x-kom hosting

Problem z Messengerem+brak dzwieku na portalach youtube etc

paulina931
utworzono
utworzono

Witam!
Jestescie moja ostatnia nadzieja.
Od ponad tygodnia wystapił u mnie blad dotyczacy programy Windows live messenger. Probowalam wlaczyc-zero nic (wyskakuje komunikat o braku dostepu do klucza HKEYS_LOCATION...[?]). Probowalam odinstalować, reinstalować, Wgrywać z sp1, Robiłam loga przez hijackthis, Poprostu nic! Przy kolejnych probach zainstalowanai pojawiał m i się komunikat dotyczacy Content.IE5/8W21PSNJ/wlsetup-web.exe(nieodpowiednia aplikacja systemu Win32). W komputerach jestem zielona i poprostu nei wiem co robic(szukalam na forum poradnikow nic nie znalazlam neistety :()
Wklejam loga z Hijackthis:
Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.4
Scan saved at 22:04:19, on 2011-04-01
Platform: Windows XP Dodatek SP3 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v8.00 (8.00.6001.18702)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastSvc.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\avastUI.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\Nowe Gadu-Gadu\gg.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe
C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe
C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
C:\WINDOWS\system32\tcpsvcs.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\wbem\wmiapsrv.exe
C:\Program Files\Nowe Gadu-Gadu\spellchecker_gg.exe
C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe
C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
C:\Program Files\Trend Micro\HiJackThis\HiJackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.google.pl/
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =
O4 - HKLM\..\Run: [avast5] "C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\avastUI.exe" /nogui
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [Nowe Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Nowe Gadu-Gadu\gg.exe"
O16 - DPF: {E2883E8F-472F-4FB0-9522-AC9BF37916A7} - http://platformdl.adobe.com/NOS/getPlusPlus/1.6/gp.cab
O23 - Service: avast! Antivirus - AVAST Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastSvc.exe
O23 - Service: Usługa Bonjour (Bonjour Service) - Apple Inc. - C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe
O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\1050\Intel 32\IDriverT.exe
O23 - Service: Usługa iPod (iPod Service) - Apple Inc. - C:\Program Files\iPod\bin\iPodService.exe
O23 - Service: Java Quick Starter (JavaQuickStarterService) - Sun Microsystems, Inc. - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

--
End of file - 2514 bytes
Kolejnym problemem jest brak dzwieku na portalach takich jak youtube( owszem sprawdzalam wiele forum i poradnikow) probowalam wgrywac dekodery (np ffdshow) na marne!
Na prawde nei mam juz pomyslow, wolalabym odniesc sie z tymi problemami z kompetentnymi osobami:)
Bardzo Prosze o pomoc jakakolwiek gdyz program ten ejst mi niezmiernie potrzebny(potrzebuje skontaktowac sie ze znajomymi ktorzy przyjezdzaja na delegacje).
Serdecznei zgory dziekuje :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Skąd pobierasz program?

[quote]Przy kolejnych probach zainstalowanai pojawiał m i się komunikat dotyczacy Content.IE5/8W21PSNJ/wlsetup-web.exe(nieodpowiednia aplikacja systemu Win32)[/quote]

Z tego wnioskuje że najprawdopodobniej próbujesz zainstalować wersje przeznaczoną dla Visty albo Windows7
Spróbuj z tej strony [b][url="http://explore.live.com/windows-live-Messenger-XP"]KLIK[/url]

I jeszcze jedna rzecz - na czas instalacji Messengera wyłącz ochrone Avasta
[/b]

paulina931
komentarz
komentarz

Niestety te zalecenia nic nie dalo. Podczas instalatora wyskakuje blad: Nie mozna otworzyć klucza HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/CurrentVersion/Drivers32
Zweryfikuj czy masz odpowiednie prawa dostepu do klucza. JEstem bezradna na prawde :(
Czy sa jeszcze jakies pomysly? Bardzo prosze o pomoc:)

Gość
komentarz
komentarz

Prosze wykonać instalacje [b]w trybie awaryjnym[/b].

  • Dobra wypowiedź 1
paulina931
komentarz
komentarz

Dzisiaj przez caly dzien probowalam zrobic cos na trybie awaryjnym ze stanowiska administratora. Pobralam messengera kolejny blad aborted 0x80004004 ponadto wyczyscilam komputer za pomoca programu Paretologic PC health Advisor :(
a Dzwiek na youtubie dalej nie dziala.
Nie wiem juz co mam poczac.

Gość
komentarz
komentarz

Wklej do notatnika ponizszy tekst. [b]Z menu Plik > Zapisz jako > Fix.reg > ustaw rozszerzenie na wszystkie pliki[/b].
Następnie dodaj ta wartość do rejestru przez dwuklik. Potwierdź OK i wykonaj restart

[code]Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32]
"midimapper"="midimap.dll"
"wavemapper"="msacm32.drv"
"aux"="wdmaud.drv"
"wdmaud.drv"="wdmaud.drv"
"wave"="wdmaud.drv"
"mixer"="wdmaud.drv"
"midi"="wdmaud.drv"[/code]

[quote]Pobralam messengera kolejny blad aborted 0x80004004 ponadto wyczyscilam komputer za pomoca programu Paretologic PC health Advisor[/quote]
Nie używaj takich programów. Zrób co podałem i sprawdź czy masz dźwięk.

  • Dobra wypowiedź 1
paulina931
komentarz
komentarz

Dziekuje za szybko odpowiedz. Tylko mam jeszcze jedna prosbe czy mozna jasniej? (jestem totalnie zielona ) w tych poleceniach jak mniej wiecej mam w to wejsc i czy mozna napisac ta instrukcje jak dla laikow.
Przepraszam za taki klopot. Wiem ze to tylko wasza dobra wola! Jeszcze raz bardzo dziekuje :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Pobierz plik na Pulpit [b][url="http://www.speedyshare.com/files/27742076/Fix.reg"]KLIK[/url][/b]
Nastepnie kliknij na niego 2 razy i dodaj do rejestru. Potem wykonaj restart i sprawdź czy są dźwieki

  • Dobra wypowiedź 1
paulina931
komentarz
komentarz

Dodalam ten wpis do rejestru---> zresetowalam i niestety nic :((jedyne co zauwazylam to przy kolejnej probie instalowania msn instalacja dochodzila juz do 99% an ei tak jak poprzednio do 50%). Z dzwiekami ten sam problem :(
p.s gg wyslalam w wiaodmosci :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]jedyne co zauwazylam to przy kolejnej probie instalowania msn instalacja dochodzila juz do 99% an ei tak jak poprzednio do 50%[/quote]

Już nie instaluj.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.