x-kom hosting

[Rozwiązany]karta Wi-fi W Laptopie

Cinkers
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.

Mam pytanie: czy jest jakas mozliwosc sprawdzenia czy laptop posiada karte wi-fi i jaki jest model tej karty?

Znalazlem ten temat: http://www.forumpc.pl/Jak-Sprawdzic-Czy-La...fie-t19847.html ale nie wiem dokladnie jak to sprawdzic. Laptop nie byl kupiony w sklepie i nie mam do niego instrukcji obslugi.

Kiedy wchodze w "polaczenia sieciowe" Wykrywa tylko polaczenie dzieki zwyklej karcie sieciowej. Nie mam dostepu do netu bezprzewodowego wiec nie moge sprawdzic karty wi-fi. Model karty potrzebny by mi byl wlasnie do zalozenia sieci bezprzewodowej. Ale bez tego ani wogole bez wiadomosci czy mam karte wi-fi w srodku laptopa ani rusz. Wedlug sprzedawcy karta bezprzewodowa wifi znajduje sie w laptopie.

Pozdrawiam

Przemek
komentarz
komentarz

Podaj model i marke Lapka.

PPM -> Moj Komputer -> Sprzet -> Menadzer urzadzen i sprawdz czy nie ma wykrzyknikow.

Sprawdz jeszcze czy masz gdzies na lapku wlacznik karty WiFi.

Cinkers
komentarz
komentarz

Dell Inspiron 500m

W menadzerze mam wlasnie wykrzykniki takie:

b658d825f0ac67c1.jpg

Wlacznika karty Wifi nigdzie niestety nie mam (jest na klawiaturze tylko wlaczniki od IRDY).

Przemek
komentarz
komentarz

WiFi w Twoim lapku wystepowalo opcjonalnie.

Byc moze je masz ale nie jest to pewne w 100%.

Tutaj masz sterowniki od swojego lapa:

http://support.euro.dell.com/support/downl...tid=&impid=

Zainstaluj te od WiFi i sprawdz kombinacja klawiszy, prawdopodobnie, FN+F2 czy sie wlaczy.

Cinkers
komentarz
komentarz

Zainstalowalem te:" _Wireless (Except US,Japan) WLAN Card" i po restarcie systemu pojawiaja mi sie na pasku dwie ikonki polaczenia sieci bezprzewodowej. Oczywiscie siec bezprzewodowa nie dziala bo tak jak juz pisalem wczesniej nie mam w chwili obecnej mozliwosci podlaczenia laptopa pod takowa siec. Po wcisnieciu FN+F2 (taka jest u mnie kombinacja klawiszy na siec bezprzewodowa) znika czerwone "przekreslenie" na jednej z ikonek (dokladnie na ikonce z zasiegiem). Po ponownym wcisnieciu FN+F2 owo przekreslenie analogicznie znowu sie pojawia.

W informacjach "Narzedzi Bezprzewodowej karty sieciowej Dell WLAN" jako dane sprzetu pojawia sie: Karta Mini-PCI Dell TrueMobile 1300 WLAN. Czy to jest nazwa owej karty znajdujacej sie w laptopie? Czy byc moze po prostu jest to nazwa do jakiej karty sterowniki zostaly zainstalowane i domyslnie wychwytuje taka karte bez znaczenia jaka ona by nie byla w oryginale? I w koncu, czy to juz oznacza, ze mam karte Wi-Fi w laptopie?

Przemek
komentarz
komentarz
Mini-PCI Dell TrueMobile 1300 WLAN

To jest nazwa karty WiFi w jaka najczesciej byly wyposażane Delle.

I w koncu, czy to juz oznacza, ze mam karte Wi-Fi w laptopie?

Tak.

Jestes szczesliwym posiadaczem WiFi ;)

Cinkers
komentarz
komentarz
Jestes szczesliwym posiadaczem WiFi wink.gif

W takim razie dziekuje bardzo Przemek za pomoc :)

Punkt reputacji dodany :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.