x-kom hosting

TC - hurtowa zmiana nazw folderów.

njczyziu
utworzono
utworzono

Witam,
w jaki sposób w TC zmienić nazwy wielu folderów jednocześnie?
Chciałbym by program wyszukał automatycznie foldery, które mają w nazwie dane
słowo, z całej jednej partycji, a następnie by usunął to słowo z tych folderów.

Pozdrawiam

tofik177
komentarz
komentarz

Nie wiem jak z wyszukiwaniem ale w totalcommanderze zaznaczasz foldery do zmiany i ctrl+m tam masz masa opcji do seryjnej zmiany.

njczyziu
komentarz
komentarz

A jak to tam wszystko ustawić by program brał pod uwagę wszystkie podfoldery należące do jednego folderu i w tych podfolderach by zamieniał część ich nazwy na pustą przestrzeń?

tofik177
komentarz
komentarz (edytowane)

Wchodzisz do folderu gdzie masz foldery do zamiany nazwy.. zaznaczasz te które chcesz zamienić.. ctrl+m
w polu :matryca zmiany: nazwa pliku" ustawiasz parametry.. jak chcesz żeby zmieniło ci część nazwy wystarczy wpisać część która ma zostać a reszty nie dać np spacje..
Napisz lepiej jak mają wyglądać ich nazwy to będzie prościej wytłumaczyć..
Dam ci prosty przykład.. masz foldery o różnych nazwach z pierwszym członem "folder cośtam bla bla 5" kolejne podobnie np "folder cośtamsra ta 23"
chcesz zamienić wszystkie foldery na np kolejno folder 1, folder 2, folder 3
wiec ustawiasz tak:
zaznaczasz foldery do zmiany > ctrl+m > wpisujesz w "matryca zmiany: nazwa pliku" folder[spacja]
(oczywiście spacje wciskasz nie wpisujesz.. )
potem chcesz klejne numerowanie np od 5 do n twoich folderów wiec dajesz:
definiuj licznik > startuj od 5
krok: co 1
cyfr: 1 ( chyba że chcesz np numerowanie typu 01, 02, 03 itd to dajesz 2 jak 001, 002, 003.. to dajesz 3)
i w matrycy zmiany klikasz "licznik"
pole to teraz powinno wyglądać tak: "folder [C]"
Dzięki temu narzędziu można cuda robić wystarczy poklikać ;]

Edytowane przez tofik177
njczyziu
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale mam jeden folder w tym folderze są foldery, następnie w tych folderach są foldery :P których nazwy chciałbym zamienić.
np. te foldery zwą się [b]1[/b],[b]2[/b],[b]3[/b],[b]4[/b] z dopiskiem [b]cfg[/b]
przykład: [b]1 cfg[/b]
przykład: [b]2 cfg[/b]
itd.,
chciałbym by TC wyszukał wszystkie foldery z dopiskiem cfg (tak bym nie musiał ich wszystkich zaznaczać ręcznie), a następnie by kompletnie usunął dopisek [b]cfg[/b] ze wszystkich tych folderów i tym samym pozostawił tylko cyferki,
[b]1[/b]
[b]2[/b]
itd.,

Pozdrawiam

Edytowane przez danielek316
usuwam niepotrzebny cytat
tofik177
komentarz
komentarz

No niee.. wiesz co to wyszukiwarka?? w tc domyślnie skrót alt+F7
Wskaż gdzie ma szukać, cały dysk czy w jakimś folderze.. według słowa kluczowego.. potem "wpisz do okna" i na tych wyszukanych operujesz zmiana nazw..

njczyziu
komentarz
komentarz

Rezultaty wyszukiwania mam już w tym okienku, ale nie wiem co dalej zrobić. Nie da się wszystkiego hurtowo zaznaczyć, kiedy mam nacisnąć [b]ctrl+m[/b]?

tofik177
komentarz
komentarz

Jak to się nie da zaznaczyć.. zaznacza się jak w windowsie. z shiftem zaznaczasz od- do wybranego folderu, z ctrl zaznaczasz wybrane foldery, ctrl+a zaznaczasz wszystkie foldery.
ctrl+m wciskasz jak zaznaczysz wybrane foldery.

njczyziu
komentarz
komentarz

No nie mogę. W tym okienku [b]rezultaty wyszukiwania[/b] mogę tylko zaznaczyć jeden folder. Naciskanie Shiftu, literki [b]A[/b] nic nie daje.
[URL=http://img819.imageshack.us/i/0006j.png/][IMG]http://img819.imageshack.us/img819/109/0006j.th.png[/IMG][/URL]

tofik177
komentarz
komentarz

Najpierw musisz kliknąć "wpisz do okna" żeby twoje wyniki wyszukiwania można było dalej obrabiać.. potem dopiero sobie zaznaczasz..
Samo wciskanie shift nic ci nie da musisz zaznaczyć w oknie tc od którego folderu do którego chcesz zaznaczyć..

njczyziu
komentarz
komentarz

O teraz zadziałało :)

Dzięki!!

  • 1 miesiąc później...
njczyziu
komentarz
komentarz

A jeszcze mam pytanie,
co należy zrobić gdy np. mam nazwy kilku plików:
1.abc.
2.abc.
3.abc.
4.abc.

i chciałbym z każdego z nich usunąć końcową kropkę (po literze c), bez usuwania pierwszej kropki (po cyfrze) ?
Oczywiście wszystko hurtowo.

Pozdrawiam

tofik177
komentarz
komentarz

Zaznaczasz pliki do zmiany, ctrl+m ( narzędzie wielokrotnej zmiany) i w polu "matryca zmiany: nazwa pliku" dajesz [C] a w rozszerzeniu abc
Zamiast "C" będzie leciała numeracja jaką ustawisz w opcjach "definiuj licznik" a rozszerzenie zmieni sie na takie jakie wpiszesz czyli twoje abc
Popróbuj sobie w podglądzie masz na żywo widać jak się zmieniają nazwy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.