x-kom hosting

[rozwiazany]dziwny Uklad Klawiszy W Acerze

sQun49
utworzono
utworzono

Witam! W ostatnim czasie udało mi się nabyć laptopa-sprzęt powystawowy z innego kraju. Nie wiem skąd jest dokładnie ale wydaje mi się że z Chin ponieważ ma wiele napisów umieszczonych pod spodem w tym języku. Jest to Acer model Aspire 9500.

Problem

Klawisze są troszke pozamieniane miejscami Q-A Z-W ;-M i jeszcze kilka innych... Nie byłoby problemu gdyby były jednakowej wielkości (wtedy mogłbym je po prostu wyjąć i włożyć na swoje miejsce, choć nie wiem czy to jest prosta sprawa) ale są różne i nie da rady wszystkich naprawić. Czy da się coś z tym zrobić? Przypuszczam że zmiana języka na język kraju z ktorego pochodzi laptop byłby rozwiązaniem ale nie wiem skąd on jest i co wtedy bezie z polskimi znakami???? Załączam zdjęcie ustawienia klawiszy-może ktoś miał podobny problem....

1.JPG

2.JPG

post-9833-1189507622_thumb.jpg

post-9833-1189507642_thumb.jpg

onna
komentarz
komentarz

Przyznam szczerze że nie wiem jak Ci pomóc, ale jeżeli chcesz mieć QWERTY to w gre wchodzi wymiana klawiatury w laptopie i zmiana języka klawiatury w laptopie na qwerty, nie wiem tylko czy taka możliwośc istnieje, jednak slyszałam ze klawiatura do lapka jest droga ok 200zł w sklepie internetowym ale w rzeczywistości hurtownie sprzedają je za 50zł, tylko sklepy narzucają marże bo chcą aby klient zamiast bawić sie w wymianę klawiatury kupił nowego laptopa ;)

rob783
komentarz
komentarz

Możesz też przypisać klawiszom odpowiednie znaki wg układu QWERTY używając do tego celu odpowiedniego programu, np bezpłatny KeyTweak. W takim przypadku możesz zamiast A ustawić Q, zamiast Z będzie W itd. Będą Cię co prawda myliły oznaczenia na klawiaturze, ale jak to w życiu - im lepsze rozwiązanie (np kupno klawiatury) tym drożej zapłacisz ;] jeżeli piszesz bez patrzenia na klawiature to nie powinno być problemu.

sQun49
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc. Zamieniłem klawisze które są jednakowych rozmiarów, część stuningowałem (z dwukropka zrobiłem kropke itp.) i na razie da się pracować. Z pisaniem tekstu nie ma problemu-troszkę gorzej jest ze wstawianiem znaków specjalnych ponieważ nie zawsze pamiętam gdzie co jest. Jedno wiem na pewno że nie kupię klawiatury bo jest cholernie droga :) I dowiedziałem się że laptop jest z Belgii- można przestawić język i wszystko gra ale.... Nie będzie polskich znaków... Nic to za kwotę jaką zaoszczędziłem jestem w stanie to wybaczyć :)

Gość
komentarz
komentarz

sQun czasami zdarzają sie "perełki" na allegro i taką klawiaturę można kupić dość tanio (używaną oczywiście) Szukaj na allegro.

sQun49
komentarz
komentarz

Ale ten komputer to chyba jakiś niewypał :) Z serii 9000 klawiatury na allegro maja inny ksztalt (strzalki kierunkowe wystaja poza prostokąt a u mnie jest wszystko równo) Teraz mam drugi problem :) Poszukuję oprogramowania Acer Arcade.... Może masz jakieś namiary na dobrą stronę z takimi rzeczami ?

Temat zamykam. // onna

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.