x-kom hosting

Czy Spalil Sie Tylkko Procek?

martin6230i
utworzono
utworzono

ostatnio podkręcałem swój procesor (zrobilem osobne forum). Wszystko szlo dobrze, podkrecilem amd athlon 1,25ghz do ponad 2ghz. Komputer byl stabilny, temperatura wynosila 45stopni. Plyta głowna moja to Kobian KOB 746 FDSX (mercury). zwiekszylem CPU Frequency ze

100 MHz na 166 i efekt byl bdb(opisany wczesniej). Pozniej jednak zrobilem błąd. Zmienilem CPU/DRAM Frequency Ratio z 1:1 na cos w stylo 2:1. Komputer od tego momentu sie nie włączył. Mam pytanie, czy spalil sie procesor czy cos wiecej? Musze pilnie kupic drugi, jak najtaniej w cenie do ok 40zl (ok. 1ghz). Prosze o linki procków którem będą obsługiwane przez moją płyte.

Kurzun
komentarz
komentarz

A może wystarczy zresetować bios?

martin6230i
komentarz
komentarz

wyciągałem baterie ale to nic nie daje, a wiec co z linkami, pomoze ktos?

Przemek
komentarz
komentarz
wyciągałem baterie ale to nic nie daje

Na dlugo?

Najlepiej to odlacz od pradu i przestaw zworke na jakies 5 sek.

tazman
komentarz
komentarz

A najlepiej to zanieś do servisu

Gość
komentarz
komentarz

Do resetowania biosu użyj zworki CMOSCLR, albo przy włączeniu kompa przytrzymaj klawisz Insert na klawiaturze.

martin6230i
komentarz
komentarz

problem rozwiązany, komp chodzi narazie bez bateri, a z sie nie włącza, dzięi za pomoc :) temat do zamknięcia

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.