x-kom hosting

Problem ze skanerem w urzadzeniu HP Color LaserJet CM1312 MFP Series

Tesyer
utworzono
utworzono

Witam

Mam urzadzenie wielofunkcyjne HP Color LaserJet CM1312 MFP Series, ale nie potrafie skonfigurowac skanera z komputerem. Jesli chce wydrukowac jakis doc ktory mam na pc, nei ma problemu, natomiast jesli chce zeskanowac cos i na kompa wrzucic, nie potrafie. W instrukcji nic nie ma o skanerze, a kiedy podłączam urzadzenei do komputera i naciskam SNANUJ wtedy wyskakuje komunikat, ze urzadzenie nei jest skonfigurowane. Nie wiem o co chodzi, jak skonfigurowac urzadzenie z komputerem i jak korzystac ze skanowania?

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Tesyer

  • 2 tygodnie później...

cbool
komentarz
komentarz

a nie możesz skanować z poziomu oprogramowania dołączonego do urządzenia? prawdopodobnie tam musisz skonfigurować urządzenie...

  • 6 lat później...
paul0
komentarz
komentarz (edytowane)

Odinstaluj urządzenie, i jego oprogramowanie. Przed odinstalowaniem odłącz przewód USB drukarki od komputera, aby windows nie pobrał automatycznie sterowników z swojej witryny.

Pobierz oprogramowanie dla Twojego systemu z witryny producenta.

Przed instalacją koniecznie odłącz od komputera wszystkie łącza internetowe, w tym bezprzewodowe.

Jest to konieczne, gdyż nawet jak instaluje się oprogramowanie producenta to system po podłączeniu przewodu USB drukarki ją wykryje i zainstaluje swoje sterowniki, które nie są do końca z tą drukarką zgodne.

Zainstaluj oprogramowanie drukarki zgodnie z instrukcją.

Internet można podłączyć dopiero po zakończeniu instalacji oprogramowania z sterownikami.

U mnie to był jedyny sposób na to żeby skaner był widziany z komputera i żeby całe urządzenie działało.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.