x-kom hosting

Jak Częstotliwość Ht Wpływa Na Wydajność?

ketyow1
utworzono
utworzono

W pewnym artykule znalazłem coś takiego:

"- Jak ma się częstotliwość HT do wydajności?

- Częstotliwość HT jest nieistotna. Różnica w wydajności między np. 1000MHz, a 500MHz jest równa 0% (w porywach do 0.2%)."

Chciałbym,żeby ktoś mi wyjaśnił jak to jest. Myślałem, że od niej właśnie zależy przepustowość przesyłania danych pomiędzy CPU a RAMem... Jeśli mam np. ram 800 MHz, to on ma przepustowość 6,4 GB/s (w dualu 12,8 GB/s). Żeby było w miarę optymalnie szyna powinna mieć podobną przepustowość. Jeśli pracuje z częstotliwością 1000 MHz to jej przesył wynosi jak mniemam ok. 8 GB/s ( (1000 MHz x 8 bajtów). Jak widać dla duala pamięci 800 MHz jest to nawet za mało. Artykuł jest dosyć stary (chyba sprzed dwuch lat). Jeśli dobrze się zorientowałem szyny były wtedy podobnej przepustowości, ale za to ramy sporo wolniejsze. Czy to jest powodem takiej wypowiedzi czy chodzi zupełnie o coś innego?

P.S.

1000 HMz dla HT to wartość nominalna, a 800 MHz dla pamięci to wartość efektywna, więc nie wiem czy ja to dobrze liczę...

mczud
komentarz
komentarz

ehm, chcialbym pomoc, ale zgubilem sie na "w pewnym artykule"

ketyow1
komentarz
komentarz

Chodzi o ten artykuł - http://www.dzikie.net/index.php?art=faq_oc...rue&cpage=1 . Generalnie chodzi o to jak to jest, że zmniejszenie częstotliwości HT o połowę ma niby nie zmniejszać wydajności....

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.