x-kom hosting

Co Moglo Sie Wydarzyc? Dlaczego To Nie Dziala? Pomocy!

marcunh
utworzono
utworzono

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam ogromny klopot z wrednymi komputerami.

Mianowicie w zeszlym tygodniu znajomy chcial wyczyscic swoj komputer z kurzu. Wyjal cooler wraz z prcesorem z plyty (P4 2,4 GHz socket 478 na plycie MSI 845PE). Dokonczyl czyszczenie ale nie wiedzial ze nalezy odkleic procesor przed wlozeniem go w stopke i zainstalowal go razem z wiatrakiem gnac nozki procesora. Po tym manewrze komputer oczywiscie nie wstal)/ Namiezylem ow nozki podprostowalem je i zainstalowalem jeszcze raz. Lecz komputer sie nie uruchomil. Wzialem uszkodzony komputer do siebie chcac podmieniajac poszczegolne podzespoly sprawdzic co zostalo uszkodzone. Ja mam P4 3.0GHz na plycie MSI 865PE Neo2. Wszystkie jego podzespoly w mojej plycie dzialaly. Dlatego postawilem na plyte glowna co pozniej potwierdzil mi pewien sprzedawca na gieldzie komputerowej w Krakowie badajac plyte jakims testerem. Po zlozeniu mojego komputera nie uruchmil sie. Kupilem wiec plyte GIGABYTE GA-8SIMLH REV:3.2 Wsadzilem do niej swoje podzespoly i komputer uruchomil sie bez zarzutu. Na podzespolach znajomego komputer nie uruchomil sie. Nastepnie ponownie zainstalowalem swoje podzespoly i plyta nie wstala. Pomyslalem ze pozaginane nozki procesora znajomego powoduja jakies zwarcie na plycie co powoduje za kazdym razem jej uszkodznie. Lecz po sprawdzeniu GIGABYTE'a z CELERONEM 2,4GHz i P4 2,66GHz plyta dziala OKI. Kupilem wiec tego P4 2,66GHz i dodtakowo dokupilem jeszcze 512 MB RAM DDR. To wszystko uruchmilo mi sie bez zarzutu 3 razy. Pozniej wsadzilem do tej plyty znow swoje P4 3.0GHz i plyta nie wstala. Nastpenie wrocilem do onfiguracji: GIGABYTE P4 2.66GHz 512MB RAM i komputer juz sie nie uruchomil. Probowalem pozniej prze roznej konfiguracji. Zorganizowalem jedna kostke 256 RAM z ktora powyzsza konfiguracja wstala 2 razy pozniej odmowila posluszenstwa. Teraz zaden komputer w zadnej konfiguracji nie dziala.

Dowiedzialem sie, iz pomoc moze CLEAR CMOS. Jednak nie pomoglo.

Co moglo sie stac? Moze da sie to naprawic w domowym zaciszu?

Mam nadzieje ze w miare zrozumiale opisalem cala sytuacje.

Jezeli ktos jest mi w stanie pomoc bylbym bardzo wdzieczny.

Z gory sedecznie dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Tomasz

vocativus
komentarz
komentarz

już bardziej rozumiem poezje białoszewskiego :P

Pogubiłem sie w tych wymianach, zamianach, naprawach, nóżkach... Po co wsadzałeś swojego procka skoro ten od kolegii chodził??

Albo coś spaliłeś, albo coś nie podłączyłeś... albo tzw. elektryczność statyczna (na rękach miałeś ładunki jak dotknąłeś np. ścieżki na płycie)

prze roznej

to sie pisze bez spacji :P

marcunh
komentarz
komentarz

Skracajac sprawe .... :)

Kupilem na gieldzie Plyte GIGABYTE + P4 2,66GHz + 512MB RAM sprawdzony zostal na gieldzie - chodzilo.

Pozniej wsadzilem w ow GIGABYTE'a moj P4 3.0GHz - chodzilo.

Nastepnie znow zainstalowalem 2,66 - przestalo chodzic, po kilku, kilkunastu probach parokrotnie odpalil w konsekwncji przestal dzialac. Nie wstaje.

Co to moze byc???

tazman
komentarz
komentarz

Proponuje oddać płytę do servisu gdyż z tego co mówisz możliwe że uszkodzeniu uległ mostek północny, czy wokół gniazda procesora masz wybrzuszone kondensatory filtrujące ?

marcunh
komentarz
komentarz

Nie, ani jeden kondesator na zadnej plycie nie jest wybrzuszony. Ale z tego co widze to nie obejdzie sie bez serwisu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.