x-kom hosting

MicroSD uszkodzona fizycznie

matrik
utworzono
utworzono

Witam
Posiadam uszkodzoną fizycznie kartę MicroSD, jest uszczypnięty róg karty. (róg nie z tymi ścieżkami łączącymi z urządzeniem)
Umieszczone są na niej bardzo ważne informacje, czy jest możliwość odzyskania danych z takiej karty? I czy byłby w ogóle jakiś serwis zajmujący się taka reperacją?

Z góry dzięki za pomoc

Gość
komentarz
komentarz

Wklej zdjęcie, Jeżeli jest naruszona struktura ścieżek lub układu pamięci, to radzę zapomnieć, jeżeli tylko obudowa, to można próbować włożyć taką kartę do czytnika. Spora część samej karty, to tylko plastik - obudowa i jej uszkodzenie nie ma absolutnie wpływu na sprawność elektryczną karty.

matrik
komentarz
komentarz

Zdjęcia nie da rady zrobić bo nie widać na zdjęciu tego pęknięcia nawet aparatem 5mpx.
Natomiast wrzucam przerobioną fotke, doładnie takie jest pękniecie.
[attachment=15486:MICROSD_1GB.jpg]

Gość
komentarz
komentarz

A próbowałeś ją odczytać w takim czytniku? http://allegro.pl/nowy-czytnik-kart-pamieci-microsdhc-m2-microsd-i1517651652.html Pęknięcie w tym miejscu nie powinno mieć żadnego wpływu na działanie karty. Styki są po drugiej stronie i zaraz za nimi sam układ pamięci więc karta powinna działać.

matrik
komentarz
komentarz

Wkładałem do telefonu, który podpowiadał mi, że trzeba kartę sformatować ale wystąpił błąd i nie sformatował, probowałem włożyć też i do czytnika i nie było żadnej reakcji, tak jak by czytnik nie działał.
Czytnik troche inny bo na SD ale przez matkę wkładałem, a telefon Samsung F480.

Myślę, że ścieżka jest uszkodzona.

Gość
komentarz
komentarz

A jak się przyjrzysz przy pomocy lupy, to widać jakieś miedziane kawałki wtopione w plastik? Jakoś mi się nie chce wierzyć, że w tym miejscu są jeszcze ścieżki.

matrik
komentarz
komentarz

na drugiej karcie widać ścieżki w tym miejscu, dokładnie to jest ich chyba dwie, pokombinuje trochę, a ten czytnik to kupie, może mój sprzęt nie chce dobrze czytać tych kart.

Gość
komentarz
komentarz

Tak, teraz obejrzałem kartę od spodu. Widać tam dwie ścieżki. Niestety nie pozostaje nic innego jak delikatnie ostrym nożykiem poskrobać kartę od spodu, dostać się do miedzianych ścieżek i naprawić połączenia za pomocą lutownicy.

matrik
komentarz
komentarz

A jaka ta lutownica ma być? Ja mam taką pistoletową i nie jest ostra, żeby takie delikatne rzeczy lutować. I myślę, że takie lutownice mają za wysoką temperaturę ustawioną, przynajmniej u mnie najmniejsza może uszkodzić pamięć.
Wieczorkiem siądę do tego i spróbuję zrobić coś z tą kartą, może nie zepsuje jej bardziej, chociaż tak dobrze sie przypatrzeć tej karcie to widzę, że ten kawałek uszczypany trzyma się na ścieżkach własnie. Ale jedna może być zerwana, no nic.
Odezwę się jak połączę jakoś te ścieżki :D, prymitywnie, ale oby działało :P

Gość
komentarz
komentarz

Jak masz wprawę to wystarczy taka: http://allegro.pl/profesjonalna-lutownica-soldering-iron-40w-i1529286117.html

  • 2 tygodnie później...
matrik
komentarz
komentarz

z kartą chyba mogę się pożegnać, akurat w tym miejscu co jest pęknięcie po stronie plastiku (płytka jest cała) nic nie wskazywało ze coś tam jest, chociaż gdy oderwałem ten uszczypany plastik od płytki doszedłem do wniosku, że ten kawałeczek, który oderwałem ma jakiś podzespół bo widać do niego jakby 2 ścieżki.
ale to tylko przypuszczenia, nie mogę znaleźć budowy wewnętrznej karty microSD, znalazłem jedynie budowę karty SD
[img]http://www.komputerswiat.pl/media/2010/278/1431628/Karty-Tab1.jpg[/img]
Jeśli rzeczywiście coś jest w tym uszczypanym kawałku to mogę tylko dalej szlifować ten plastik i jakoś połączyć go z resztą, jeśli nic tam nie ma to problem zostaje w samym odczytaniu/dostępu do danych.

Gość
komentarz
komentarz

SD jest większa, w mocroSD może być malutki układ zalany twardym tworzywem jak w zegarkach. Ale faktycznie powinieneś liczyć się z możliwością utraty tej karty.

matrik
komentarz
komentarz

Hmm dziwne jest to, że jak mocniej przycisnąłem ten kawałek do reszty to urządzenie wykryło kartę xD
więc myślę, że to jest ścieżka, w każdym bądź razie, mam 10% szans na odzyskanie danych, oby mi się udało :/
Szkoda, że nigdzie nie ma schematu microSD budowy wewnętrznej.

  • 3 lata później...
lukachek
komentarz
komentarz

Witam podbijam do tematu bo jestem w tej samej sytuacji z tą różnicą że moja karta nie nosi śladów pęknięcia. oddawałem telefon na naprawę gwarancyjną i wyciągnąłem karte sandisk 2GB z telefonu i schowałem do portfela z drobnymi. Po powrocie do domu nie wykrywa pamięci w czytniku. Jak ktoś może mi pomóc można ją zniszczyć byle odzyskać te dane. Jestem ze Skoczowa woj śląskie 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.