x-kom hosting

[Rozwiązany] Jaka Płyta Pod Socket 478

pumba91
utworzono
utworzono

witam

poszła mi płyta ASRock P4i48 z socket 478. jaką proponujecie żebym kupił? Procesor Intel Celeron D320 2,4GHz, grafika NVidia GeForce FX5500, 2*512MB DDR (ale mam w domu 4 sztuki, wiec lepiej żeby miała 4 sloty na pamięć), dysk 80GB ATA.

proszę o pomoc

Gość
komentarz
komentarz

Szukaj płyty na chipsecie i865 albo i845.

pumba91
komentarz
komentarz

Ta płyta jest bardzo fajna, ale droga... 4 sloty na RAM, 4 USB, chipset, który polecił puciek...

Osobiście miałem tą:

http://allegro.pl/item244632685_msi_845pe_...sb_do_3ghz.html

Również bardzo sobie ją chwalę

Ta z kolei sporo tańsza, ale ma 2 sloty na RAM, 2 USB...

Mam procka, który pracował na 2400MHz (18*133MHz), a w programie Everest procek chodził 17*100... Czy mój mógłby pracować na tej płycie z prędkością 133Mhz?

Gość
komentarz
komentarz

Wszystko zależy od tego, czy ma odblokowany mnożnik, czy nie. Weź pod uwagę różnice w obu płytach. Na i865 masz dwukanałowy kontroler pamięci Dual, max 4GB ramu i SATA. Ale jak nie potrzebna Ci tak droga płyta, to ta na i845 też jest ok.

pumba91
komentarz
komentarz

puciek, mam procka 2400MHz, a jest mnożony 18*133, przy czym 18 jest stałe, a 133 mogę zwiększać. czyli płyta z i865 będzie dobra pod ten procek?

Gość
komentarz
komentarz

I ta pierwsza na i865 będzie ok i ta druga! Obie obsługują szynę 533, na której działa Twój procesor.

  • 1 miesiąc później...
pumba91
komentarz
komentarz

już sobie upatrzyłem. EPOX 4PCA3+... :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.