x-kom hosting

-= Ilość złączy PCI-E =-

burza
utworzono
utworzono

Witam, mam takie pytanko czy mogę podłączyć 2 karty w CF jeżeli mój zasilacz ma tylko 2 złącza pcie 6 pin

Be Quiet Straight Power BQT E6-700W

[info]Złącze ATX 12V 4 pin: 1
[info]Złącze EPS 12V 8 pin: 1
[info]Ilość złączy PCI-E 6-pin REMI: 2
[info]Ilość złączy PEG 8-pin REMI: 2
[info]Złącze VGA 4 pin REMI: 0
[info]Ilość złączy SATA: 8
[info]Ilość złączy Molex 4 pin: 4
[info]Ilość złączy flopy: 1

czy są może jakieś przejściówki ??

Z góry dziękuje

Dżakub
komentarz
komentarz

Zależy jakie karty, np. GTS 450 wymaga 1PCI-E, czyli do dwóch kart potrzebujesz tylko 2x wtyczkej.

CF czy SLI jest nie dobrym rozwiązaniem (jeszcze jest wiele problemów z takimi "połączeniami")

Lepiej kupić jedną, lepszą kartę.

Aha, mam nadzieje że wiesz że po wsadzeniu drugiej takiej karty nie będziesz miał dwukrotnego wzrostu wydajności, tylko coś na poziomie 150% (w zależności jaki masz procek)

A do CF czy SLI mocne cztery rdzenie to minimum.

  • Dobra wypowiedź 1
burza
komentarz
komentarz

Chodzi mi dokładnie o radka 5850

Zalecany zasilacz o mocy 500 W lub wyższej z dwoma 6-wtykowymi złączami zasilania 75W PCI Express® (600 W i[b] cztery złącza 6-wtykowe dla ATI CrossFireX™ w trybie podwójnym[/b]).

moj procek phenom II 955 @ 3.6 QnQ on

Dżakub
komentarz
komentarz

To dwa Radki 5850 są za mocne do tego procka.

burza
komentarz
komentarz

To na ile bym musiał go wykrecić?

I jak z tymi przejściówkami ? istnieją jakieś ;P?

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='burza' date='30 marzec 2011 - 22:59' timestamp='1301518897' post='1231788']
To na ile bym musiał go wykrecić?
[/quote]

5.0Ghz czyli [b]science fiction[/b].
Na tym procku maksymalnie HD6870/HD5870/GTX470 jako pojedyncza karta.
Niestety.

Wisnia123
komentarz
komentarz

i mniej za rachunek zapłacisz. crossfire lub sli to dwie karty po ~~~150W w stresie. w dodatku jak wyzej wspomniane niedopracowane i nie dające aż takiej wydajności jakiej można byłoby się spodziewać po dwóch takich kartach. jedna mocnieszja lepszm rozwiazaniem. typy masz podane wyzej

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.