x-kom hosting

Problem Z Usb

kasia20068
utworzono
utworzono

Witam szukam tutaj pomocy na rozwiazanie mojego problemu, sprawa wygląda tak że nie bardzo znam sie na tej całej technologii komputerowej i nie wiem kompletnie o co biega :(

Kupiłam kamerke no i niestety nie chce mi ona działać :( wyskakuje mi powiadomienie o braku przepustowości kontrolera USB :huh: pod USB mam podłaczony tylko modem, a gdy odłanczam modem i podłanczam samą kamerke to wtedy ona działa.

Bardzo prosze o jakies porady czym to może byc spowodowane ??? W jaki sposób modę ten problem rozwiązac? :(

Bamu
komentarz
komentarz

Posiadasz USB 1.1 czy USB 2.0 ?

I ile posiadasz wejść USB ?

kasia20068
komentarz
komentarz

Hmmm..... :blink: wejść usb posiadam 4 :blink: ale czy jest to 1.1 czy 2.0 to nie wiem :blink: moeże jakaś wskazówka jak to sprawdzic ????

Gość
komentarz
komentarz

Jaką masz płytę główną? I czy próbowałaś wpinać kamerkę w inne porty USB?

kasia20068
komentarz
komentarz

Próbowałam podpiąc kamerke w inne wejscie usb i niestety to nic nie pomogło, przepraszam Was bardzo ale zadajecie mi trude pytania :blink: jaką mam płyte główna? ja sie na tym kompletnie nie znam :blink: nawet nie wiem gdzie to sie sprawdza :unsure:

ehhhhh .... ciezki temat widze ze mną bedzie bo troche ciemna jestem w te klocki :(:(

Bamu
komentarz
komentarz

ściągnij i zainstaluj program Everest.

Oto link http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

z tego programu dowiesz sie wszystkiego o swoim kompie miedzy innymi jaka posiadasz płytę głowna

kasia20068
komentarz
komentarz

Nazwa płyty głównej MSI KT4AV (MS-6712)

o to chodzi? :blink:

no i jak juz wiadomo jaka mam plyte główna to co dalej???

Bamu
komentarz
komentarz

Taż posiadam takowa płytę i każdy port usb mam zajety czymś i płyta główna daje sobie z tym rade.

chyba masz jakis problem z płytą glowną

kasia20068
komentarz
komentarz

yhm.... :o czyli tak sprawa wygląda.... :blink: a czy np. możliwe jest cos takiego że dwa wejśćia usb z których do tej pory nigdy nie korzystałam sa nie podłączone czy coś takiego????

Bamu
komentarz
komentarz

Jeśli to by były porty podłączane kabelkiem do płyty głównej znajdujące sie np. w panelu przednim komputera to jest możliwość ze mogą być nie podłączone, ale tobie chyba chodzi o te znajdujące sie na płycie głównej, to raczej niema takiej mozliwości

kasia20068
komentarz
komentarz

<_< to ja już nie nie rozumiem chyba <_< ehhh ale w kazdym badź razie dzieki za próbe pomocy :D

a i jak by sie pojawiły jeszcze jakieś pomysły o co tu u mnie moze biegać to bardzo proszę pisanie może cos tu sie da jeszcze zrobic z tym :blink:

Gość
komentarz
komentarz

Spróbuj wypiąć modem, podłączyć kamerkę, a potem modem w inny port USB.

kasia20068
komentarz
komentarz

Przed chwilą zrobiłam tak jak mi poradzono, odłączyłam modem podłączyłam kamerke, kamerka działal podłączyłam modem kamerka nadal działa, modem nie działał i wyskoczyło powiadomienie : "Modem ADSL nie ma wystarczającego pasma USB do poprawnej pracy, prosze nie podłanczać modemu do tego samegi portu usb (bus) co inne urzadzenie"

no i dodam tylko ze dwa wejścia usb wogóle nie reaguja na podłanczanie czegokolwiek.

Gość
komentarz
komentarz

Te dwa wejścia są z tyłu, czy z przodu?

kasia20068
komentarz
komentarz

Z tyłu mam 4 wejścia z czego własnie dwa nie reagują na nic :( , dwa wejscia, które są z przodu również nie reaguja :huh:

Gość
komentarz
komentarz

Możliwe, że masz coś na płycie uszkodzone, albo pozostałe USB są wyłączone w biosie. Musiałabyś to sprawdzić. Ale jak nie znasz się na kompach, to będzie z tym pewien problem.

kasia20068
komentarz
komentarz

B) no niewatpliwie bedę miała z tym problem B)

cokolwiek to jest ten 'bios' i gdziekolwiek sie to sprawdza jest dla mnie w tym momencie zagdka :blink:

Gość
komentarz
komentarz

Do biosu wchodzisz przy starcie komputera przyciskając kilka razy klawisz: DEL, F2, F1, F10 albo F12 - ten pierwszy działa w większości przypadków.

kasia20068
komentarz
komentarz

odpaliłam kompa od nowa przy starcie pukalam w DEL no wyskoczyło jakies smieszne okno :blink: nawet coś takiego jak BIOS tam znalazłam ale niestety nie wiem co z czym sie tam je :( i do czego służy :blink:

Gość
komentarz
komentarz

Sorki, ale na odległość Ci nie pomogę. Możesz poszukać w instrukcji do płyty, jak znasz angielski.

kasia20068
komentarz
komentarz

No spoko rozumiem, dzieki Ci ogromnie za wskazówki. Angielski kumam co prawda ale boje sie raczej czegokolwiek tam dotykac bo popsuje :D teraz pozostaje mi znaleźć potencjalną ofiare wśród znajomych która w pewnie sposób sie na tym zna B)

Gość
komentarz
komentarz

Zawsze możesz dokupić kartę PCI z portami USB. Na allegro można je kupić za 16-20zł.

kasia20068
komentarz
komentarz

Aha dzieki :) wezme pod uwage w razie czego kupno tej karty PCI :rolleyes:A i tak z ciekawosci spytam bo w sumie to nie jest duzy wydatek, czy to jest pewne że jak kupie tą karte PCI to juz wtedy bedzie wszystko działac? czy lepiej dla pewności ktoś powinien jeszcze na to rzucic okiem ?

Gość
komentarz
komentarz

Na pewno będziesz miała oddzielne porty USB, które będą miały oddzielne zasilanie i przepustowość.

kasia20068
komentarz
komentarz

Witam:) wpadłam napisać o tym jak rozwiazała mój problem:) kupiłam karte ta karte PCI z portami USB i juz problemu nie ma, wszystko chodzi wszystko działa i mam jeszcze kilka wolnych wejść USB B) B) B) :D:D:D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.