków pracy w zmniejszonej rozdzielczości...
Na 19" 1024x768 wyglada bardzo słabo, a 800x600 to tragedia.
Conrack1410
komentarz
komentarz

ja mam teraz LCD 19' ale średniej jakości ...

dlatego chciałbym kupić sobie coś lepszego.... z jednej strony chcę sporo grać ale także fajnie byłoby obejrzeć jakiś film...

nie oszukujmy się.... 8800gtx nie poradzi sobie z nadchodzącymi grami w rozdzielczości 1920x1200... a na kupno 9800gtx i monitora 24' mnie nie stać....

z drugiej strony zastanawiam się czy nie kupić SAMSUNGA 226 CW który ma 22' i jest z tego co widzę całkiem całkiem i na przykaład jeżeli seria 9800 okaże się świetna to nie zamienić 8800gtx na najnowszego 9800gtx ..

co do 24' to takie monitorki są świetne ale własnie nie mam pojecia co stanie sie po obniżeniu rozdzielczości...

Ja w swoim LCD 19' który ma zalecaną 1440x1280 jeśli się nie mylę gram często na 1280x1024 i nie ma żadnego spadku jakości... więc mam naprawdę duży dylemat ...

:-(

Markus123
komentarz
komentarz

To może zrób tak. Weź ze sobą kompa do sklepu komputerowego i poproś, aby podłączyli Ci Twojego peceta do monitora, który by Cię interesował i po prostu sprawdź, jak obraz będzie wyglądał przy różnych rozdzielczościach.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.