x-kom hosting

Rekordy szybkości łącza.

gavron7
komentarz
komentarz
24 minuty temu, Plomien81 napisał:

Ale rakieta :D

Nie. Mam większe ;)

 

  • 5 miesięcy później...

konradmm
komentarz
komentarz (edytowane)

9401897876.png

Nie jest źle :). A widzicie jest 600 mb/s mają taką oferte. Nawet 1.2gbs jest oferta ale za drogo.

gavron7
komentarz
komentarz
2 godziny temu, konradmm napisał:

9401897876.png

Nie jest źle :). A widzicie jest 600 mb/s mają taką oferte. Nawet 1.2gbs jest oferta ale za drogo.

 

Zachowuj jednostki! :)

 

No to teraz najfajniejsze - zastanów się na czym odbierzesz to 1.2Gb/s? :P

Na karcie 10G? 1. trochę drogo 2. nie masz do tego sprzętu 3. Po co skoro ich urządzenie i tak ma porty 1G.

Myk jest taki że to 1.2Gb/s jest do podziału na kilka urządzeń :>

  • Haha 1
  • 5 tygodni później...
Grot
komentarz
komentarz (edytowane)

9564085965.png

Za 29 zł/mc to chyba dobry net ;)?

 

Jaki serwer polecacie do testów, bo mało który daje pełną prędkość (ten znam i on raczej nie zaniża)?

gavron7
komentarz
komentarz
9 godzin temu, Grot napisał:

9564085965.png

Za 29 zł/mc to chyba dobry net ;)?

 

Jaki serwer polecacie do testów, bo mało który daje pełną prędkość (ten znam i on raczej nie zaniża)?

serwer - księżyc prawie nigdy nie obciążony

Grot
komentarz
komentarz

Chyba nie masz na myśli ksiezyc.pl Zduńska Wola?

9565859996.png

 

Jaworzno ART-COM ma w tym samym czasie wynik lepszy o około 300-600Mbps. 

9565863038.png

gavron7
komentarz
komentarz
26 minut temu, Grot napisał:

Chyba nie masz na myśli ksiezyc.pl Zduńska Wola?

9565859996.png

 

Jaworzno ART-COM ma w tym samym czasie wynik lepszy o około 300-600Mbps. 

9565863038.png

 

1. tak mam go na myśli

2. zrób MTRa to zobaczysz dlaczego

3. temat 'który' serwer speedtestowy to dosyć ciężki temat bo nie wiadomo co wybrać nigdy bo może być przeciążony serwer, łącze dostawcy, twoje łącze i wszystko po drodze. Zajrzyj do mojego tamtu i dowiesz się jak prawidłowo wykonać speedtesty.

 

ps. a mój speedtest. za free + 2x multiroom full pakiet za free (w 2 lokalizacjach) to jest chyba dobra oferta :) heheh :P

1g1g.jpeg

  • Dobra wypowiedź 1
Grot
komentarz
komentarz (edytowane)

Biorąc pod uwagę że poprzedni dostawca dawał nam za 60 zł aż 5mbps (przy wypowiedzeniu umowy zaoferował 10mbps za 40 zł) to i tak jak na tą dziurę (do momentu wejścia wieszowa.net i debacom u nas był tylko internet radiowy :/).

Sprawdziłem trasę i faktycznie jest różnica. Do Jaworzna mam 5 adresów, do Zduńskiej Woli 9; z czego 3 adresy są te same, 4 w tej samej domenie.

gavron7
komentarz
komentarz

Też mam radio :P

 

ps. jeśli chodzi o ceny to rzeczywiście w przypadku radii nie możesz porównywać abo radiowego do aby za kabel. Dlatego że za radio ISP ma większe koszty własne. Wszędzie tak jest, u nas też

Grot
komentarz
komentarz

Po za tym nam często zrywał, nie był stabilny. Teraz światłowód i wierz mi jestem megazadowolony ;). 

U nas dwóch dostawców jednocześnie kładło światłowody (pewnie duże dofinansowanie z UE) i co ciekawe drugi za to samo śpiewał 10 zł więcej, a renomę miał średnią (prędkość raczej OK, częste awarie) drugi to był nowy gracz praktycznie na naszej ziemi. ;).

Niebieska
komentarz
komentarz

Po kabelku

 

9567862671.png

 

A po routerze dramat, upload jak po kablu, ale download niski, podobna do tej ze starego wyniku:

 

9405510046.png

  • 1 miesiąc później...
Niebieska
komentarz
komentarz

:D

 

9824623939.png

  • 3 tygodnie później...
szarywoolf@o2.pl
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam, my przerabialiśmy w firmie kilku dostawców i teraz mamy najbardziej stabilnego:http://speedomat.pl/results/10jv13q.png

łącze symetryczne, kamery, zdalny pulpit, automatyka.

Reklama

Polecam operatora w 100%. Pozdrawiam

 

Polecam zapoznać się z Regulaminem Forum, za kolejną reklamę poleci ban//Niebieska

gavron7
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, szarywoolf@o2.pl napisał:

Witam, my przerabialiśmy w firmie kilku dostawców i teraz mamy najbardziej stabilnego:http://speedomat.pl/results/10jv13q.png

łącze symetryczne, kamery, zdalny pulpit, automatyka.

 

Polecam operatora w 100%. Pozdrawiam

 

ping w kosmos... :( lipa a nie internet, raczej kiepski ten Twój dostawca...

mstr
komentarz
komentarz

Obecnie jestem lapku który ma kiepską kartę wifi bez obsługi 5GHz :( Wyniki poniżej :(
Na internecie poprowadzonym kablem mam średnio po 310 download i 80upload, lecz ping zostaje w okolicy ~30ms. Szkoda mi bo jednak pomimo dobrej prędkości ping nawet po kablu jest spory.
Mój ISP to niestety Multimedia... Za miesiąc wymieniam internet na 600 download a upload w okolicy 120 i twierdzą że ping będzie lepszy bo prowadza to innymi kablami, lecz jak dla mnie to "pic na wodę fotomontaż"




obraz.png.c891734facd1ed3e1c5efde4c67df7eb.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Ja też mam Multimedie i nie narzekam, nie jest źle, ping mam niski nawet na wifi po 2,4GHz. 

 

9912575658.png

gavron7
komentarz
komentarz
Ja też mam Multimedie i nie narzekam, nie jest źle, ping mam niski nawet na wifi po 2,4GHz. 
 
9912575658.png&key=96b4300960670f0e7431151c916711049d5edc5cd22b764e180dbdcbd35e38c4
No właśnie czyli pewnie większość wartości Twojego pingu to wifi, a oni tak tu zachwalają jakiś syf...

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

eryk93
komentarz
komentarz

Jako że korzystałem przez 14 lat z radiówki a mam od niedawna kablowy: :D

speedtest.png

gavron7
komentarz
komentarz
Dnia 19.08.2020 o 19:00, eryk93 napisał:

Jako że korzystałem przez 14 lat z radiówki a mam od niedawna kablowy: :D

speedtest.png

 

to speedtest z tego kabla czy radia?? bo jak z kabla to chyba coś kuleje

politolog
komentarz
komentarz
23 minuty temu, gavron7 napisał:

to speedtest z tego kabla czy radia?? bo jak z kabla to chyba coś kuleje

@gavron7 to Neostrada do 20 Mb/s.Linia napowietrzna na wsi.

gavron7
komentarz
komentarz

chyba że tak

  • 1 miesiąc później...
Pentium320
komentarz
komentarz (edytowane)

U mnie też się co nieco pozmieniało, i dostawców kilku dostępnych mam. Była Multimedia, podobno 120Mb/s. Działało to tak tragicznie, że po kilku miesiącach zerwaliśmy umowę, bo nie dobijało nawet do ułamka deklarowanej prędkości. Do tego w godzinach wieczornych przeważnie internetu nie było w ogóle, i sypały się wszelkie usługi od wujka Google (niezależnie od DNS'ów). Technicy byli i po kilka razy w tygodniu - coś podłubali w skrzynce, a problem na następny dzień i tak był. Nie polecam, podobno na całym osiedlu jest z nimi problem po dziś dzień.

 

pCmfF09.png

 

Więc jest światełko od Orange. Działa fajnie, nie ma większych wtop, i o dziwo nawet ten ichniejszy Funbox 3.0 nie jest najgorszy (po Wi-Fi na 11ac leci pod 500Mb/s). Jedynie mogliby udostępnić usługę stałego adresu IP (no sorry, ale resety połączenia co jakiś odstęp czasu na wymianę IP na światłowodzie w XXI wieku? poważnie?)

 

10088883771.png

 

A łącze do serwera (155/11) dalej na wsiowej kablówce, która pomimo dość żałosnego uploadu, to jest o dziwo niezawodna. Co prawda jego dni są policzone, ale jeszcze dycha.

 

image.png.0da943de99b7e7b7102667cb77d5c05c.png

 

  • 3 miesiące później...
Rafix246
komentarz
komentarz

Orange neostrada https://www.speedtest.net/result/10833807436
W miarę sobie radzi, ale nie raz jest masakra. 
Zadupie na Podkarpaciu.

Ps. szukam opinii na temat światłowodu od Voice Net, ktoś coś może o nim napisać, za niedługo zmieniam neta.

gavron7
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Rafix246 napisał:

Orange neostrada https://www.speedtest.net/result/10833807436
W miarę sobie radzi, ale nie raz jest masakra. 
Zadupie na Podkarpaciu.

Ps. szukam opinii na temat światłowodu od Voice Net, ktoś coś może o nim napisać, za niedługo zmieniam neta.

 

OMG.. :( ja na radiu i przez wifi robiąc testy wyciągam o niebo lepiej :(

 

Rafix246
komentarz
komentarz
28 minut temu, gavron7 napisał:

 

OMG.. :( ja na radiu i przez wifi robiąc testy wyciągam o niebo lepiej :(

 

Na umowie do 20mb/s ale powyżej 7mb/s nigdy nie miałem, jedyne co to częste skoki pingu i spadki downloadu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.